12.01 godz. 21:05, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
( 7 : 4 )
Skład: Kalimow, Gąsowski, Gawziński, Matczyszyn, Podymkiewicz, Zapal
Skład: Matuszyk, Rejmer, Żuk, Moskal, Zięba, Zaskórski, Rosiński
9' Kamil Gąsowski
12' Grzegorz Matczyszyn
17' Krzysztof Podymkiewicz
17' Grzegorz Matczyszyn
29' Patryk Gawziński
35' Krzysztof Podymkiewicz
4' Jakub Rejmer
8' Jakub Rejmer
10' Tomasz Moskal
11' Jakub Rejmer
13' Patryk Kalimow (Gol samobójczy)
15' Tomasz Moskal
20' Robert Rosiński
28' Robert Rosiński
31' Kamil Gąsowski (Gol samobójczy)
32' Robert Rosiński
34' Tomasz Moskal
37' Jakub Rejmer
40' Jakub Rejmer
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Pięć bramek i trzy asysty to mówi wszystko. Kuba zagrał fantastycznie i Patrykowi Kalimowowi powienien śnić się po nocach. Wyróżnienie dla Tomasza Moskala i Roberta Rosińskiego. )

Ostatnim pojedynkiem jaki rozegrany zostanie w ramach OFC1 będzie mecz Speca z Asplexem. Obie drużyny na chwilę obecną mają w swoim dorobku trzy oczka - Spec zgarnął je w meczu z Elektrotimem, Acerowcy z Ołerem. Rok temu w styczniu ekipa Grzegorza Kędzierskiego rozbiła Asplex aż 11:3. Posiadający naprawdę konkretny skład i mający chrapkę na kolejny mistrzowski tytuł FC Spec będzie zdecydowanym faworytem tego starcia. Czy na przekór przewidywaniom bukmacherów Acerowcy sprawią niespodziankę i urwą punkty ekipie Kędzierskiego? Zobaczymy w piątek!

1' Rozpoczęcie spotkania
4' (1:0) - Jakub Rejmer strzałem przy słupku pokonuje Patryka Kalimowa, tym samym otwierający wynik tego spotkania!
5' Robert Rosiński mija jednego z obrońców Asplexu i oddaje strzał, który instynktownie broni Kalimow.
7' Rosiński technicznie strzela, minimalnie obok słupka.
8' Kamil Gąsowski dostaje piłkę od jednego z kolegów w pole karne, ale przegrywa pojedynek jeden na jeden z Ziębą.
8' (2:0) - Piotr Żuk do Rejmera, a ten strzałem niemalże z połowy zaskakuje zasłoniętego Kalimowa.
9' (2:1) - Michał Zapal do Kamila Gąsowskiego i kapitan "Acerowców" zdobywa pierwszego gol dla swojej drużyny w tym spotkaniu.
10' (3:1) - Rejmer do Moskala, a zawodnik z numerem "19" mając przed sobą tylko bramkarza nie myli się i podwyższa prowadzenie Speca.
11' (4:1) - Rejmer strzałem z dystansu kompletuje hattricka.
12' (4:2) -  Gąsowski do Matczyszyna i Asplex zmiejsza dystans do rywala.
13' (5:2) - Po strzale Rejmera mamy słupek! Piłka pechowo odbija się od Kalimowa i wpada do siatki.
14' Strzał Paula zza pola karnego instynktownie broni Radosław Zięba.
15' (6:2) - Rosiński do Moskala, a supersnajper Speca nie marnuje takiego zagrania i strzałem w krótki róg pokonuje Kalimowa.
16' Z woleja Matczyszyn i świetnie po jego mocnym i kąśliwym strzale interweniuje Zięba. Będziemy mieli tylko rzut rożny.
17' (6:3) - Swojego gola ma również Krzysztof Podymkiewicz i Spec prowadzi tylko albo i aż trzema trafieniami.
17' (6:4) - Daleka piłka od Kalimowa na pole karne Speca. Do tej dopada Matczyszyn, chociaż wydaje się, że powinien złapać ją Zięba, pierwszy jest gracz Asplexu, który mocnym strzałem z powietrza pokonuje golkiper "żółtych".
18' Rozklepana defensywa Asplexu i z najbliższej odległości Moskal trafia w Kalimowa!
20' (7:4) - Zasłyszane od jednego z kibiców zgromadzonych pod balonem; "poszedł jak przecinak". Mowa o Rosińskim, który minął po drodze obronę Asplexu i mając przed sobą tylko bramkarza nie dał mu najmniejszych szans.
20' Koniec pierwszej połowy.
21' Gąsowski z autu prostopadle zgrywa do Podymkiewicza, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Ziębą!
22' Rosiński z rożnego zagrywa na przedpole do niepilnowanego Rejmera, a ten bez przyjęcia przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
23' Strzał Moskala z prawej strony w kierunku dalszego słupka i właśnie ten słupek ratuje Asplex od utraty kolejnego gola.
24' Rejmer prostopadle do Moskala, mając przed sobą tylko i wyłącznie Kalimowa trafia wprost w niego!
25' Matczyszyn do Podymkiewicza, a ten z lewej strony pola karnego, z powietrza strzela wprost w bramkarza.
26' Gawziński-Zapał-Gąsowski i ten ostatni przegrywa pojedynek z bramkarzem Speca.
27' Gąsowski staje przed szansą na gola po raz kolejny i znowu musi uznać wyższość golkiper "Speców", który ofiarnie broni jego strzał na wślizgu.
28' (8:4) - Tym razem nie Rosiński do Moskala, a Moskal do Rosińskiego i Spec prowadzi już czterema golami.
29' (8:5) - Gawziński pociągnął z piłką w kierunku bramki rywala i nieatakowany decyduje się na strzał, który ląduje w sieci tuż przy słupku!
30' Podymkiewicz z dystansu - Zięba paruje "balon" na rzut rożny.
31' (9:5) - Rosiński oddaje strzał, po którym piłkę do własnej bramki pakuje Gąsowski.
32' (10:5) - Moskal do Rosińskiego, który strzałem przy dalszym słupku pokonuje Kalimowa po raz trzeci!
33' Mocny strzał Podymkiewicza z rzutu wolnego i Zięba przenosi futbolówkę poza światło bramki.
34' (11:5) - Rejmer z rożnego zagrywa w pole karne do Moskala, a ten strzałem z najbliższej odległości nie daje żadnych szans Kalimowowi.
35' (11:6) - Matczyszyn podaje pod bramkę do niepilnowanego Podymkiewicza, który strzałem pod poprzeczkę pokonuje Ziębę.
35' Moskal kontra Kalimow i bramkarz Asplexu zatrzymuje strzał snajpera Speca wślizgiem!
36' Zapał może zmiejszyć dystans do rywala, ale w dogodnej sytuacji, uderza tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
37' (12:6) - Strzał jednego z graczy Speca Kalimow ofiarnie broni, ale wobec dobitki Rejmera jest już bezradny!
40' (13:6) - Rosiński zagrywa na dalszy słupek do Rejmera, a ten z najbliższej odległości, do pustaka kończy strzelanie w tym spotkaniu!
40' Koniec spotkania

Kiedy Asplex przychodził na starcie ze Specem bez ani jednej zmiany, od razu spisywaliśmy go na straty. Ten co prawda przegrał, ale powalczył i napsuł sporo krwi potentatowi. W pewnym momencie przewaga "Speców" była tylko dwubramkowa, a "Acerowcy" byli w gazie. Jednakże, tak jak powiedział jeden z klasyków wrocbalowej piłki nożnej "piłka jest okrągła, bramki są dwie, a ostatecznie Spec triumfuje". Tak było i tym razem i team Grzegorza Kędzierskiego wskoczył na pozycję wicelidera. Zespół Kamila Gąsowskiego z kolei pokazał pazur i jeżeli ustabilizuje sytuację kadrową, to niebawem będzie punktować. Następnym razem "zieloni" zagrają z Elektrotimem, zaś Spec podejmie FC AmRest.

autor: Michał Pondel