Zimowa edycja Amatorskich Lig Piłkarskich WROCBAL rusza już 12 stycznia, a co za tym idzie, na naszej stronie opublikowany został terminarz rozgrywek. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z nim.
Na prośbę kilku zespołów start rozgrywek przesunęliśmy na 12. stycznia, natomiast przez oczekiwanie na formalności od dwóch zespołów, dopiero dziś jesteśmy w stanie opublikować harmonogram gier. Terminarz obejmuje fazę grupową, ale o tym poniżej.
MECZE O WYSOKĄ STAWKĘ JUŻ NA STARCIE!
W tym sezonie do rywalizacji przystąpi 18 zespołów, ponieważ wywróciło to nieco dotychczasowy podział na ligi, zmuszeni byliśmy do zmiany formuły rozgrywek. A co za tym idzie, już na starcie rozegrane zostaną mecze o wysoką stawkę, jaką jest walka o 1 ligę.
W wyniku losowania, uczestnicy zostali podzieleni na sześć grup po trzy zespoły w każdym, rozstawione zostały te zespoły, które w poprzedniej edycji rywalizowały w najwyższej klasie rozgrywkowej i się w niej utrzymały.
Do 1 ligi awansują zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze zespoły z miejsc drugich. W przypadku identycznych statystyk pomiędzy zespołami, które zajmą drugie miejsce, a znajdą się na granicy 1 i 2 ligi, o awansie zadecyduje wyższe miejsce zajęte w poprzedniej edycji.
O kolejności w tabeli zdecydują w kolejności:
- liczba punktów
- korzystniejszy bilans bramkowy
- gole strzelone
- wyższe miejsce na koniec poprzedniej edycji
ELIMINACJE:
GRUPA A:
Pancernik.eu
Old Blue Angels
Brak Sponsora
GRUPA B:
Fulanito
Sii
Wypici Team
GRUPA C:
FC B/S/H/ United
FC Italiani Wrocław
Seven
GRUPA D:
3V
FC Piszczele
DKM Football Club
GRUPA E:
Noibud
Istambuł United
Atletico Wrocław
GRUPA F:
Ołer Garden
Elektrosat Wrocław
Bobritos Banditos
Terminarz jest już publiczny i znajdziecie go tradycyjnie pod linkiem:
oraz po prawej stronie każdej z naszych podstron ligowych, nad tabelami. Jeśli ich nie widzicie, to wyłączcie AdBlocka.
Możecie też korzystać z terminarza z podziałem na pierwszą i drugą ligę oraz na grupy w fazie eliminacyjnej: znajdziecie go tutaj.
UWAGA!!! Dalsza część terminarza, obejmująca już rywalizację w ligach 1 i 2 zostanie opublikowana po zakończeniu eliminacji, tj. w dniu 23.01.2026. Runda zasadnicza rozpocznie się w poniedziałek, 26 stycznia 2026. Prosimy więc aby każda z drużyn była przygotowana, że już w tygodniu 26.01 - 30.01 będzie miała do rozegrania pierwszą kolejkę ligową.
Prosimy o zapoznanie się z całym terminarzem, a nie tylko z najbliższą kolejką, gdyż od tej pory przełożenie meczu, zgodnie z Regulaminem rozgrywek, możliwe jest już tylko w porozumieniu z bezpośrednim rywalem oraz z inną parą, która zgodzi się zagrać w terminie, na który zaplanowany jest przekładany mecz.
Wszystkim zespołom, w zbliżającym się sezonie życzymy powodzenia, zawodnikom uniknięcia kontuzji, snajperom gradu bramek, bramkarzom jak najmniej wpuszczonych goli i pięknych interwencji, arbitrom samych trafnych decyzji, koordynatorom złotych myśli, fotografom świetnych fotek, a kamerzystom by nie umknęła im żadna fenomenalna bramka i interwencja bramkarska. Dziękujemy, że jesteście z nami!
Do zobaczenia na boiskach!
Organziator - Marcin Wiktorowski





