17.01 godz. 22:45, Olimpijski boisko2, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Rejmer, Żuk, Moskal, Zięba, Zaskórski, Rosiński, Karasek
Skład: Modric, Charzewski, Bigdowski, Szewczyk, Shkurikhin, Jeziorski, Jaszczyk, Brzezicki, Perez, Dudek, Leśniowski
3' Tomasz Moskal
5' Radosław Karasek
11' Tomasz Moskal
12' Tomasz Moskal
14' Radosław Karasek
16' Tomasz Moskal
16' Arnold Charzewski (Gol samobójczy)
24' Tomasz Moskal
37' Tomasz Moskal
40' Robert Rosiński
40' Jakub Rejmer
14' Damian Szewczyk
21' Damian Leśniowski
24' Damian Leśniowski
Zawodnik meczu: Tomasz Moskal (Jak nazwywa się człowiek, który zdobywa jednego wieczoru sześć bramek!? Tomasz MosGOOOOOOL! Taki sucharek, lecz dzisiaj ten Pan był poprostu bezbłędny!)

Obie drużyny rozegrały po dwa spotkania - team Damiana Szewczyka ugrał w nich dwa punkty, zespół Grzegorza Kędzierskiego może poszczycić się kompletem oczek. Statystyki sugerują, że w środę na konto Speca wpadnie trzeci komplet. Niewykluczone, że będziemy mieć przyjemność oglądać kolejne bramki Rosińskiego, Rejmera i Moskala, z którymi defensywa AmRestu na pewno łatwo mieć nie będzie. Team Szewczyka w tej edycji uległ już wicemistrzowi III edycji. Czy teraz sprawi niespodziankę i urwie punkty mistrzowi? Przekonamy się o tym już dzisiaj wieczorem!

1' Rozpoczęcie spotkania
3' GOL! (0-1) - Z autu "piętką" do Tomasza Moskala zagrywa... Damian Szewczyk, a popularny "Mosiu" będąc oko w oko z goalkeeperem nie marnuje tej "setki"!
5' GOL! (0-2) - Strzałem w długi róg Jeziorskiego zaskakuje Radosław Karasek, a asystę przy tym trafieniu zapisujemy na konto Roberta Rosińskiego.
7' Dobry strzał Szewczyka z pola karnego i z trudem broni Zięba.
9' Reflesem błysnął goalkeeper "Specy" po uderzeniu Damiana Leśniowskiego - mamy rzut rożny dla FC AmRest!
11' GOL! (0-3) - Tomasz Moskal sprytnym strzałem pokonuje Kacpra Jeziorskiego i "Żółci" podwyższają swoje prowadzenie do trzech oczek!
12' GOL! (0-4) - Kopia akcji sprzed 60 sekund: Karasek do Moskala i piłka ląduje w sieci!
14' Za faul na rywalu żółtą kartkę ogląda Radosław Karasek.
14' GOL! (1-4) - Precyzyjny strzał z rzutu wolnego Damiana Szewczyka i FC AmRest zdobywa pierwsze trafienie dzisiejszego wieczoru.
16' GOL! (1-5) - Z własnej połowy Jakub Rejmer zagrywa piłkę do Tomasza Moskala, a ten głową zdejmuje "pajęczynkę" z bramki "Czerwonych"!
16' GOL! (1-6) - Wślizgiem piłkę do własnej bramki pakuje Arnold Charzewski.
20' Koniec pierwszej połowy.
21' GOL! (2-6) - Damian Leśniowski wygrywa pojedynek siłowy z Robertem Rosińskim i strzałem pod poprzeczkę pokonuje Radosława Ziębę.
23' Atomowe uderzenie lewą nogą Roberta Rosińskiego i piłka ląduje idealnie w spojenie słupka z poprzeczką!
24' GOL! (3-6) - "Czerwoni" idą za ciosem, a wszystko za sprawą dubletu Leśniowskiego! Już tylko trzema trafieniami AmRest przegrywa z mistrzem z ubiegłorocznej edycji!
24' GOL! (3-7) - To jest jego wieczór! Tomasz Moskal po raz piąty dzisiejszego wieczoru wpisuje się na listę strzelców!
26' Mocny strzał Konrada Bigdowskiego i z trudem interweniuje Radosław Zięba.
30' W odpowiedzi na bramkę uderza Tomasz Moskal i piłkę na rzut rożny odbije Kacper Jeziorski.
33' Fenomenalna parada Zięby po próbie Szewczyka!
37' GOL! (3-8) - Strzałem w długi róg kolejną bramkę zdobywa Tomasz Moskal, a w rubryce z asystami zapisuje się Piotr Żuk.
40' GOL! (3-9) - Zabawił się teraz Radosław Karasek i Robert Rosiński z defensywą AmRestu i po dograniu tego pierwszego, piłkę do bramki pakuje ten drugi!
40' GOL! (3-10) - Strzelanie w tym spotkaniu kończy Jakbu Rejmer, dla którego była to pierwsza bramka dzisiejszego wieczoru!
40' Koniec spotkania

Kolejna łatwa przeprawa "Specy", których do triumfu poprowadził niesamowity Tomasz Moskal. Jeśli tak będą grać zawodnicy Przemka Matuszyka to obrona tytułu mistrzowskiego będzie bardzo prosta. Czy FC Spec zdominuję ligę, o tym przekonamy się w starciach z czołówką, a pierwszą okazją będzie potyczka z Moico. "Czerwono-biali" mimo, iż pojawili się w optymalnym składzie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z aktualnym mistrzem. Patrząc na grę, a nie wynik to AmRest zaprezentował się przyzwoicie i w starciu z Elektrotimem powinien powalczyć o coś więcej niż jeden punkt.

autor: Tomasz Pondel