24.01 godz. 20:15, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
( 1 : 4 )
Skład: Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Żuk, Gagat, Zięba, Zaskórski, Karasek
Skład: Gul, Guźniczak, Sienkiewicz, Janik, Buczyński, Szych, Skonieczny, Misiewicz, Procyszyn
2' Radosław Karasek
13' Radosław Karasek
13' Jakub Rejmer
14' Łukasz Zaskórski
16' Przemysław Matuszyk
25' Radosław Karasek
26' Radosław Karasek
28' Radosław Karasek
29' Jakub Rejmer
30' Jakub Rejmer
30' Łukasz Zaskórski
35' Radosław Karasek
36' Piotr Brzęczek
37' Przemysław Matuszyk
38' Przemysław Matuszyk
38' Radosław Karasek
39' Jakub Rejmer
10' Piotr Buczyński
26' Piotr Buczyński
29' Wojciech Misiewicz
32' Mateusz Sienkiewicz
Zawodnik meczu: Radosław Karasek (Zmora defensywy Moico z którą zabawiał się aż miło, wielokrotnie ośmieszając rywali. Radek był po prostu fenomenalny w ten środkowy wieczór. Efekt - 7 goli strzelonych i 3 asysty. Wyróżnić trzeba Jakuba Rejmera! )

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy Moico i FC Specem, zaplanowany na najbliższą środę. Obie drużyny sięgały już po mistrzostwo pod balonem i obie walczą o najwyższe cele. Walka w tej edycji lepiej idzie Specom - team Kędzierskiego nie przegrał jeszcze ani razu i z kompletem zwycięstw zajmuje pierwszą lokatę, mając do tego robiący wrażenie bilans 18 goli na plusie. Ekipie Pawła Dobosza w tej edycji raz powinęła się noga - Moico musiało uznać wyższość KP Ogrodomanii. Wyższe notowania u bukmacherów ma dysponujący bardzo groźną trójką (Rejmer-Rosiński-Moskal) FC Spec. Moico może postraszyć z kolei Piotrem Buczyńskim. Który straszak okaże się najgroźniejszy i przede wszystkim najbardziej bramkostrzelny dowiemy się już dziś po 20:15. Spec zagra dzisiaj bez dwóch ważnych dla siebie zawodników - Tomasza Moskala i Roberta Rosińskiego.

1' Rozpoczęcie spotkania
2' (0:1) - Pierwsza akcja w tym meczu i od razu pierwszy gol! Na listę strzelców wpisuje się Radosław Karasek, który z zimną krwią wykorzystuje świetne podanie Jakuba Rejmera.
4' Moico może wyrównać stan rywalizacji. Piotr Buczyński staje oko w oko z Radosławem Ziębą, ale po jego podcincę futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką.
6' Buczyński zgrywa piłkę do lepiej ustawionego Mateusza Sienkiewicza, a ten oddaje strzał z woleja - obok bramki.
9' Uderzenie Karaska z lewej strony przelatuje obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Zbigniewa Guźniczaka.
10' (1:1) - Buczyński na plecy bierze jednego z obrońców Speca i mimo tego daje radę się obrócić i precyzyjnym strzałem doprowadza do wyrównania!
11' (1:1) - Przemysław Matuszyk na prawej stronie z łatwością mija obrońcę Moico i strzela, ale jego uderzenie świetnie broni Guźniczak.
12' Mocne uderzenie Sienkiewicza z rzutu wolnego i fenomenalną paradą popisuje się Zięba, odbijając piłkę do boku!
13' (1:2) - Karasek w akcji, kolejny jego strzał i kolejny gol!
13' (1:3) - Spec idzie za ciosem, a uderzeniem z dystansu Guźniczaka zaskakuje Rejmer.
14' (1:4) - Zabójczy kontratak "Speców". Karasek w tempo zagrywa do Zaskórskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie daje mu żadnych szans! Zabójcze dwie minuty drużyny Grzegorza Kędzierskiego!
15' Rejmer staje oko w oko z Guźniczakiem i uderza tuż obok bramki.
16' Matuszyk fauluje jednego z rywali i zostaje ukarany żółtą kartką.
19' Słupek po strzale Matusza Sienkiewicza!
20' Buczyński z łatwością mija rywala i oddaje mocny strzał, po którym futbolówkę nad poprzeczką przenosi Zięba.
20' Koniec pierwszej połowy
23' Poprzeczka ratuje Guźniczaka po strzale Karaska zza pola karnego!
24' Karasek sciągnął na siebie dwóch rywali i odgrywa do lepiej ustawionego Żuka, który mając przed sobą tylko i wyłącznie Guźniczaka - trafia wprost w niego!
24' Rejmer kontra Guźniczak i znowu górą golkiper Moico!
25' (1:5) - Karasek huknął jak z armaty i nie dał żadnych szans bramkarzowi Moico, umieszczając futbolówkę tuż pod poprzeczką bramki przeciwników.
26' (2:5) - Buczyński strzałem z rzutu wolnego zaskakuje Ziębę.
26' (2:6) - Karasek zostaje nabity przez Guźniczaka i piłka ląduje w sieci, a bramkarz Moico jest wściekły za beznadziejne zachowanie swoich kolegów w defensywie.
27' Dwie kapitalne interwencji na linii autorstwa Guźniczaka. Najpierw mocno strzelał Karasek, a po chwili dobijał Rejmer, ale żaden z nich nie był w stanie pokonać popularnego "Guzika".
28' (2:7) - Rozstrzelali nam się gracze obu drużyn w tym spotkaniu! Znowu futbolówkę w sieci umieszcza Karasek, tym razem ośmieszając defensywę Moico. Najpierw gracz z numerem "3" przerzucił sobie piłkę nad bramkarzem, po chwili poczekał kiedy obrońca wykona wślizg i z zimną krwią wpakował "balon" do pustaka.
29' (3:7) - Wojciech Misiewicz strzałem z dystansu zaskakuje Ziębę i mamy
29' (3:8) - Karasek do Rejmera i mamy kolejny cios zadany przez Speca!
30' (3:9) - Rejmer strzałem pod poprzeczkę pokonuje Guźniczaka.
30' (3:10) - Zaskórski strzela swojego drugiego gola w tym spotkaniu!
31' Mocny strzał Sienkiewicza z wolnego nad poprzeczkę przenosi Zięba.
32' Buczyński zza pola karnego - minimalnie obok słupka!
32' (4:10) - To co nie udało się Sienkiewiczowi przed chwilą, udaje się teraz, a jego mocny strzał z woleja znajduje drogę do bramki tuż przy słupku!
33' Płaski, mocny strzał Rejmera z wolnego i na raty broni go Guźniczak.
35' (4:11) - Rejmer do Karaska, a ten strzałem z woleja, przy krótszym słupku pokonuje Guźniczaka po raz kolejny!
36' (4:12) - Karasek do Brzęczka, który uderzeniem z prawego skrzydła, przy krótszym słupku zaskakuje golkipera Moico.
37' (4:13) - Kontra Speca. Rejmer do Matuszyka, a ten z najbliższej odległości nie daje żadnych szans Guźniczakowi!
38' (4:14) - Rejmer idealnym zagraniem wypatruje pod bramką niepilnowanego Matuszyka, a ten z najbliższej odległości umieszcza futbolówkę w sieci! "Spece" niszczą Moico, a ja nie nadążam z relacjonowaniem!
38' (4:15) - Karasek z dystansu, kolejny gol, już siódmy w tym meczu w jego wykonaniu!
39' (4:16) - Rejmer wziął zamach nad piłką, położył na "pupie" Guźniczaka i strzałem nad nim go pokonał!
40' Koniec spotkania

Tylko w pierwszej połowie mecz Moico ze Specem był wyrównany! Można powiedzieć, że gracze Pawła Dobosza na drugą odsłonę po prostu nie wyszli! Obrońcy tytułu z piłką wyczyniali cuda i raz po raz wprawiali Zbigniewa Guźniczaka w zakłopotanie. Efekt końcowy to pogrom 16:4, utrzymana pozycja lidera i kolejny zrobiony krok w kierunku zdobycia kolejnego mistrzostwa! Co do Piotra Buczyńskiego i jego kolegów to grają w kratkę i ciężko oceniać o co będą walczyć w tym sezonie. Jedno jest pewne, tak wysoka porażka ze "Specami" chluby nie przynosi, ale również niczego nie przekreśla i Moico nadal będzie walczyć o najwyższe cele! O rehabilitacje "biali" w przyszłym tygodniu powalczą z Asplexem, zaś team Grzegorza Kędzierskiego "stanie w szranki" z zamykającą tabelę - Visionicą.

autor: Michał Pondel