13.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Kędzierski, Ciota, Nakielski, Matuszyk, Rejmer, Żuk, Galuś, Rosiński, Karasek, Pałasz
Skład: Słowiński, Gruszka, Iwanicki, Miklas, Banaś, Kloczkowski, Olkowski, Giermek, Siwek
11' Jakub Rejmer
15' Piotr Galuś
20' Radosław Karasek
25' Piotr Galuś
35' Radosław Karasek
36' Jakub Rejmer
40' Radosław Karasek
2' Maciej Siwek
3' Piotr Miklas
28' Dawid Kloczkowski
29' Piotr Miklas
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Kubę niezwykle trudno było zatrzymać obrońcom Tomtexu. Zawodnik z numerem "15" strzelił dwa gole, a także zanotował dwie asysty. Wyróżnienie dla Radosławów Karaska i Banasia. )

Jesienią na tym etapie rozgrywek Tomtex mierzył się ze Specem w starciu o mistrzostwo Ekstraklasy. Teraz jest zupełnie inaczej. O ile "Spece" liderują w tabeli i walczą o obronę mistrzowskiego tytułu, to "Połączeni Piłką" radzą sobie zdecydowanie gorzej. Mianowicie zajmują dopiero piąte miejsce w stawce i mają 14 punktów mniej od lidera! Ta sytuacja sprawia, że murowanym faworytem do zwycięstwa jest ekipa Grzegorza Kędzierskiego i każdy inny wynik niż jej wygrana będzie ogromną sensacją. Trzeba dodać, że jeszcze nigdy podopieczni Michała Pondla nie znaleźli sposóbu na pokonanie "żółtych", a zapunktowali tylko raz - przed rokiem, remisując 5:5. Ten wynik wtedy zabrał "majstra" Specowi. Na powtórkę z rozrywki liczy nie tylko Tomtex, ale przede wszystkim największy rywal Speca w walce o tytuł - Industrial Solutions Group. Pytanie więc czy będziemy świadkami wyrównanego widowiska i zaskakującego rezultatu końcowego czy jednak zobaczymy jednostronny mecz i "planową" wygraną potentata? Czy defensywa dowodzona przez Tomasza Słowińskiego da radę zatrzymać zabójczy duet przeciwników - Jakub Rejmer-Piotr Galuś? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy w środę ok godziny 20!

1' Rozpoczęcie spotkania
2' (1:0) - Nie minęły dwie minuty a już mamy pierwsze trafienie w tym spotkaniu! Na listę strzelców wpisuje się...Tomtex, a dokładniej Maciej Siwek, który wygarnia piłkę spod nóg ostatniemu obrońcy Speca i w sytuacji sam na sam z Dawidem Pałaszem, zachowuje zimną krew i pakuje futbolówkę tuż przy słupku!
3' Płaski strzał Jakuba Rejmera z dystansu i pewnie futbolówkę wyłapuje Tomasz Słowiński.
3' (2:0) - Cóż za zaskakujący scenariusz! Drugi atak "Połączonych Piłką" i drugi zakończony golem! Piotr Miklas staje oko w oko z golkiperem "Speców" i ładnym lobem go pokonuje! Asystę przy tym trafieniu notuje Dawid Kloczkowski!
6' Rejmera uderzenie sprzed pola karnego przelatuje obok słupka bramki przeciwników.
8' Piotr Galuś wpada z piłką w pole karne i z prawej jego strony strzela mocno, ale obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Słowińskiego! Całą akcję chciał jeszcze na wślizgu kończyć Rejmer, ale był nieco spóźniony.
11' (2:1) - Źle wyprowadzili piłkę z własnej obrony defensorzy Tomtexu, a ta trafia pod nogi Rejmera, który mając zbyt dużo miejsca w polu karnym, mocnym strzałem w długi róg bramki znajduje sposób na zaskoczenie Słowińskiego!
15' (2:2) - Rejmer "ze ściany" w polu karnym, zgrywa piłkę do nadbiegającego Galusia, a ten strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans bramkarzowi! Mamy remis!
17' Radosław Karasek urywa się rywalowi i sprzed pola karnego potężnie strzela na bramkę. Dobrze ustawiony jest jednak Słowiński i instynktownie odbija futbolówkę na rzut rożny.
18' Kolejne mocne uderzenie Karaska i kolejna udana interwencja Słowińskiego. Tym razem doświadczony bramkarz Tomtexu zbija piłkę przed siebie!
20' (2:3) - Mateusz Giermek traci piłkę przed własnym polem karnym i ten błąd jest niewybaczalny. Piłka trafia do Rosińskiego, który z lewej strony pola karnego zagrywa ją wzdłuż bramki w kierunku Karaska, a ten z najbliższej odległości pakuje futbolówkę do pustaka!
20' Koniec pierwszej połowy.
23' Istny "ping-pong" przed polem karnym Tomtexu. Piłka trafia do Rejmera, który staje w sytuacji sam na sam ze Słowińskim i przegrywa ten pojedynek!
24'  Rzut wolny dla Tomtexu przed polem karnym przeciwników. Do jego wykonania podchodzi...Słowiński co jest zaskoczeniem dla wszystkich. Golkiper "srebrno-białych" nieczysto trafia w piłkę, trafiając w mur! Po chwili "balon" spada pod nogi Rosińskiego, który stara się wykorzystać nieobecność Słowińskiego między słupkami i posyła górną piłkę w kierunku jego bramki. Na szczeście dla kapitana Tomtexu udanie asekuruje go Gruszka i główką oddala zagrożenie.
25' (2:4) - Rejmer do Galusia, ten przed polem karnym nic nie robi sobie z asysty Gruszki, mija go i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Słowińskiego po raz drugi w tym spotkaniu!
28' (3:4) - Tomtex nie daje za wygraną! Banaś zagrywa piłkę na lewą stronę do Kloczkowskiego, ten schodzi do środka i mocnym strzałem przy dalszym słupku zaskakuje Pałasza!
29' (4:4) - Oj dzieje nam się dzisiaj przy Skwierzyńskiej! Znowu mamy remis! Giermek udanie zastawia piłkę przed polem karnym "Speców" i zgrywa ją do nadbiegającego Miklasa. Ten długo się nie zastanawia i oddaje strzał z pierwszej piłki! Ta fenomenalnie "siadła mu na nodze" i z atomową prędkością zrywa pajęczynę w okienku bramki Pałasza! Kiper "żółtych" był w tej sytuacji bezradny, bo ten gol był "stadiony świata"!
33' Uderzenie Rejmera z dalszej odległości i futbolówkę bez problemów wyłapuje Rejmer!
35' (4:5) - Spec mimo remisu nie tracił spokoju i pięć minut przed końcem spotkania dopina swego, wychodząc na prowadzenie! Kolejna strata zawodnika Tomtexu w newralgicznym fragmencie boiska. Tym razem jej autorem Olkowski, któremu piłkę zabiera Galuś i podaje ją do Rejmera, który zagrywa pod bramkę do Karaska, a ten z bliska nie daje żadnych szans bramkarzowi!

35' (4:6) - Galuś wykorzystuje rozszczelnienie defensywy Tomtexu i zagrywa prostopadle do Rejmera. Ten staje oko w oko ze Słowińskim i lekkim strzałem obok niego daje prowadzenie Specowi!
38' Groźny strzał Miklasa sprzed pola karnego, ale Pałasz jest na posterunku i udanie wyłapuje futbolówkę "do koszyczka".
39' Słupek po uderzeniu Matuszyka z dystansu!
40' (4:7) - Karasek kontra Słowiński, sprytna podcinka gracza z numerem "3" nad bramkarzem i mamy koniec strzelania, a co za tym idzie emocji w tym spotkaniu!
40' Koniec spotkania

Tomtex postawił Specowi trudne warunki. Prowadził już nawet 2:0, a potem doprowadził do remisu - 4:4. Nie ustrzegł się jednak prostych błędów, a tak klasowy zespół jak ten Grzegorza Kędzierskiego doszczętnie je wykorzystał. W efekcie "Spece" wygrali 7:4 i jako pierwszy zespół w historii WLB - obronił mistrzowski tytuł! "Połączeni Piłką" przegrali drugi mecz z rzędu, piąty w sezonie i w najlepszym wypadku mogą zakończyć zmagania na piątej lokacie. Muszą jednak wygrać swój ostatni mecz z Brzmieniem Miasta i liczyć na to, że Real Compensacion w dwóch ostatnich spotkaniach, przynajmniej w jednym z nich, powinie nogę. Ostatni mecz Speca to hit z Wielką Niewiadomą!

autor: Michał Pondel