12.01 godz. 17:00, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Nosewicz, Apicionek, Wejman, Bembenek, Dzwonek, Kulka, Lewicki, Herbuś
Skład: Zaborowski, Polańczyk, Kopyś, Pawłowski, Toczek, Czuchraj, Siwek, Pyrkowski, Leszczyński
12' Michał Bembenek
20' Jacek Dzwonek
24' Tomasz Apicionek
27' Łukasz Herbuś
31' Tomasz Apicionek
34' Łukasz Herbuś
7' Maciej Siwek
18' Maciej Siwek
31' Maciej Siwek
32' Maciej Siwek
37' Paweł Pawłowski
Zawodnik meczu: Maciej Siwek (Chociaż drużyna Maćka przegrała to jednak bez niego, zbyt wiele w ofensywie by nie zrobiła. Siwek był nie do zatrzymania dla defensywy 3M, a co najważniejsze strzelił cztery gole. Wyróżnienie dla Łukasza Herbusia! )

Dość jednostronnie zapowiada się pierwszy sobotni pojedynek. W nim przedostatnia w tabeli Głęboka Rezerwa zmierzy się z czwartym w stawce 3M. Mało kto stawia tutaj na przełamanie "Rezerwowych", ale Ci zrobią wszystko w tym kierunku. Mają w tym pomóc dwaj halowi debiutanci - Mateusz Pyrkowski i Maciej Siwek. Zatem czy będziemy świadkami niespodzianki, czy jednak planowej wygranej ekipy Jacka Nosewicza?

1' Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Jego autorem Łukasz Kopyś, po którym futbolówkę pewnie chwyta Radosław Kulka.
4' Łukasz Kopyś zabiera się z piłką, z łatwością mija jednego z obrońców, ale strzela wprost w golkipera 3M.
5' Tomasz Apicionek dostaje piłkę zza plecy obrońców i kończy całą akcję strzałem z woleja - nad poprzeczką.
6' Maciej Siwek zagrywa przed pole karne do Pawła Pawłowskiego, którego strzał instyktownie broni Kulka.
7' (1:0) - Transfer last minute wykonany przez Martę Toczek się spłaca! Maciej Siwek wykorzystuje błąd obrony 3M, staje oko w oko Kulką i oddaje strzał, który przełamuje ręce bramkarzowi i piłka wpada do siatki!
8' Uderzenie Łukasza Herbusia z prawej strony i słupek ratuje Mateusza Pyrkowskiego od utraty gola!
9' Jeszcze raz Herbuś, ale tym razem tuż obok słupka.
10' Herbuś urywa się Leszczyńskiemu i oddaje strzał nieznacznie obok bramki.
11' Paweł Pawłowski mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny, ale słupek ratuje Kulkę od utraty gola!
12' Jacek Dzwonek w tempo zagrywa do Herbusia, ten staje oko w oko z Pyrkowskim i przenosi "balon" nad poprzeczką!
12' (1:1) - Dzwonek prostopadle zagrywa w kierunku Michała Bembenka. Ten wychodz w sytuacji sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem przy słupku go pokonuje! Mamy remis!
13' Bembenek po chwili może dać prowadzenie swojej drużynie, ale w ostatniej chwili świetnie w obronie interweniuje Leszczyński, który uprzedza rywala i zbija piłkę na słupek!
14' Dzwonek zgrywa piłkę do Symonowicza, a ten bez zastanowienia strzela na bramkę, lecz w ostatniej chwili instynktownie nogą interweniuje Pyrkowski i nadal na tablicy wyników mamy remis - 1:1.
17' Błąd Kopysia, który wyprowadzając piłkę zagrywa ją wprost pod nogi Nosewicza, ten może to wykorzystać, ale z bliska uderza wprost w Pyrkowskiego!
18' Symowicz z powietrza - bramkarz paruje futbolówkę na rzut rożny.
18' (2:1) - Rozmontowana defensywa 3M. Siwek do Zaborowski, Zaborowski do Siwka, strzał po ziemi, przy słupku i gol!
20' (2:2) - Długo radość z prowadzenia nie trwała wśród "Rezerwowych". Po chwili "zieloni" doprowadzają do remisu, a Pyrkowskiego pokonuje Dzwonek!
21' Niezbyt mocny, ale kąśliwy strzał Nosewicza z prawej strony do "koszyczka" chwyta Pyrkowski.
23' Zaborowski huknął z rzutu wolnego i Kulka przenosi futbolówkę obok słupka!
23' Świetne przyjęcie Łukasza Czuchraja, świetny obrót, zagranie na pamięć - do nikogo!
24' (2:3) - 3M na prowadzeniu! Piłka spada na przedpole do Apicionka, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę daje prowadzenie swojej ekipie!
24' Głęboka Rezerwa przegrywa, a więc na boisku melduje się Siwek! Siwak na kłopoty, zaraz zobaczymy.
25' Dzwonek z lewej strony uderza tylko i wyłącznie w boczną siatkę!
25' Dzwonek sprytnym zwodem mija obrońcę "niebieskich" i strzela, ale jego uderzenie świetnie nogą broni Pyrkowski!
27' (2:4) - Nosewicz do Herbusia, a ten z bliska pakuje piłkę do siatki!
27' Pawłowski strzałem z "czuba" stara się zaskoczyć Kulkę, ale ten pewnie chwyta futbolówkę.
28' Rajd Siwka lewą stroną zakończony zostaje płaskim strzałem, który bez problemów broni bramkarz.
30' Pocelował Siwek z dystansu, ale futbolówka po jego uderzeniu ociera się o zewnętrzny słupek bramki.
31' (3:4) - Głęboka Rezerwa nie daje za wygraną i strzela gola kontaktowego, a mocnym strzałem przy słupku zaskakuje Siwek! Tym samym jest to hattrick zawodnika "Rezerwowych".
31' (3:5) - Znowu wydawało się, że Rezerwa pójdzie za ciosem, ale 3M nie daje się dogonić i znowu ma dwubramkowe prowadzenie. Autorem trafienia jest Apicionek!
32' (4:5) - Siwek kontra Kulka, strzał ze "szpica" i jedna bramka dzieli Rezerwowych od remisu!
33' Strzał Siwka zablokowany, dobitka i tym razem świetnie nogami interweniuje Kulka.
34' (4:6) - Herbuś wygrywa fizyczną walkę z Zaborowskim, staje oko w oko z Pyrkowskim, wymija go i strzela do pustaka.
35' Siwek może strzelić piątego gola, ale z najbliższej odległości uderza nieznacznie obok słupka!
37' (5:6) - Pawłowski jest w gazie tej zimy. Jego strzał zza pola karnego i piłka znajduję drogę do bramki tuż przy dalszym słupku!
38' Trzy świetne interwencje Pyrkowskiego po dwóch strzałach Apicionka i uderzeniu Nosewicza!
39' Herbuś z rożnego zagrywa na przedpole do totalnie niepilnowanego przez nikogo Apicionka, a ten strzela z powietrza - w poprzeczkę.
39' Siwek wychodzi sam na sam z Kulką i przegrywa ten pojedynek! Jeszcze raz Siwek - tym razem minimalnie obok słupka.
40' Wejman może strzelić siódmego gola dla 3M, ale z bliska strzela wprost w bramkarza!

Głęboka Rezerwa postawiła się faworytowi i mogła nawet wygrać z 3M-em, ale w kluczowych momentach zabrakło jej zimnej krwi. Zespół Jacka Nosewicza nie zagrał na swoim najlepszym poziomie, ale jak to mówią, gra się tak jak przeciwnik pozwala, a "Rezerwowi" nie byli dzisiaj łatwym przeciwnikiem! Liczy się jednak stan punktowy, a tutaj nadal zero posiada ekipa Marty Toczek. Ta premierowych punktów w sezonie będzie szukała jutro z Leroy Merlin. 3M z kolei o fotel lidera powalczy z Axiomem United.

autor: Michał Pondel