13.02 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
4 : 2
( 2 : 0 )
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Kuśmierz, Pastuszka, Kokociński, Rabel, Kokociński, Winnicki, Wojciechowski
Skład: Wajda, Piasecki, Warowy, Wróblewski, de Rosset, Olszewski, Tęsiorowski, Marzec
21' Mateusz Wojciechowski
34' Damian Kokociński
4' Łukasz Wróblewski
16' Rafał Marzec
33' Daniel Pastuszka (Gol samobójczy)
36' Dominik Olszewski
Zawodnik meczu: Marek Wajda (Golkiper Wolves był najjaśniejszym punktem swojej drużyny w tym spotkaniu. Marek zanotował wiele udanych interwencji, przyczyniając się tym samym do wywalczenia ważnej wygranej. Wyróżnić trzeba także Dominika Olszewskiego. )

Forma ekipy Wolves Wrocław zagubiła się gdzieś w połowie stycznia i do tej pory nie odnalazła. Po dwóch wygranych na starcie zespół Dominika Olszewskiego odniósł trzy porażki z rzędu - co ciekawe w przypadku każdej z nich Wilki traciły dokładnie 11 bramek. Statystyki te najbardziej mogą interesować Michała Rabela i Damiana Kokocińskiego, a więc najskuteczniejszych strzelców KPO w tym sezonie. Czy obrona Watahy faktycznie jest tak dziurawa w ostatnim czasie? Ekipa Roberta Jakiela jeśli chce dalej o coś walczyć powinna udowodnić, że tak. W końcu kolejna porażka mogłaby już całkowicie pokomplikować plany medalowe KPO. Ogrodomania zagra dzisiaj bez nominalnego bramkarza. Między słupkami zagra Paweł Winnicki.

1' Rozpoczęcie spotkania.
4' (1:0) - Łukasz Wróblewski dobija strzał kolegi i otwiera wynik spotkania. "Wilki" na prowadzeniu!
7' Dominik Olszewski mija rywala i oddaje mocny strzał, który nogami instynktownie broni Paweł Winnicki.
10' Płaski strzał Michała Rabela sprzed pola karnego i futbolówka ląduje na słupku bramki strzeżonej przez Marek Wajda.
11' Szybki atak KPO zakończony strzałem przez Rabela, który do boku z trudem zbija Wajda.
12' Rafał Marzec zbytnio wypuszcza się z piłką do boku i uderza z dość ostrego kąta - w boczną siatkę.
16' (2:0) - Marzec mając trochę miejsca przed polem karnym decyduje się na uderzenie, które wpada do siatki tuż przy krótszym słupku, obok zaskoczonego Winnickiego.
17' Piotr Kuśmierz staje oko w oko z bramkarzem i trafia wprost w niego!
19' Strzał Damiana Kokocińskiego z rzutu wolnego instynktownie nogami broni Wajda.
20' Koniec pierwszej połowy.
21' Próba D.Kokocińskiego i futbolówkę przed siebie zbija Wajda.
21' (2:1) - Mateusz Wojciechowski strzałem z woleja, niemalże w samo okienko - nie daje żadnych szans Wajdzie. KPO łapie kontakt.
23' Błąd przy wyprowadzaniu piłki przez "Wilki". Piłkę traci jeden z obrońców tej drużyny, przejmuje ją D.Kokociński i oddaje natychmiastowe uderzenie, które do boku czujnie zbija Wajda!
24' Łukasz Nagrodkiewicz z dystansu, po ziemi, rykoszet i piłkę wyłapuje bramkarz. Po chwili groźnie na bramkę rywla strzela Marcin Kokociński, lecz piłkę po jego strzale do boku zbija Wajda.
30' Robert Jakiel sprzed pola karnego uderza wysoko - nad poprzeczką.
33' (3:1) - Po rzucie rożnym Wolves Wrocław pada gol, po tym jak futbolówkę do własnej bramki, pechowo pakuje Daniel Pastuszka.
34' (3:2) - Rabel z autu zagrywa do D.Kokocińskiego. Ten schodzi do prawej strony i strzałem przy dalszym słupku zaskakuje Wajdę!
34' Po szybko rozegranym rzucie rożnym, z pola karnego wprost w bramkarza trafia M.Kokociński!
35' Strzał Rabela z woleja jest zbyt lekki, aby zaskoczyć dobrze dysponowanego dzisiaj Wajdę, który i tym razem udanie wyłapuje piłkę.
36' (4:2) - Nagrodkiewicz traci piłkę na rzecz Olszewskiego, a ten pędzi z nią w kierunku bramki rywali i strzałem po ziemi, przy słupku pokonuje Winnickiego.
37' M.Kokociński z wolnego - wprost w bramkarza. Po chwili znowu swoich sił próbuje M.Kokociński, ale tym razem uderza obok bramki.
39' Rabel wystawia futbolówkę na strzał Jakielowi, a ten z pierwszej piłki uderza - obok słupka!
40' Mocne uderzenie M.Kokocińskiego i kolejna udana parada bramkarza "Wilków".
40' Koniec spotkania.

Bardzo zacięte spotkanie zobaczyli kibice w pierwszej lidze. Obie ekipy chciały za wszelką cenę ugrać komplet punktów, ale ta sztuka powiodła się "Wilkom", które po trzech porażkach z rzędu - w końcu się przełamały, robiąc tym samym ogromny krok w kierunku wywalczenia sobie utrzymania. KPO znowu nie ugrało punktów i nie tylko praktycznie straciło szanse na medale, ale nadal musi mieć się na baczności, bo pozostania w elicie nie jest jeszcze pewne. Następne pary meczowe obu tych ekip to; Wolves Wrocław - Elektrotim oraz FC Spec - KP Ogrodomania.

autor: Michał Pondel