15.03 godz. 22:00, Olimpijski boisko2, Sedzia: Tomasz Pondel
4 : 2
( 2 : 0 )
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Jastrzębski, Piotrowski, Światłowski, Sielski, Gałkowski, Koptiev, Wesołowski
Skład: Szycher, Mazurkiewicz, Wolan, Struzik, Niedźwiedź, Cielebąk
38' Łukasz Światłowski
39' Szymon Jastrzębski
17' Dominik Niedźwiedź
18' Dominik Niedźwiedź
33' Kamil Struzik
38' Kamil Struzik
Zawodnik meczu: Rafał Wolan (Rafał choć gola nie strzelił, ani nie zanotował asysty, to odznaczał się sporą aktywnością. Świetnie spisywał się zwłaszcza w defensywie, a gracze KPO nie mieli z nim łatwego życia. Wyróżnienie dla Tomasza Szychera. )

Wyrównanie zapowiada się pojedynek pierwszej ligi pomiędzy sąsiadami z ligowej stawki, czyli ósmym Czarnym Bykiem a siódmą Ogrodomanią. Ci drudzy mają dwa punkty więcej od pierwszych, ale prezentują się ostatnio gorzej, przegrywając dwa ostatnie mecze. Byk w czterech poprzednich starciach zainkasował 10 punktów i to może dać im przewagę. Przewagą będzie także to, że zespół Roberta Jakiela radzić będzie musiał sobie bez Krzysztofa Wiatera i Damiana Kokocińskiego. Co do Rafała Wolana i spółki to po raz kolejny nie posiadają ani jednej zmiany, ale do tego są już przyzwyczajeni.

3' Szymon Jastrzębski oddaje strzał z dystansu, a Tomasz Szycher z trudem odbija futbolówkę przed siebie. Po chwili mamy dobitkę Łukasza Światłowskiego z woleja - nad poprzeczką.
6' Próba Wojciecha Piotrowskiego zza pola karnego i opuszkami palców piłkę nad poprzeczkę przenosi golkiper Czarnego Byka.
11' Jarosław Cielebąk strzela zza pola karnego, ale Michał Wesołowski jest czujny i zbija piłkę na rzut rożny.
14' Kąśliwe uderzenie Jastrzębskiego, Szycher jest zasłonięty, a mimo tego nie przeszkadza mu to interewniować w sposób fantastyczny. Piłka przelatuje nad bramką i KPO wznowi grę rzutem rożnym.
17' (1:0) - Niewybaczalny błąd Wesołowskiego, który traci piłkę na rzecz Dominika Niedźwiedzia, a ten jak na superstrzelca przystało takiego prezentu nie marnuje i pakuje piłkę do siatki.
18' (2:0) - Byk idzie za ciosem i podwyższa swoje prowadzenie, a dublet kompletuje bohater poprzedniej akcji, czyli Niedźwiedź.
24' Kolejna niepewna interwencja Wesołowskiego może zakończyć się trzecim golem dla Byka. Na szczęście kiper KPO w porę naprawia swój błąd i ofiarnie wygarnia piłkę spod nóg Cielebąkowi.
25' Cielebąk może trafić do siatki, ale w ostatniej chwili wślizgiem interweniuje Piotrowski i przypadkowo może wyręczyć gracza rywali, ale koniec końców trafia w słupek!
27' Światłowski z woleja - Szycher paruje piłkę na rzut rożny.
30' Bartosz Gałkowski w tempo zagrywa do Światłowskiego. Ten ze skrzydła schodzi z piłką do środka i strzela, ale wprost w dobrze ustawionego Szychera.
33' (3:0) - Szycher zagrywa piłkę na pole karne przeciwników. Tam Wesołowskiego uprzedza Kamil Struzik i pakuje piłkę do siatki obok zaskoczonego golkipera.
35' Składna akcja Byka. Niedźwiedź-Struzik-Wolan i strzał tego ostatniego na raty broni bramkarz.
37' Szycher wygrywa pojedynek jeden na jeden z Łukaszem Nagrodkiewiczem.
38' (4:0) - Niedźwiedź do Struzika i mamy czwartego gola dla ekipy Wolana.
38' (4:1) - Światłowski wychodzi w sytuacji sam na sam z Szycherem i na raty go pokonuje. Asystę przy tym trafieniu notuje Jastrzębski.
39' (4:2) - Solowa akcja Jastrzębskiego zakończona strzałem pod poprzeczkę i drugim golem dla KPO.

Czarny Byk utrzymał formę i wygrał czwarty mecz z rzędu. Trzy punkty pozwoliły ekipie Rafała Wolana przeskoczyć Ogrodomanię i wskoczyć na siódme miejsce w stawce (tym samym zapewnili sobie utrzymanie). Co do zespołu Roberta Jakiela to przegrał trzeci kolejny mecz i pretensje może mieć tylko i wyłącznie do siebie. Popełnił zbyt wiele błędów, a pod nieobecność Krzysztofa Wiatera nie miał kim straszyć. W przyszłym tygodniu obie drużyny zakończą zmagania w zimowej edycji ligi OFC. Czarny Byk zagra z przedostatnim w tabeli TelForceOne zaś Ogrodomania "stanie w szranki" z Zielonymi Aniołami.

autor: Michał Pondel