09.01 godz. 22:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
4 : 3
( 3 : 1 )
Skład: Kołsut, Janik, Mglej, Plaszczyk, Papaj, Kunka, Urbański, Mikołajczak, Wojnicki, Symanowicz, Sławiński, Jaworski
Skład: Bzowski, Zaborowski, Tomaska, Kwiecień, Wnuk, Podczaszyński, Gołdyn, Kałmuk, Kicior, Pawłowski
12' Krzysztof Sławiński
34' Mariusz Mglej
38' Krzysztof Sławiński
7' Marcin Gołdyn
14' Zbigniew Zaborowski
18' Paweł Pawłowski
30' Zbigniew Zaborowski
Zawodnik meczu: Zbigniew Zaborowski (Zbyszek jak na kapitana przystało powiódł drużynę do premierowego zwycięstwa w lidze OFC. Na przekroju całego spotkania był aktywny, a co kluczowe strzelił dwa gole. )

Soccer Team po bardzo udanym sezonie w 2 lidze przy Skwierzyńskiej, teraz przenosi się na boisko pod balonem i tutaj również zamierza regularnie punktować. Na starcie ekipa z Bielawy "skrzyżuje rękawice" z beniaminkiem - Nic Się Nie Stało. Zespół Szymona Mikołajczaka sezon inaugurował w poniedziałek. Wtedy też pewnie ograł TelForceOne - 8:3. Czy dzisiaj pójdzie za ciosem i wskoczy na fotel lidera? Czy jednak to ekipa Zbigniewa Zaborowskiego udanie wejdzie w sezon? Co do składów obu drużyn to obie ekipy zagrają niemalże w najmocniejszych składach. W Soccerze zabraknie najlepszego strzelca ze Skwierzyńskiej - Krzysztofa Muszaka.

4' Płaskie i bardzo lekkie uderzenie Mateusza Wojnickiego niepewnie nogami broni Grzegorz Bzowski, który obija dalszy słupek własnej bramki.
6' Mariusz Mglej huknął z dystansu i tym razem Bzowski broni już zdecydowanie pewniej, odbijając piłkę do boku!
7' (1:0) - Bzowski zagrywa dalszą piłkę w kierunku ustawionego na prawej stronie Marcina Gołdyna. Ten staje oko w oko z Szymonem Jaworskim i strzela tak, że futbolówka odbija się od słupka i wpada do siatki.
9' Mocne uderzenie Marcina Kałmuka przelatuje obok bramki!
12' (1:1) - Krzysztof Sławiński wykorzystuje podanie Tomasza Urbańskiego i pewnym strzałem obok interweniującego Bzowskiego - doprowadza do wyrównania!
13' Urbański do gola może dołożyć asystę, ale przenosi futbolówkę tuż nad bramką.
14' (2:1) - Zbyt wiele miejsca pozostawili obrońcy NSNS - Zbigniewowi Zaborowskiemu, a ten mocnym strzałem przy krótszym słupku zaskakuje Jaworskiego. Asystę notuje w tym przypadku - Podczaszyński.
16' Szymon Płaszczyk strzałem z połowy boiska stara się zaskoczyć bramkarza Soccer Teamu, ale ten jest na posterunku i udanie przenoosi futbolówkę nad poprzeczką.
17' Tomasz Tomaska z woleja świetnie piłkę do boku zbija Jaworski.
18' (3:1) - Kałmuk zagrywa na przedpole do lepiej ustawionego Pawła Pawłowskiego, a ten kąśliwym strzałem po ziemi, przy słupku zaskakuje mocno zaskoczonego Jaworskiego.
21' Krótko rozegrany rzut z autu. Mglej dostaje piłkę na dobieg i strzela jak z armaty, ale piłka po jego strzale ociera się  poprzeczkę.
26' Kałmuk poluje dzisiaj na gola, ale nie dopisuje mu szczęście. Tym razem jego płaskie uderzenie Jaworski instynktownie broni nogami.
28' Płaszczyk z rzutu wolnego strzela - minimalnie obok bramki.
30' (4:1) - Błąd przy wyprowadzaniu piłki przez ekipę Szymona Mikołajczaka zostaje wykorzystany przez Soccer Team. Futbolówka spada pod nogi Zaborowskiego, który wykorzystuje dalekie wyjście bramkarza i kieruje ją do pustaka.
33' Gołdyn zza pola karnego i pewnie do "koszyczka" piłkę chwyta Jaworski.
34' (4:2) - Nic Się Nie Stało nie daje za wygraną i zmiejsza dystans do rywala, do dwóch trafień, a strzałem z bliska Bzowskiego pokonuje Mglej.
38' (4:3) - Niepewna interwencja Bzowskiego (słyszymy - "w ręce Grzesiu, w ręce"). Nie chwycił jednak Grzesiek piłki w ręce. Efekt - gol kontaktowy dla NSNS, którego strzela Sławiński. Asystę przy nim notuje Urbański!
39' Swoich sił z dalszej odległości próbuje Jaworski, ale na posterunku jest Bzowski i zbija piłkę do boku!
40' Piłka meczowa przed NSNS. Strzał Jaworskiego z rzutu wolnego i "na klatę" przyjmuje go Pawłowski. Po tej sytuacji sędzia Tomasz Pondel kończy mecz!

Niezwykle wyrównane i zacięte spotkanie. Tutaj nikt nie odstawiał nogi, a każda z ekip walczyła o najmniejszy nawet centymetr boiska. Po 40 minutach rywalizacji świętowała tylko jedna drużyna i był to Soccer Team, który zwyciężył 4:3. Ich rywal miał szansę na jeden punkt, ale obudził się zbyt późno i nie zdołał odrobić strat. Mimo porażki Nic Się Nie Stało zajmuje wysokie czwarte miejsce, ale rozegrało jedno spotkanie więcej niż większość stawki. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Zielone Anioły - NSNS oraz Santa'n'deer - Soccer Team.

autor: Michał Pondel