11.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
2 : 6
( 1 : 0 )
Skład: Kędzierski, Nakielski, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Stachura, Galuś, Gagat
Skład: Nowotarski, Tyc, Pawlak, Różalski, Kubel, Grygowski, Kędzior, Kitek, Olejnik, Ośka, Kłaczek, Jurkiewicz
22' Przemysław Matuszyk
25' Jakub Rejmer
28' Piotr Galuś
30' Jakub Rejmer
35' Jakub Rejmer
38' Przemysław Matuszyk
6' Błażej Różalski
29' Hubert Nowotarski
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Najaktywniejszy gracz w tym spotkaniu. Zdobywca 3 goli dla Speca. Kreował sytuacje dla swojej drużyny w ofensywie, a swoimi zagraniami i strzałami nękał defensywę Victorii Wrocław!)

FC Spec mistrzostwo jesienią zdobył, ale teraz pragnie osiągnąć coś zdecydowanie cięższego. Zamierza tytuł obronić, a jak wiemy z historii - nie jest to łatwe. Pierwszy krok w tym kierunku gracze Grzegorza Kędzierskiego wykonali ogrywając ISG. We wtorek pragną pokonać Victorię Wrocław, która w swoim pierwszym meczu uległa Old Blue Angels - 1:3. Zespół Krzysztofa Tyca chce wiosną osiągnąć coś więcej niż wywalczenie sobie utrzymania i na pewno nie przestraszy się utytułowanego przeciwnika. Czy "niebiescy" znajdą sposób na powstrzymanie bramkostrzelnego duetu przeciwników, czyli Jakuba Rejmera i Piotra Galusia? A może ten po raz kolejny zapewni "Specom" zwycięstwo?

1' Rozpoczęcie spotkania.
3' Uderzenie z rzutu wolnego Piotra Galusia dobrze do boku zbija piłkę golkiper Victorii.
4' Dobra i skuteczna obrona Grzegorza Kędzierskiego po mocnym uderzeniu piłki przez rywala.
5' Piotr Brzęczek oddaje mocne uderzenie lecz obrońca Adrian Olejnik blokuje piłkę!
6' GOL! 1:0 Niezdecydowanie bramkarza Speca wykorzystuje Błażej Różalski, który lobem zdobywa gola!
8' Piotr Galuś strzela zza pola karnego, dobra parada popisuje się golkiper Miłosz Grygowski.
10' Tym razem szczęścia z dalszej odległości próbował Piotr Brzęczek lecz piłka przeleciała daleko obok bramki rywali.
12' Piotr Galuś zagrywa wzdłuż pola bramkowego i gdyby Krystian Stachura powalczył o futbolówkę w ślizgiem prawdopodobnie było by wyrównanie w tym meczu!
14' Żółtym kartonikiem został ukarany Błażej Różalski za niebezpieczny wślizg w nogi Krystiana Staschury.
16' Sławomir Gagat oddaje strzał z linii pola karnego, broni golkiper w boczna strefę.
18' Spec w natarciu! Strzał Krystiana Stachury zostaje zablokowany.
19' Żółtą kartką zostaje ukarany Paweł Kubiel za dyskusję z arbitrem Rynkowskim.
20' Koniec pierwszej połowy.
22' GOL! 1:1 Kuba Rejmer podaje w polu karnym do nadbiegającego Przemka Matuszczyka, a ten zdobywa gola wyrównującego.
24' Adrian Olejnik strzela z lewego skrzydła, piłkę odbija golkiper Speca.
25' GOL! 1:2 Piotr Galuś podaje do Jakuba Rejmera, a Kuba strzałem pod poprzeczkę wyprowadza swój zespół na prowadzenie!
29' GOL! 1:3 Po odbiciu piłki od bramkarza futbolówka spada pod nogi Piotra Galusia, a ten spokojnie pakuje piłkę do bramki.
29' GOL! 2:3 Bramkę kontaktową zdobywa Hubert Nowatorski. Przy tym golu asystę zalicza Paweł Kubel!
30' GOL! 2:4 Mateusz Pawlak podaje do Kuby Rejmera, a ten zdobywa ładnego gola po strzale z prawego skrzydła.
32' Mocne lecz niecelne uderzenie Patryka Kędziora i od bramki grę rozpocznie golkiper Grzesiek Kędzierski.
34' Strzał Krystiana Stachuru w dobrym stylu broni bramkarz Miłosz Grygowski.
35' GOL! 2:5 Strzałem pod poprzeczkę popisuje się Kuba Rejmer i prawdopodobnie jest już "po meczu"!
37' Uderzenie zza pola karnego "galona" nogami broni bramkarz Victorii Wrocław.
38' GOL! 2:6 Stachura wykłada piłkę do Matuszczuyka na czystą pozycję i oglądamy kolejne trafienie Speca.
40' Koniec spotkania

Po pierwszej połowie spotkania to gracze Victorii Wrocław byli zadowoleni z wyniki i liczyli że taki wynik utrzyma się do końca meczu. FC Spec po wymianie kilku zdań podczas przerwy w II połowie zagrał na swoim dobrym poziomie i wykorzystał błędy rywali w defensywie. W następnym meczu Victoria Wrocław zagra z FC Budowlanką, a piłkarze FC Spec zmierzą się z Bratem Albertem.

autor: Marcin Niciński