Skład: Puchała, Kiełkowski , Zięcina, Olejnik, Słonecki, Ilnicki, Darmochwał, Fabisz, Jakubowski, Piasecki, Giszczak
Skład: Rozwadowski, Wardęga, Tymczak, Mikołajek, Misiewicz, Fortuna, Chudy, Misiewicz, Beniuk
20' Dawid Fabisz
24' Filip Piasecki
30' Dawid Fabisz
31' Filip Piasecki
35' Grzegorz Kiełkowski
36' Grzegorz Kiełkowski
39' Adrian Giszczak
23' Jakub Tymczak
25' Wojciech Misiewicz
28' Olaf Mikołajek
36' Patryk Rozwadowski
37' Olaf Mikołajek
40' Wojciech Misiewicz
Zawodnik meczu: Dawid Fabisz (Dawid był nie do zatrzymania dla obrońców Zielonych Aniołów. Strzelał z pola i zza pola karnego, trafiał również z główki. Ostatecznie jego dorobek to cztery bramki i asysta. Wyróżnienie dla Filipa Piaseckiego. )

Starcie dwóch "beniaminików", czyli Zielonych Aniołów i Astechu. Pierwsi rok temu nie mieli sobie równych w 3 lidze, natomiast drudzy zajęli drugie miejsce w 2 lidze, nieznacznie ustępując Kruczkom. Jak zaprezentują się jedni i drudzy w swoim debiucie, w najwyższej klasie rozgrywkowej?

4' Uderzenie Pawła Misiewicza i Kamil Zięcina nogą broni piłkę po jego próbie zza pola karnego.
5' Próba Wojciecha Misiewicza, "tuba" z dystansu i po raz kolejny Zięcina interweniuje, tym razem zbijając "balon" na róg.
9' (0:1) - Astech wychodzi na prowadzenie. Na indywidualną akcję decyduje się Dawid Fabisza
11' (0:2) - Filip Piasecki zabiera się z piłką i oddaje strzał z prawej strony, który wpada do siatki tuż przy słupku, obok Bohdana Fortuny, który nawet nie zareagował.
12' Jakub Tymczak strzałem z główki stara się zaskoczyć Kamila Zięcinę, ale jego strzał świetnie broni Kamil Zięcina, ściągając futbolówkę tuż przed przeciwnikiem.
13' Piłkę zmierzającą do pustej bramki w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem wybija Marek Słonecki.
14' (0:3) - Robert Puchała do Tomasza Ilnickiego i ten strzałem obok Fortuny podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
17' Jakub Chudy może zaskoczyć bramkarza, ale ten jest na posterunku i świetnie interweniuje nogami.
19' (0:4) - Zięcina do świetnych interwencji dolicza asysta. Daleki wyrzut na pole karne, Fabisz jest adresatem podania i strzałem między nogami bramkarza zaskakuje Fortunę po raz drugi.
20' Dobra interwencja nogami autorstaw Fortuny po strzale Grzegorza Kiełkowskiego.
20' (0:5) - Kolejna asysta Zięciny po wyrzucie i kolejna do Fabisza, który sprytnym strzałem z główki lobuje Fortunę i kompletuje hattricka.
21' Chudy z strzałem z lewej strony stara się zaskoczyć Zięcinę, ale ten znowu świetnie interweniuje nogami i nadal Zielone Anioły mają zero na koncie.
23' (1:5) - Rozklepana defensywa Astechu. P.Misiewicz na pustaka wystawia piłkę jak na tacy Tymczakowi, a ten umieszcza ją w pustej bramce.
24' (1:6) - Odpowiedź Astechu jest natychmiastowa. Fabisz zgrywa futbolówkę do Piaseckiego, a ten ładnym strzałem przy dalszym słupku nie daje szans Fortunie.
25' (2:6) - "Ale zajeb...ł" - relacjonuje jeden z kibiców siędzących obok mnie. No i ma rację. Ładne uderzenie W.Misiewicza z powietrza i bez szans pozostaje Zięcina, przepuszczając piłkę tuż przy słupku.
26' Patryk Rozwadowski płasko z prawej strony i świetnie po nim, nogami interweniuje Zięcina.
28' (3:6) - "Green Angels" nie dają za wygraną i zmiejszają stratę do trzech trafień. Zza pola karnego uderza Olaf Mikołajek i bramkarz Astechu wyciąga futbolówkę z siatki.
30' (3:7) - Ilnicki do Fabisza, a ten strzałem z najbliższej odległości zamyka akcję i jest to jego czwarte trafienie.
31' (3:8) - Piasecki kompletuje hattricka!
35' (3:9) - Po podaniu Olejnika na listę strzelców wpisuje się Grzegorz Kiełkowski i jego to jego pierwszy gol w barwach nowej drużyny.
36' (3:10) - Kiełkowski idzie za ciosem. Wykorzystuje niezdecydowanie Fortuny i umieszcza futbolówkę między bramkarzem, a krótszym słupkiem.
36' (4:10) - Szymon Beniuk do Rozwadowskiego. Ten schodzi do środka i strzałem pod poprzeczkę pokonuje Zięcinę.
37' (5:10) - W.Misiewicz do O.Mikołajka i ten strzałem od słupka zaskakuje Zięcinę.
39' (5:11) - Adrian Giszczak strzałem obok wychodzącego Fortuny pakuje piłkę do siatki. Asystę przy tym trafieniu notuje Piasecki.
40' (6:11) - Bieniuk do W.Misiewicza, strzał w krótki róg i rozmiary porażki Zielonych Aniołów zostają zmiejszone do pięciu trafień.
40' Poprzeczka po strzale O.Mikołajka!

Po pierwszej połowie zapowiadało się na deklasację w wykonaniu Astechu. Ekipa Roberta Puchały i Piotra Jakubowskiego grała koncertowo i obnażała najmniejszy nawet błąd przeciwników. W drugiej odsłonie nie grała już tak dobrze i to Zielone Anioły zaczęły dochodzić do głosu. Nie byli jednak w stanie zmienić losów spotkania, bo grając bardzo ofensywnie, zapominali o defensywie i "niebiescy" to wykorzystywali. Ostatecznie Astech wygrał 11:6 i daje jasny znak, że będzie tej zimy walczył o coś więcej niż utrzymanie. "Green Angels" zapłacili frycowe, ale jeżeli poprawią grę w defensywie, to mogą jeszcze nie jednej ekipie punkty zabrać. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Astech - KP Ogrodomania oraz Zielone Anioły - Nic Się Nie Stało.

autor: Michał Pondel