15.03 godz. 22:45, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Turek, Cisło, Adamski, Oleh, Szul, Orłowski
Skład: Przechrzta, Krysiński, Szozda, Kołakowski, Kopyś, Zasłonka, Polańczyk
7' Michał Cisło
8' Ernest Szul
16' Michał Cisło
20' Dariusz Polańczyk (Gol samobójczy)
25' Michał Cisło
35' Ernest Szul
38' Michał Cisło
4' Adrian Zasłonka
10' Piotr Krysiński
13' Łukasz Kopyś
14' Łukasz Kopyś
19' Piotr Krysiński
26' Łukasz Kopyś
30' Dariusz Polańczyk
33' Adrian Zasłonka
34' Dariusz Polańczyk
37' Dariusz Polańczyk
Zawodnik meczu: Adrian Zasłonka (Adrian świetnie się spisał. Jego dorobek to dwie bramki i trzy asysty. Wyróżnienia dla Dariusza Polańczyka, Michała Cisło i Dariusza Turka. )

Patrząc na tabelę mecz Santa'n'deera z TelForceOne powinien zakończyć się wynikiem jednostronnym, a nawet pogromem. Pierwsi nie mają już szans na medal, a w najlepszym wypadku mogą zakończyć zmagania na czwartej lokacie. Drudzy są przedostatni i czego by nie zrobili wyżej nie awansują, a mogą jeszcze osunąć się na ostatnią pozycję. Co do składów obu drużyn to Santander posiada jedną zmianę i zagra niemalże w najmocniejszym zestawieniu. Debiutant z jedną zmianą i bez dwóch ważnych zawodników - Pawła Turka i Macieja Różewicza.

2' Szarża Dariusza Turka, który mija po drodze dwóch rywali i strzela, ale wprost w dobrze ustawionego Marka Przechrztę.
4' (1:0) - Wrzutka Piotra Krysińskiego z rzutu rożnego w kierunku krótszego słupka, gdzie idealnie odnajduje się Adrian Zasłonka i precyzyjnym strzałem z główki, przy dalszym słupku zaskakuje Maksyma Donyka.
7' (1:1) - Odpowiedź TelForceOne. Ernest Szul do Michała Cisło i mamy remis!
8' (1:2) - Szul do asysty dokłada gola, a jego płaski strzał zostaje przepuszczony przez Przechrztę.
8' Łukasza Kopysia w ostatniej chwili ofiarną interwencją zatrzymuje Maksym Donyk.
9' Strzał Turka z prawej strony udanie broni golkiper Santa'n'deera.
10' (2:2) - Przy pierwszym golu dla "czerwonych". Krysiński podawał do Zasłonki, a teraz Zasłonka zgrywa futbolówkę do Krysińskiego i znowu mamy wyrównanie.
11' Turek w tempo do Cisło, a strzał tego drugiego nogami broni Przechrzta.
12' Piłkę na raty po płaskiej próbie Turka chwyta bramkarz Santandera.
13' (3:2) - Dariusz Polańczyk do Łukasza Kopysia, a ten mając nieco miejsca przed polem karnym, technicznym uderzeniem przy słupku pokonuje Maksyma Donyka.
14' (4:2) - Znowu Polańczyk podaje, a Kopyś kompletuje dublet, strzelając mocno w środek bramki.
15' Strzał Krysińskiego instynktownie broni Donyk.
16' Kopyś w pole karne zagrywa do Andrzeja Szozdy, a ten będąc tyłem do bramki strzela piętką - tuż obok bramki.
17' (4:3) - Turek w tempo zagrywa do lepiej ustawionego w polu karnym Cisło, a ten kończy akcję strzałem po ziemi - w długi róg. Jest to drugie trafienie Michała w tym meczu.
19' (5:3) - Zasłonka świetnie zgrywa piłkę do nadbiegającego Krysińskiego, a ten strzałem z powietrza, przy słupku nie daje żadnych szans Donykowi.
20' (5:4) - Pechowa interwencja Polańczyka we własnym polu karnym, no i mamy samobója.
20' Cisło sprzed pola karnego, po ziemi - obok słupka.
22' Kamil Kołakowski z dystansu i słupek ratuje Donyka od utraty szóstej bramki.
22' Donyk fantastycznie broni strzał Kopysia i jeszcze lepiej dobitkę Zasłonki.
25' (5:5) - Cisło z łatwością mija Kołakowskiego i strzałem przy dalszym słupku pokonuje Przechrztę, tym samym kompletując hattricka.
26' (6:5) - Kopyś zza pola karnego strzela i piłka po interwencji bramkarza wpada do siatki.
27' Kolejna próba Kopysia, ale tym razem Donyk na raty interweniuje.
28' Zasłonka-Polańczyk-Zzasłonka i strzał tego ostatniego świetnie broni bramkarz.
29' Cisło z autu do Szula na przedpole, a ten kończy całą akcję strzałem w boczną siatkę.
30' (7:5) - Zasłonka do Polańczyka i Santa'n'deer prowadzi już dwoma golami.
31' Cisło piętką zgrywa piłkę do Turka, a ten marnuje niemalże 100% sytuację i z bliska przenosi futbolówkę wysoko nad poprzeczką.
33' Cisło staje oko w oko z Przechrztą i przegrywa ten pojedynek.
33' (8:5) - Zasłonka po składnej akcji swojej drużyny kompletuje dublet.
34' (9:5) - Polańczyk podłączył się do akcji ofensywnej i może cieszyć się z kolejnej bramki.
35' (9:6) - Szarża Szula, który po drodze mija rywala i precyzyjnym, mocnym strzałem przy krótszym słupku pokonuje golkipera "czerwonych".
37' (10:6) - Polańczyk to ma lewą nogę nie od parady. Kolejna jego próba, trzecia w tym meczu i trzecia, która kończy się golem.
38' (10:7) - Turek zabiera się z piłką i pechowo ją gubi. Wydaje się, że nic z tej akcji nie będzie, ale kiks gracza TelForceOne zamienia się w podanie do Cisło, który płaskim strzałem zaskakuje Przechrztę po raz kolejny w tym meczu.
40' Cisło za długo zwlekał z oddaniem strzału, po chwili zmienia koncepcję i podcina futbolówkę nad bramkarzem. Gola jednak nie będzie, bowiem w ostatniej chwili Kopyś wybija futbolówkę z pustej bramki.

TelForceOne postawił się faworytowi i razem z nim stworzył świetne widowisko. Futbol na tak, wiele akcji, wiele bramek, ale ostatecznie trzy punkty trafiają na konto Santa'n'deera i umacnia się on na czwartej pozycji. Zespół Pawła Turka nie musi czuć wstydu, ale nie zmienia to faktu, że przegrali dziewiąty mecz w sezonie. O drugie zwycięstwo tej zimy, czyli o pozytywne jej zakończenie TelForceOne powalczy z Czarnym Bykiem, natomiast Adrian Zasłonka i spółka zmierzą się z AmRestem.

autor: Michał Pondel