12.01 godz. 19:30, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
Politechnika Oldboys
2 : 7
( 2 : 1 )
Skład: Paukszt, Rejmer, Zdun, Parossa, Kubasiewicz, Galuś, Hajdamowicz, Litwa, Ujas
Skład: Nowak, Kurman, Marszałek, Backer, Weber, Głodek, Zając, Orszewski, Głowacki, Kozubek, Borowiak, Gościniak
11' Konrad Hajdamowicz
24' Piotr Galuś
26' Piotr Galuś
32' Konrad Hajdamowicz
33' Konrad Hajdamowicz
38' Paweł Ujas
40' Jacek Zdun
2' Artur Kozubek
13' Krzysztof Weber
Zawodnik meczu: Piotr Galuś (Autor dwóch goli dla Seev. Goli, które były w tym spotkaniu kluczowe - podcięły one skrzydła Politechnice a Seev dodały wiatru w żagle.)

Seev wygląda w tym sezonie na naprawdę mocnego kandydata do medalu, a i niewykluczone że na koniec ktoś z teamu Piotra Turskiego sięgnie po statuetkę króla strzelców, bo ofensywa Seev wygląda naprawdę konkretnie. Seev ma za sobą trzy imponujące zwycięstwa, a ich najbliższy rywal - Politechnika - zero punktów po dwóch meczach. Faworyt tego spotkania może być tylko jeden. Czy mimo wszystko Jarek Marszałek i spółka zdołają postawić się jakoś przeciwnikowi? Sprawdźmy!

2' (1:0) Ulala! Ależ początek Politechniki! Na listę strzelców wpisuje się Artur Kozubek, a warty odnotowania jest fakt, że gracz PWr założył dwie dziury w tej akcji - Pauksztowi i Parossie!
5' - Strzał PWr sprzed pola karnego, później mamy niewygodny rykoszet, ale bardzo czujny jest Parossa, który instynktownie zbija piłkę do boku.
7' - Zdun wypracował sobie pozycję do strzału, jego uderzenie nad bramką przenosi Przemek Nowak.
8' - Mocny strzał Kubasiewicza z bliskiej odległości, prosto w bramkarza.
9 - Swoje przemyślenia na temat pracy arbitra uzewnętrznia Piotrek Galuś.
10' - Galuś zostaje faulowany pod bramką, arbiter Niciński gwiżdże za to karnego, a jego na gola nie zamienia sam poszkodowany, który z dużą mocą obija poprzeczkę!
11' (1:1) Wolny dla PWr kończ się zabójczą kontrą Seev - na koniec Rejmer odgrywa do Hajdamowicza, a ten dokłada nogę na trzecim metrze i mamy remis!
13' - Coś nerwowo dzisiaj na parkiecie, tym razem poglądy wymienili Paukszt z Hajdamem. Trochę luzu Panowie!
13' (2:1) Politechnika ponownie na prowadzeniu! Parossę pokonuje Krzysiu Weber!
16' - Rejmer do Galusia, strzał Galona nie był jednak na tyle groźny, żeby Nowak to wpuścił.
18' - Celny strzał Ujasa, Nowak znów daje radę.
21' Ujas zabiera się z piłką i strzela, ale wprost w dobrze ustawionego Nowaka!
21' Hajdamowicz do Ujasa na przedpole, Paweł oddaje strzał z powietrza, po którym Nowak kapitalnie odbija piłkę przed siebie. To powinien być gol dający wyrównanie!
24' - Strzał Głowackiego z dystansu, dorze nogą broni to Parossa.
24' - Pokręcił rywalami Kubasiewicz, późniejszy strzał okazał się jednak niecelny.
24' (2:2) Galuś dostaje piłkę z prawej strony i decyduje się na cięty strzał z przedpola zaskakując tym Przemka Nowaka!
26' (2:3) Seev na prowadzeniu! Na listę strzelców wpisuje się ponownie Piotrek Galuś, pokonując Nowaka z rzutu wolnego mocnym i precyzyjnym strzałem!
30' - Dobre podanie Rejmera do Hajdamowicza, ten przegrywa jednak pojedynek z bramkarzem Politechniki!
32' (2:4) Konrad Hajdamowicz uderza z przedpola i mocnym strzałem przełamuje rękawice Nowaka! Seev ucieka rywalowi już na dwa gole!
33' (2:5) Hajdam z hat-trickiem! Seev ma już przewagę trzech bramek a do końca meczu zostało już tylko 7 minut!
35' - Kolejny strzał Galusia, tym razem z okolic słupka, dobrze ustawiony Nowak daje sobie jednak z tym radę.
36' - Jarek Marszałek z 8. metra, piłka minęła prawy słupek Parossy.
38' (2:6) Ujas pokonuje golkipera PWr, wykorzystując podanie od Grzesia Paukszta!
40' - Zdun z prawej strony, w spojenie!
40' - Ujas zagrywa do Rejmera, a ten mając przed sobą pustą bramkę trafia w słupek!
40' (2:7) Poklepało sobie Seev na koniec - Rejmer podaje do Zduna a ten dokłada nogę i ustala wynik tego spotkania!

Spotkanie zaczęło się nie po myśli faworyta - Politechnika świetnie weszła w mecz i do przerwy prowadziła 2:1. Dwa gole Piotrka Galusia zmieniły jednak obraz sytuacji, a za nimi poszła reszta i ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem lidera Superligi. Za tydzień zespół Piotra Turskiego zmierzy się z Na Szańcach 7A. Politechnikę czeka kolejna ciężka przeprawa - z wyżej notowanym Tomtexem.

autor: Marta Toczek