Skład: Kazanecki, Zych, Oborzyński, Moskwa, Tomala, Puchała, Maciejewski, Ławicki
Skład: Kras, Nakielski, Matuszyk, Gagat, Rejmer, Galuś, Rosiński, Karasek, Pałasz
31' Rafał Tomala
33' Adrian Puchała
5' Jakub Rejmer
8' Piotr Galuś
10' Marek Oborzyński (Gol samobójczy)
11' Piotr Galuś
18' Robert Rosiński
23' Robert Rosiński
26' Jakub Rejmer
34' Radosław Karasek
38' Przemysław Matuszyk
Zawodnik meczu: Robert Rosiński (Robert formę z balonu przeniósł na rozgrywki otwarte i już w pierwszym meczu poprowadził Speca do cennej wygranej. Popularny "Rosa" sprawiał rywalom wiele problemów, a spotkanie zakończył z 2 golami i 2 asystami. Wyróżnienie dla Karaska i Puchały. )

FC Spec zdobył we Wrocbalu praktycznie wszystko, a zimą obronił mistrzowski tytuł w WOFC. O tym samym marzy wiosną w WLB, ale statystyki są dla niego bezlitosne. O ile jesienią nie ma mocnych na "Speca", to wiosną za każdym razem triumfował ktoś inny. Byli to odpowiednio - dwukrotnie Szpilmacherzy, a ostatnio - Wielka Niewiadoma. Teraz ma być inaczej i w tym kierunku kierownik "żółtych" - Grzegorz Kędzierski poczynił odpowienie kroki transferowe, które już zimą wydały owocne plony. Do Jakuba Rejmera i Tomasza Moskala dołączyli Robert Rosiński i Radosław Karasek i z miejsca, zwłaszcza, ten pierwszy, stali się ważnymi postaciami "Speców". Na dodatek, pod nieobecność Kędzierskiego między słupkami, bardzo dobrze zaprezentowali się inni bramkarze, czyli Radosław Zięba i Dawid Pałasz. Z tymi wzmocnieniami Spec może stać się drużyną kompletną i w końcu zatriumfować w WLB wiosną! Żeby nie walczyć o tytuł do ostatniej kolejki, tak jak to miało miejsce poprzednio, "Spece" muszą wygrać na inauguracje z nieprzewidywalnym - Industrial Solutions Group. Team Bartłomieja Zycha nadal swoją siłę bazować na tak zwanych - "młodych gniewnych", a co za tym idzie efektywnych zawodnikach, takich jak; Adrian Puchała, Rafał Tomala, Jakub Kazanecki czy Kamil Moska. Ta czwórka znowu będzie decydowała o obliczu ISG i jeżeli w 100% skupi się na wykonywaniu zadań boiskowych, to ich zespół powalczy o zdecydowanie lepsze miejsce niż jesienią (wtedy była dopiero szósta lokata). W historii spotkań pomiędzy Specem a ISG zdecydowanie lepiej radzą sobie Ci pierwsi, którzy na trzy dotychczasowe spotkania, trzykrotnie zwyciężali, strzelając 17 goli, a tracąc zaledwie 4. Czy teraz również lepsi okażą się podopieczni Kędzierskiego i zrobią pierwszy kroczek w kierunku obrony tytułu? Czy raczej to ISG w końcu się przełamie i zabierze punkty ligowemu potentatowi?

1'  Rozpoczęcie spotkania
1' Adrian Puchała z dystansu - obok słupka.
3' Kolejna akcja Puchały, który staje oko w oko z Dawidem Pałaszem, lecz uderza nieznacznie obok bramki.
3' (0:1) - Jakub Kazanecki dostaje piłkę w pole karne i strzałem po ziemi pokonuje bramkarza.
5' (1:1) - Składna akcja Speca. Jakub Rejmer dostaje piłke w pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku doprowadza do wyrównania.
6' Puchała w kontrze zagrywa do Tomali, który przegrywa pojedynek jeden na jeden. Po chwili mamy dobitkę Puchały i kolejną udaną interwencję golkipera.
6' Szybko rozegrany rzut wolny przez Speców. Mocno na bramkę strzela Robert Rosiński, ale Marcin Ławicki jest czujny i odbija piłkę do boku.
8' (2:1) - Robert Rosiński w tempo zagrywa do Piotra Galusia, który wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzałem w długi róg pokonuje Marcina Ławickiego.
9' Sławomir Gagat huknął z dystansu i z trudem, ale skutecznie futbolówkę wyłapuje bramkarz.
10' Puchała mija rywala i strzela - Pałasz niepewnie, przenosi piłkę poza światło bramki.
10' (3:1) - Radosław Karasek mija obrońcę i mocno wbija piłkę pod bramkę. Tam pechowo interweniuje Marek Oborzyński, który pakuje piłkę do własnej bramki.
11' Puchała kąśliwie zza pola karnego - Pałasz paruje "balon" na rzut rożny.
12' (4:1) - Galuś wykorzystuje kolejne rozstrzelnienie w defensywie ISG. Daleko z bramki wychodzi Ławicki, a gracz z numerem "20" posyła futbolówkę do bramki, tuż obok niego. Asystę przy tym trafieniu notuje Rejmer.
15' (4:2) - Rzut wolny dla ISG przed polem karnym. Do jego wykonania podchodzi Puchała i mocnym, płaskim strzałem obok muru pokonuje Pałasza.
17' Tomala przedziera się przez dwójkę obrońców i strzela po ziemi - Pałasz pewnie łapie piłkę.
18' Tomala mija obrońcę i mocno strzela - Pałasz odbija piłkę do boku. Po chwili mamy dobitkę Moskwy - wprost w bramkarza.
19' (5:2) - Rosiński huknął z dystansu i Ławicki po raz piąty musi wyciągać piłkę z siatki po tym jak futbolówka znalazła drogę do bramki tuż pod jej poprzeczką.
20' Koniec pierwszej połowy.
23' (6:2) - Rosiński z dystansu i bardzo słaba interwencja Ławickiego, który przepuszcza futbolówkę pod pachą.
24' (6:3) - Natychiastowa odpowiedź ISG. Kazanecki ma przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza i płaskim uderzeniem przy dalszym słupku nie daje żadnych szans Pałaszowi.
26' (7:3) - Rozmontowana defensywa ISG po raz kolejny i dublet kompletuje Rejmer!
27' (7:4) - Zabójcza kontra ekipy Bartka Zycha. Puchała zagrywa do lepiej ustawionego Tomali, który pewnie trafia do pustaka.
29' Puchała zawiesił piłkę wysoko w powietrzu i strzał z główki po tym zagraniu oddaje Maciejewski. Futbolówka przelatuje jednak obok bramki.
31" (7:5) - Industrial nie daje za wygraną, a drugi raz w tym meczu Pałasza pokonuje Tomala.
32' Puchała z łatwością mija obrońcę Speca i mając przed sobą tylko bramkarza uderza tuż obok słupka jego bramki.
33' (7:6) - Moskwa z lewej strony zagrywa pod bramkę do Puchały, który umieszcza "balon" w pustej bramce. Do remisu brakuje tylko jednego trafienia.
34' (8:6) - Spec w końcu się przebudził i odpowiada na trafienie rywali. Zabójcza kontra. Karasek kontra Ławicki, strzał po ziemi przy słupku i w efekcie gol numer osiem. Kolejna asysta Rosińskiego.
37' Ofiarna interwencja Ławickiego, który wygarnia piłkę spod nóg Matuszykowi.
38' Matuszyk fauluje Ławickiego i zostaje ukarany żółtą kartką.
39' Moskwa nawinął rywala i strzelił w piłkołap za bramką Speca.
39' Puchała zza pola karnego - Pałasz chwyta piłkę do koszyczka.
40 Techniczny strzał Kazaneckiego sprzed pola karnego przelatuje obok dalszego słupka bramki przeciwników.
40' Koniec spotkania

Kanonada strzelecka w wykonaniu obu drużyn. W 26 minucie FC Spec prowadził z Industrial Solutions Group już 7:3 i wydawało się, że jest już po meczu! Nic bardziej mylnego! Gracze Bartłomieja Zycha nie dawali za wygraną i siedem minut później przegrywali już tylko jednym golem. "Spece" jednak to bardzo, a to bardzo doświadczony zespół i strzelił ósmą bramkę i już do końca nie dał się ani razu zaskoczyć. Samo spotkanie było bardzo emocjonujące, pełne podbramkowych sytuacji i można nawet rzec, że remis byłby bardziej sprawiedliwym rezultatem. Podziału punktów nie było i team Grzegorza Kędzierskiego wygrywając, robi pierwsze kroki w kierunku zdobycia mistrzowskiego tytułu. ISG mimo porażki nie musi się załamywać, bo z taką grą, zwłaszcza w ofensywie, sporo jeszcze namiesza! Zarówno Spec, jak i Industrial następnym razem podejmą beniaminka - Almamasters.

autor: Michał Pondel