15.03 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
( 2 : 1 )
Skład: Lipski, Janowicz, Domaszewicz, Maciejewski, Juszczak, Blacha, Hopej
Skład: Seifert, Kubiczek, Mikołajec, Mrowiec, Carvalho Leal, Kinal, Carqueira Pereira
3' Michał Hopej
15' Krzysztof Lipski
27' Arkadiusz Domaszewicz
32' Michał Janowicz
37' Michał Janowicz
16' Ricardo Filipe Carvalho Leal
17' Piotr Mikołajec
26' Dawid Mrowiec
Zawodnik meczu: Patryk Juszczak (Bronił jak natchniony, zwłaszcza w pierwszej połowie i na początku drugiej odsłony spotkania. Słowa uznania należą się też Michałowi Janowiczowi, który w końcówce meczu wziął na swoje barki odpowiedzialność i strzelił 2 gole, które dały 3 punkty.)

Elektrotimowi do rozegrania pozostały trzy spotkania - z Cloudem, Old Blue Angels i FC Specem. Trzy ostatnie mecze zespół Michała Janowicza przegrał, teraz nadarza się więc najlepsza okazja na przełamanie, bo dwa ostatnie pojedynki przynajmniej w teorii będą zdecydowanie trudniejsze. Mimo usilnych starań najskuteczniejszego z ekipy Cloudu Piotra Mikołajca "Poprzednio Awansowała FC" musiała uznać wyższość All Stars w ostatniej kolejce i pewne ligowego bytu być nie może - Cloud został wyprzedzony w poniedziałek przez Asplex, przez co wylądował w strefie spadkowej. Faworytem tego spotkania będzie siódmy w stawce Elektrotim. Czy jak przed rokiem uda mu się pokonać Cloud i po trzech porażkach przypomnieć sobie jak smakuje zwycięstwo?

1' Rozpoczęcie spotkania
3' - (0:1) Świetnie rozegrana kontra Elektrotimu - piłka wędruje do pędzącego prawą flanką Michała Hopeja, a ten mocnym strzałem zaskakuje Tomka Kinala i wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie!
6' - Strzał z dystansu oddaje Pereira, Patryk Juszczak wybija piłkę przed siebie, tak że trafia ona w Janowicza - według graczy Cloudu w jego rękę. O karnym nie ma jednak mowy, arbiter Rynkowski widział tę sytuację inaczej.
9' - Centrostrzał Leala z połowy boiska wyłapuje Juszczak.
10' - Kolejny centrostrzał Leala, z jeszcze dalszej odległości - sprawia więcej kłopotów Juszczakowi. Golkiper Elektrotimu końcówkami palców paruje futbolówkę nad poprzeczkę.
11' - Arbiter Rynkowski dyktuje wolny dla Elektrotimu za rękę Mikołajca po strzale Maciejewskiego. Z decyzją nie zgadza się cała ekipa Cloudu, chwilę później ustają pretensje do sędziego, bo Domaszewicz posyła piłkę obok słupka.
14' - Kolejny wolny dla Elektrotimu, Maciejewski próbuje swoich sił z dalszej odległości i pewnie oglądalibyśmy bramkę, gdyby nie świetna parada Tomka Kinala.
15' - Żółtą kartkę za faul na Mikołajcu ogląda Krzysztof Lipski.
15' - (1:1) Za faul na Mikołajcu sędzia dyktuje wolny za linią pola karnego, a stały fragment gry na gola zamienia Leal.
17' - Mocny strzał Leala z dystansu fantastycznie broni Juszczak.
17' - (2:1) Cloud wychodzi na prowadzenie - Mikołajec zakręcił obroną Elektrotimu i wpakował piłkę do bramki!
20'- Mikołajec znów pokręcił defensorami rywala, a następnie wyłożył futbolówkę Lealowi. Strzał gracza Cloudu skutecznie jednak zatrzymał Juszczak.
20' Koniec pierwszej połowy
22' - Kolejna dobra interwencja Juszczaka po strzale Cloudu z dystansu.
25' - Juszczak po raz kolejny pokazuje się z dobrej strony broniąc uderzenie z wolnego Adama Kubiczka.
26' - (3:1) Cloud podwyższa prowadzenie - na listę strzelców wpisuje się Dawid Mrowiec, a asystuje przy tym wszystkim Pereira.
27' - (3:2) Elektrotim szybko łapie kontakt z Cloudem - Arek Domaszewicz wykorzystuje podanie od Piotra Maciejewskiego i umieszcza futbolówkę w bramce.
32' - (3:3) Sprawy w swoje ręce bierze Janowicz - kierownik Elektrotimu przeszedł całe boisko mijając po kolei obrońców, a na końcu minął golkipera i wjechał z piłką do bramki.
35' - Janowicz trafia piłką w rękę Leala, a to oznacza tylko jedno - rzut karny. Karny to jednak jeszcze nie gol - Piotr Maciejewski fatalnie przestrzela i posyła futbolówkę kilka metrów obok słupka.
37' - (3:4) Janowicz wykorzystuje podanie z autu od Domaszewicza i wyprowadza Elektrotim na prowadzenie!
39' - Kinal broni strzał Domaszewicza z pola karnego.
40' - Domaszewicz vs Kinal i znów górą bramkarz Cloudu.
40' Koniec spotkania.

Faworyt nie zawiódł. Elektrotim wygrywa tak jak przed rokiem z Cloudem, choć nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego pojedynku, gdyby nie fantastyczna postawa stojącego między słupkami Patryka Juszczaka, który wielokrotnie zatrzymywał uderzenia rywala oraz Michała Janowicza, który wziął odpowiedzialność za swoją drużynę i w końcówce spotkania strzelił dwa kluczowe gole, które dały Elektrotimowi trzy punkty. Dzięki temu Elektrotim awansował na szóstą lokatę, a przedostatni mecz sezonu zimowego rozegra z Old Blue Angels. Cloud FC znajduje się w strefie spadkowej, a na domiar złego w następnej kolejce czeka go mecz z dużo wyżej notowanym FC Specem.

autor: Marta Toczek