11.01 godz. 22:00, Olimpijski boisko2, Sedzia: Tomasz Pondel
12 : 4
( 6 : 1 )
Skład: Szycher, Mazurkiewicz, Wolan, Wojtusik, Niedzwiedź, Cielebąk
Skład: Przechrzta, Krysiński, Szozda, Kołakowski, Kopyś, Pawlaczek, Wełna, Olszowski, Zasłonka, Polańczyk
14' Przemysław Wojtusik
24' Dominik Niedzwiedź
26' Jarosław Cielebąk
28' Dominik Niedzwiedź
7' Adrian Olszowski
8' Dariusz Polańczyk
9' Piotr Krysiński
17' Kamil Kołakowski
18' Adrian Zasłonka
18' Łukasz Kopyś
23' Łukasz Kopyś
37' Adrian Zasłonka
37' Andrzej Szozda
38' Adrian Olszowski
39' Adrian Zasłonka
40' Adrian Zasłonka
Zawodnik meczu: Adrian Zasłonka (Bohater Santa'n'deera! Adrian skradł całe show, mając udział aż w ośmiu bramkach. Cztery z nich strzelił i przy czterech asystował. )

Pierwszym z dwóch spotkań 1 ligi rozgrywanym w piątkowy wieczór będzie pojedynek Santa'n'deera z Czarnym Bykiem. Pierwsi sezon zainaugurowali w środę, kiedy to nieznacznie ulegli ForceGSM - 2:3. Teraz pokuszą się o premierowe punkty w sezonie. Ich rywalem będzie "beniaminek" - Czarny Byk, dla którego będzie to debiut w piątej edycji. Niestety przed samym spotkaniem zespół Piotra Krysińskiego będzie miał ułatwnione zadanie, bowiem rywal zjawił się przy Paderewskiego bez zmian i ważnych zawodników takich jak Michał Strykowski czy Przemysław Matuszny!

2' Dariusz Polańczyk świetnie rozprowadza akcję na lewą stronę do Adriana Wełny, a ten oddaje strzał z pola karnego po którym Tomasz Szycher interweniuje w sposób instynktowny!
3' Łukasz Kopyś zagrywa za plecy obrońców do Wełyn, ten podcina piłkę nad bramkarzem, ale ostatecznie przenosi ją nad poprzeczką.
3' Pierwszy atak Czarnego Byka w tym spotkaniu. Rafał Wolan w kontrze mija jednego z rywali i kończy akcję mocnym strzałem, ale tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
6' Szycher popełnia błąd przy wyprowadzaniu piłki i zagrywa ją Kopysiowi. Po chwili się jednak rehabilituje i blokuje ofiarnym wślizgiem blokuje strzał gracza z numerem "8".
7' (1:0) - Górna piłka w kierunku pola karnego "Byków". Po drodze z takową mija się Tomasz Mazurkiewicz i pada ona ostatecznie łupem Adriana Zasłonki. Snajper Santa'n'deera zagrywa jeszcze do lepiej ustawionego Adriana Olszowskiego, a ten ledwo, ale co najważniejsze, skutecznie - pakuje piłkę do "pustaka"! Mamy otwarcie wyniku!
8' (2:0) - "Czerwoni" idą za ciosem i prowadzą już dwoma bramkami! Rzut rożny, piłka trafia na przedpole do Polańczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku nie daje szans Szycherowi!
9' (3:0) - Kopyś uprzedza wychodzącego z bramki Szychera. Zagrywa obok niego do niekrytego Piotra Krysińskiego, a ten strzałem z główki podwyższa prowadzenie swojej drużyny!
10' Kolejna niepewna interwencja Szychera po której Kopyś może strzelić gola. Na szczęście bramkarz Byka ma do pomocy Wolana, który w ostatniej chwili, przed linią bramką, wykonuje wślizg i ekspediuje futbolówkę w aut!
11' Jacek Pawlaczek oddaje strzał zza pola karnego, ale Szycher mimo iż był zasłonięty popisuje się udaną interwencją, zbijając "balon" w boczny sektor!
13' Dominik Niedźwiedź strzela z dystansu i wcześniej bezrobotny Marek Przechrzta pokazuje klasę i zbija piłkę na rzut rożny!
14' (3:1) - Mamy pierwszego gola dla ekipy "beniaminka" w tym spotkaniu! Jarosław Cielebąk zagrywa wzdłuż pola karnego w kierunku Przemysława Wojtusika, a ten mocnym strzałem z najbliższej odległości, przy słupku nie daje żadnych szans bramkarzowi!
15' Polańczyk huknął z powietrza, ale Szycher znowu nie daje się zaskoczyć i z trudem odbija piłkę przed siebie!
17' (4:1) - Kontra Santa'n'deera. Zasłonka do Kołakowskiego, a ten mocnym strzałem przy słupku pokonuje Szychera!
18' (5:1) - Polańczyk niczym Andrea Pirlo, po raz kolejny zagrywa piłkę idealnie za linię obrony Czarnego Byka. Adresatem podania jest Zasłonka, który spokojnie ją przyjmuje i strzałem po ziemi zaskakuje kipera przeciwników.
18' (6:1) - Krysiński do Kopysia, który mając przed sobą tylko i wyłącznie golkipera, lekkim strzałem tuż obok niego podwyższa prowadzenie swojej drużyny!
20' Strzał Cielębaka z lewej strony i Przechrzta zbija "balon" poza światło bramki!
23' (7:1) - Szybka akcja Santa'n'deera i mamy siódme trafienie dla niego. Wełna podaje, a Kopyś strzela!
23' Wolana strzał z prawej strony pada łatwym łupem golkipera!
24' (7:2) - Cielebąk do Niedźwiedzia. Ten pędzi lewą stroną i będąc przed polem karnym decyduje się na płaski strzał, który znajduje drogę do bramki między nogami Przechrzty!
26' (7:3) - Błąd defensywy debiutanta i team Wolana zmiejsza dystans do rywala! Na listę strzelców wpisuje się bowiem Cielebąk.
27' Okres lepszej gry Czarnego Byka i kolejna jego szansa na gola! Tym razem mocny strzał Niedźwiedzia i świetna interwencja Przechrzty, który przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
28' (7:4) - To że Niedźwiedź ma uderzenie przekonali się gracze "czerwonych" przed chwilą. Nic jednak z tego nie zrobili i Dominik przy drugim podejściu wpisuje się na listę strzelców. Czy będziemy świadkami powrotu "z dalekiej podróży"?
32' Jeszcze raz Niedźwiedź i tym razem Przechrztę ratuje poprzeczka!
35' W końcu pod bramką zawodnicy Krysińskiego zameldowali się pod bramką Szychera. Rzut rożny i strzał z główki autorstwa Zasłonki - w boczną siatkę!
36' Seta przed Wełną, który z bliska nie trafia do pustej bramki!
37' (8:4) - Niemoc Santa'n'deera zostaje przełamania, a po podaniu Olszowskiego dublet kompletuje Zasłonka!
38' (9:4) - Rozmontowana defensywa Byka po raz dziewiąty! Zasłonka do Szozdy i ten drugi finalizuje akcję strzałem "z bańki do pustaka"!
38' (10:4) - Zmęczenie "biało-czarnych" daje się we znaki i po chwili tracą dziesiątą bramkę, a po podaniu Kołakowskiego do siatki trafia Olszowski!
39' (11:4) - Santa'n'deerowi jeszcze mało i "kuje żelazo póki gorące". Pawlaczek do Zasłonki, strzał w krótki róg i hattricka gracza z numerem "10".
40' (12:4) - Strzelanie w tym spotkaniu kończy Zasłonka, którego po raz drugi z rzędu świetnym podaniem obsługuje Pawlaczek!

Dziwny był to mecz! W pierwszej połowie bezsprzecznie na boisku rządził i dzielił Santa'n'deer i prowadził już 6:1. Na początku drugiej odsłony, a w zasadzie do 37 lepiej wyglądał Czarny Byk i przybliżył się do rywala na trzy trafienia (wynik 7:4). W samej końcówce jednak ekipa debiutanta się przebudziła, dokonała dzieła zniszczenia, a więc mogła cieszyć się z wygranej 12:4. Dzięki takowej team Piotra Krysińskiego awansował na drugie miejsce w tabeli. "Byki" natomiast poszukać punktów będą musieli kiedy indziej, a tymczasem zajmują przedostatnią lokatę. Przełamać będą chciały się w poniedziałek z Kruczkami. Santa'n'deera w środę czeka potyczka z Soccer Teamem.

autor: Michał Pondel