11.01 godz. 22:45, Olimpijski boisko2, Sedzia: Tomasz Pondel
( 2 : 2 )
Skład: Cebula, Grygiel, Lechiniak, Gontarz, Niewiadomski, Jóźwiak, Gontarz, Socki
Skład: Turek, Turek, Różewicz, Cisło, Rutana, Marynowski, Adamski, Shcherba, Peretiatko, Szul, Orłowski
2' Kamil Cebula
12' Zbigniew Niewiadomski
24' Bartłomiej Socki
27' Norbert Gontarz
28' Kamil Cebula
28' Daniel Gontarz
29' Zbigniew Niewiadomski
31' Daniel Gontarz
35' Bartłomiej Socki
39' Norbert Gontarz
40' Bartłomiej Socki
9' Paweł Turek
19' Michał Cisło
21' Michał Cisło
24' Dariusz Turek
26' Oleh Peretiatko
Zawodnik meczu: Bartłomiej Socki (Bartek był bardzo aktywny przez całe spotkanie. Co najważniejsze dla wyniku spotkania, miał bezpośredni udział przy sześciu golach. Trzy z nich strzelił i przy trzech asystował. )

Ostatnim meczem 1 ligi w pierwszym tygodniu zmagań w lidze pod balonem Olimpijskim będzie pojedynek debiutanta TelForceOne i zdecydowanie bardziej doświadczonego Ołera Meble Ogrodowe. Pierwsi już zadebiutowali w OFC w poniedziałek. Wtedy to przegrali z Nic Się Nie Stało. Czy teraz wyciągną wnioski i zapunktują? Czy raczej to ekipa Marcina Lechniaka udanie wejdzie w sezon? Co do składów obu tych drużyn to w bramce debiutanta zobaczymy Macieja Różewicza. Ołer zagra natomiast bez Krzysztofa Habasa i swojego kapitana Marka Kucharskiego.

1' Czujnie z własnej bramki wychodzi Maciej Różewicz i wygarnia piłkę spod nóg Kamilowi Cebuli.
2' Rzut rożny dla Ołera Meble Ogrodowe. Centra w pole karne TelForceOne i ogromny podbramkowy kocioł! Gola może strzelić Norbert Gontarz, ale po raz kolejny ofiarny narzut na piłkę robi golkiper debiutanta.
3' (0:1) - Do trzech razy sztuka i mamy gola otwierającego wynik spotkania. Na uderzenie zza pola karnego decyduje się Cebula, a piłka lecąca po ziemi, znajduje drogę do bramki, tuż obok starającego się interweniować Różewicza!
4' Po rzucie rożnym bitym przez jednego z zawodników TelForceOne do strzału z główki składa się Paweł Turek, ale piłka po jego próbie przelatuje tuż nad poprzeczką!
9' (1:1) - Okres wyrównanej gry kończy się golem dającym wyrównanie ekipie Różewicza. Michał Cisło zagrywa wzdłuż pola karnego w kierunku Pawła Turka, a ten z zimną krwią pakuje futbolówkę do pustej bramki!
10' Różewicz świetnie broni strzał Zbigniewa Niewiadomowskiego z dystansu!
11' Norbert Gontarz z dalszej odległości, ale Różewicz znowu jest na posterunku i tym razem odbija "balon" do boku!
12' (1:2) - Maricin Lechniak świetnym podaniem obsługuje Niewiadomskiego. Ten staje oko w oko z Różewiczem i strzałem po ziemi, obok niego, przywraca prowadzenie swojej drużynie!
16' Niezbyt mocny strzał Dawida Adamskiego z dystansu i Maciej Jóźwiak udanie wprowadza piłkę do "koszyczka".
19' (2:2) - Strata jednego z obrońców Ołera przed własnym polem karnym. Do futbolówki dopada Cisło, z łatwością mija ostatniego obrońcę i mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza, strzela precyzyjnie, w krótki róg! Mamy remis!
21' (3:2) - Szybka akcja TelForceOne i pierwszy raz w tym spotkaniu ten zespół wychodzi na prowadzenie. Ernest Szul zagrywa w tempo do Cisło, a ten strzałem z pola karnego, z woleja nie daje szans Jóźwiakowi!
23' Cisło zagrywa na przedpole do nadbiegającego Dariusza Turka, a ten strzela z pierwszej piłki - obok bramki.
23' Bartłomiej Socki chciał wybić piłkę na aut, a tymczasem mógł zaskoczyć własnego bramkarza. Na jego szczęście piłka trafia w słupek!
24' (3:3) - Socki mógłbyć antybohaterem, ale ostatecznie zostaje bohaterem! Jego techniczny, płaski strzał znajduje drogę do bramki tuż przy słupku!
24' (4:3) - Natychmiastowa odpowiedź ekipy Różewicza. Dariusz Turek mimo asysty obrońcy oddaje strzał w kierunku dalszego słupka i ostatecznie Jóźwiak jest zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki po raz czwarty.
26' (5:3) - Darek Turek do gola dokłada asystę. Płaskie wstrzelenie piłki w pole karne. Tam obrońcy Ołera zapomnieli pokryć Oleha Peretiatko, a ten pewnie umieszcza futbolówkę w pustej bramce!
27' (5:4) - "Zieloni" nie dają za wygraną i po chwili strzelają gola kontaktowego! Uderzenie Daniela Gontarza przełamuje ręce Różewiczowi. Piłka może wtoczyć się do bramki, ale dopada do niej Norbert Gontarz i dla pewności pakuje do sieci!
28' (5:5) - Ołer idzie za ciosem i znowu "na tablicy wyników" mamy remis! Socki do D.Gontarza i Różewicz bez szans!
28' (5:6) - Daleki wyrzut bramkarza przed pole karne przeciwników. Adresatem podania jest Cebula, który udanie przyjmuje piłkę, sprytnym zwodem mija obrońcę i strzałem z woleja, przy słupku kompletuje dublet!
29' (5:7) - Rzut rożny dla Ołera. Socki w tempo do Niewiadomskiego, gol z bliska i ekipa Marcina Lechniaka prowadzi już dwoma golami!
31' (5:8) - Klasyczny hattrick Sockiego, tyle, że z asyst. Jego trzecie dobre podanie wykorzystuje tym razem Daniel Gontarz i strzałem obok Różewicza podwyższa prowadzenie swojej drużyny!
32' Sockiego strzał z rzutu wolnego świetnie nogami broni Różewicz!
33' Soki do D.Gontarza, który staje oko w oko z bramkarzem rywali. Ten jednak popisuje się ofiarną interwencją (wślizgiem) i zapobiega utracie dziewiątego gola!
34' Niewiadomski może może strzelić hattricka, ale jego strzał z bliska przelatuje nad poprzeczką!
35' (5:9) - Niewiadomski do Sockiego, a piłka po uderzeniu tego drugiego i rękawicach bramkarza, znajduje drogę do bramki!
35' Udana parada Różewicza po uderzeniu Sockiego!
36' Kontra TelForceOne zakończona zostaje strzałem przez Darka Turka - niestety dla jego drużyny - niecelnym.
38' Cisło będąc w polu karnym podcina piłkę nad bramkarzem. Wydaje się, że ta znajdzie drogę do bramki, ale w ostatniej chwili sprzed linii bramkowej, głową wybija ją N.Gontarz.
38' Szarża kierownika Lechniaka kończy się uderzeniem z "dużego palca" - nad poprzeczką.
39' (5:10) - Michał Grygiel zgrywa piłkę do lepiej ustawionego w polu karnym N.Gontarza i tak pada dziesiąty gol!
39' Świetna okazja przed Cisło na zmiejszenie rozmiarów porażki, ale w dogodnej sytuacji, pozostawiony bez opieki - uderza nieczysto - obok słupka!
40' (5:11) - Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie zwycięstwo Ołera przypieczętowuje Socki, który pokonuje Różewicza strzałem w długi róg! Tym samym kompletuje hattricka!

Do ok 30 minuty byliśmy świadkami niezwykle wyrównanego pojedynku, można powiedzieć - cios za cios! W notesie sędziego widniał wynik 5:5 i wydawało się, że zakończy się na podziale punktów. Nic z tego! Wtedy górę wzięło doświadczenie Ołera, który w końcówe nie pozwolił TelForceOne na nic, a sam strzelił jeszcze sześć goli. W efekcie wygrał 11:5 i wskoczył na trzecie miejsce w stawce. Dla teamu Macieja Różewicza była to druga porażka w tym tygodniu, która sprawia, że zamykają tabelę 1 ligi. O pierwsze skalpy tej zimy powalczą w przyszły piątek z AmRestem, natomiast Kamil Cebula i jego koledzy, także zagrają za tydzień - z Astechem.

autor: Michał Pondel