13.02 godz. 22:45, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
5 : 1
( 1 : 0 )
Skład: Uchański, Rozwadowski, Wardęga, Tymczak, Mikołajek, Mikołajek, Misiewicz, Fortuna, Chudy, Misiewicz, Beniuk
Skład: Miklas, Mosiński, Majak, Klimek, Krupa, Kopeć, Mioduszewski, Kaszuba, Zagrodny
31' Wojciech Misiewicz
37' Jan Mikołajek
15' Szymon Kopeć
16' Michał Klimek
31' Wojciech Krupa
34' Michał Klimek
39' Piotr Miklas
40' Michał Klimek
Zawodnik meczu: Łukasz Mosiński (W środę mamy ewidentnie dzień bramkarzy. W trzecim spotkaniu po raz kolejny tytuł trafia do golkipera tym razem Kruczek. Łukasz popisał nam się naprawdę fantastycznymi interwencjami, kapitulując tylko raz.)

W ostatnim środowym pojedynku zmierzą się na poziomie pierwszej ligi Kruczki z Zielonymi Aniołami. Będzie to mecz drużyn walczących zgoła o inne cele w tym sezonie. Szymon Kopeć i koledzy dobra grą w poprzednich spotkaniach zapewnili sobie wysokie miejsce w ligowej tabeli i dalej są jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa. Niepokonani nie nawiązują w tym sezonie zbytnio do swojego pseudonimu, do tej pory udało im się zdobyć 2 punkty, remisując odpowiednio z NSNS i Czarnym Bykiem. Faworyt znany, jednak w piłce wszystko jest możliwe.

3' Dobrą grą na przedpolu pokazuje nam się Mosiński, ubiega napastnika Aniłów i głową wybija piłkę na aut.
6' Strzał za pola karnego oddaje Chudy, piłka odbita do boku i za boiska wznawiać będą podopieczni Jana Mikołajka.
8' Bardzo spokojny początek meczu, żadna z ekip nie forsuje tempa ani znacznie nie zagraża bramce rywali.
10' Wardęga fauluje jednego z graczów Kurczek, do ustawionej piłki podchodzi Kopeć i mierzonym strzałem obija prawy słupek bramki Fortuny.
13' Z najbliższej odległości strzał Tymczaka zostaje zablokowany przez jednego z defensorów Kruczek. Interwencja ratuje drużynę przed stratą bramki.
15' GOL! (1-0) Długo musieliśmy czekać na premierowe trafienie w tym meczu. Miklas oddaje strzał, a Fortuna wychodząc z bramki paruje piłke prosto do Kopecia który nie zastanawiając się kieruje piłkę do pustej bramki.
16' Żółtą kartką za przerwanie korzystnej akcji ukarany Klimek. Rozegranie stałego fragmentu gry i podanie do Misiewicza który mocnym strzałem obija poprzeczkę.
18' Dwie fantastyczne interwencje w wykonaniu Mosińskiego chronią ekipę Kruczek przed stratą prowadzenia.
22' Zielone Anioły mogły rozpocząć połowę od bramki wyrównującej stan meczu. Jednak Patryk Rozwadowski nieznacznie się pomylił, po jego strzale piłka trafiła w słupek.
25' Tym razem kilkoma paradami obronnymi pokazuje nam się po stronie Aniołów Fortuna.
27' Takie niewykorzysywanie sytuacji może się bezlitośnie zemścić. Jan Mikołajek będąc w idealnej pozycji zamiast strzelać, podaje do będącego z boku Tymczaka który nie daje rady przełamać rąk Mosińskiego. Sam Janek zdaje sobię sprawę, że w tej sytuacji to on pownien ją finalizować.
29' Zielone Anioły cały czas napierają na bramkę Kruczek w poszukiwaniu wyrównania, jednak wszyskie strzał lecą obok bramki.
31'GOL! (2-0) Kruczki podwyższają prowadzenie. Miklas zagrywa wzdłuż pola karnego, a do pustej bramki piłkę pakuje Krupa.
31' Niecenzuralne słowa padają w stronę arbitra i czerwoną kartką ukarany zostaje Wojciech Misiewicz. Drużyna Zielonych Aniołów grać będzie przez 5 minut w osłabieniu.
34' GOL! (3-0) To już jest chyba rozstrzygnięcie spotkania. Klimek strzałem z głowy ubiega interweniującego bramkarza rywali i piłka znajduję drogę do bramki.
37' GOL! (3-1) Zielone Anioły zdobywają pierwszego gola w tym spotkaniu. Piłka po strzale Jana Mikołajka obija dwa słupki i przekracza linię bramkową, a Mosińskiemu pozostaje wyciągnąć piłkę z bramki.
39' GOL! (4-1) Kolejne trafienie na koncie Kruczek. Klimek wykłada piłkę jak na tacy do Miklasa, a Piotrkowi nie pozostaje nic jak tylko wbicie piłki do bramki.
40' GOL! (5-1) Otworzyła się obrona Zielonych Aniołów. Z autu zagrywa Zagrodny, a Klimek z pierwszej piłki trafia przy samym słupku. Fortuna przy tym strzale nie miał nic do powiedzienia.

Spotkanie pomiędzy Kruczkami i Zielonymi Aniołami nie było tak jednostronne jak wskazuje na to wynik. Jan Mikołajek i koledzy prezentowali się dobrze grając z lepszą od siebie drużyną, jednak brakowało im dzisiaj po prostu skuteczności i odrobiny szczęścia. Wszystkie kierowane strzał w stronę bramki Mosińskiego albo były bronione lub też leciały daleko od jego bramki. Natomiast Kruczki jak na czołową drużynę ligi przystało wykorzystali wszystkie indywidualne błędy swoich rywali, 5 trafień i wynik końcowy jest niezwykle okazały. Jednym z niemiły akcentów tego spotkanie było zachowanie Misiewicza względem arbitra, za co Wojciech otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Dzięki wygranej Kruczki doskakują do czołówki ligi i dalej liczą się w walce o mistrzostwo. Okazja do zdobycia kolejnych oczek już w następnym tygodniu, Kruczki zagrają z Astechem, natomiast Zielone Anioły mierzyć się będą z ekipą Ołera.

autor: Maciej Siwek