08.12 godz. 19:20, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
3 : 2
( 2 : 1 )
Skład: Głodek, Bienias, Krzysztofczyk, Rożek, Olejnik, Węgłowski, Kruszona, Falkiewicz, Tatomir, Lotarski, Łazorczyk, Łopatecki, Bernaś
Skład: Rot, Nowak, Więcek, Stec, Malicha, Grzybowski, Lungu
17' Łukasz Łazorczyk
32' Łukasz Bienias
2' Łukasz Nowak
3' Rafał Więcek
30' Rafał Więcek
Zawodnik meczu: Rafał Więcek (Najskuteczniejszy zawodnik tego pojedynku. Jego dwa gole znacznie przyczyniły się do ugrania trzech punktów przez drużynę Tigers. Gdyby miał trochę więcej szczęścia (albo jakby słupek był mniej złośliwy) to skończyłby mecz z hat-trickiem.)

Kolejnym meczem, który będzie nam dane oglądać, będzie pojedynek mistrzów WLB1, którzy po przerwie powrócili do rozgrywek halowych - Tigers, a MPK Wrocław - drużyną która ubiegły sezon na hali zakończyła na ostatniej lokacie w Superlidze. Drużyna Waldka Węgłowskiego dysponuje dzisiaj znacznie bardziej liczną kartą niż przeciwnik. Czy przełoży się to na zwycięstwo MPK? Zobaczymy za 40 minut!

2' (1:0) Łukasz Nowak na raty pokonuje Marka Rożka i wyprowadza Tigers na prowadzenie!
3' (2:0) Podanie Kamila Rota kończy się na słupku, ale na dobitkę dobrze czaił się Rafał Więcek. Dwa do zera dla Tigers!
10' - Strzał Więcka zatrzymuje Marek Rożek.
11' Czas dla Tigers.
12' - Strzał (albo podanie?) Rota wyłapuje Rożek.
16' - Zakotłowało się pod bramką Rożka, MPK parkuje jednak autobus w polu karnym i Tigersi o golu mogą zapomnieć.
17' (2:1) Gola kontaktowego dla MPK strzałem zza pola karnego zdobywa Łukasz Łazorczyk!
19' Robert Lotarski posyła piłkę obok słupka.
22' - Łazorczyk trafia w słupek!
23' - Bienias wali z kazika,a piłka wpada w ścianę pod tablicą.
25' - Nowak obok słupka.
29' - Świetne podanie Lungu do Więcka, gola dla Tigers jednak nie ma, bo piłka trafia w słupek!
30' (3:1) No i jednak mamy gola - tym razem Więcek się nie myli, a w roli asystenta występuje Olek Grzybowski!
31' - Nowak trafia w poprzeczkę!
31' (3:2) Ładna akcja MPK - na listę strzelców wpisuje się Łukasz Bienias, który wykorzystuje podanie swojego imiennika - Łazorczyka!
35' Czas dla Tigers.
40' - Nowak obok słupka.

MPK nie zawojowało ostatniego sezonu, teraz też nie zaczyna zimy zbyt spektakularnie. Tigers wygrywa minimalnie z drużyną Waldka Węgłowskiego i nie można powiedzieć, że jest to zwycięstwo niezasłużone. Tygrysów w akcji w tym roku już nie zobaczymy, MPK natomiast już jutro powalczy o premierowe punkty z Na Szańcach 7A.

autor: Marta Toczek