07.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Wielka Niewiadoma
FC Spec
8 : 2
( 2 : 2 )
Skład: Biegański, Biela, Sierakowski, Smarzyński, Markowski, Fornal, Wejerowski, Czajka
Skład: Kras, Kędzierski, Nakielski, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Haras, Żuk, Galuś
16' Bartłomiej Biela
19' Tomasz Markowski
8' Tomasz Nakielski
20' Jakub Rejmer
22' Przemysław Matuszyk
23' Jakub Rejmer
24' Piotr Galuś
27' Piotr Galuś
29' Piotr Galuś
31' Piotr Galuś
40' Jakub Rejmer
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Po raz kolejny w tym sezonie Jakub pokazał, że jest motorem napędowym ekipy FC Spec. Spotkanie zakończył zdobyciem trzech bramek. Na wyróżnienie zasługuje również Piotr Galuś.)

W zeszłym tygodniu poznaliśmy zwycięzce pierwszej ligi w WLB. Została nim ekipa Szpilmacherów. Teraz jednak trwa jeszcze zacięta walka o wicemistrzostwo. W tej na poważnie liczą się dwa zespoły - FC Spec i Wielka Niewiadoma. Lepiej w ligowym zestawieniu wyglądają notowania zespołu Andrzeja Jaskowskiego, który posiada punkt przewagi nad "Specami", ale ma jeden mecz rozegrany więcej. Team Grzegorz Kędzierskiego będzie chciał za wszelką cenę zwyciężyć, by zrewanżować się za jesienną klęskę - 2:4. Czy ta sztuka im się powiedzie? Czy ustępujący mistrz zanotuje premierową porażkę w tym sezonie? Kto zostanie bohaterem tego widowiska? Rejmer, Galuś, Moskal czy może Jaskowski, Korecki, Czajka? Zobaczymy.

1' Rozpoczęcie spotkania.
2' Dwójkowa akcja Rejmera z Krasem i ten drugi uderza wysoko nad bramką.
4' Kąśliwa próba z dystansu Franciszka Krasa i z trudem interweniuje Sierakowski.
6' Po dograniu Jakuba Rejmera fatalnie kiksuje Tomasz Nakielski i mamy aut bramkowy dla WNu.
7' Mało brakowało, aby Spec objął prowadzenie, lecz zgrania Galusia nie zamknął Jakub Rejmer.
8' Próbę z dystansu Falusia nogą odbija Maciej Sierakowski.
8' GOL! (1-0) - Jakub Rejmer podaje do Tomasza Nakielskiego, a ten precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonuje Macieja Sierakowskiego.
10' Indywidualna akcja Dominika Wejerowskiego kończy się niecelnym strzałem z ostrego kąta i mamy aut dla Speca.
12' Bardzo ładna, kombinacyjna akcja Wielkiej Niewiadomej, lecz zakończona bardzo niecelnym uderzeniem Kamila Biegańskiego.
14' Po minięciu rywala obok bramki przelatuje strzał Tomasza Markowskiego.
15' Sprzed pola karnego minimalnie niecelnie uderza Jakub Fornal.
15' Kontra WN zakończona strzałem Dominika Wejerowskiego w goalkeepera rywali.
16' GOL! (1-1) - Po dograniu Tomasza Markowskiego do wyrównania doprowadza Bartłomiej Biela, który dokłada tylko nogę i pokonuje bezradnego Kędzierskiego.
18' Trójkowa akcja Bieli, Markowskiego oraz Wejerowskiego i ten ostatni uderza obok bramki.
19' GOL! (1-2) - Kąśliwa próba sprzed pola karnego Tomasza Markowskiego wpada do bramki strzeżonej przez Grzegorza Kędzierskiego.
20' GOL! (2-2) - Błyskawiczna odpowiedź Speca i po uderzeniu Jakuba Rejmera mamy remis.
20' Koniec pierwszej połowy.
21' Na strzał sprzed pola karnego decyduje się Tomasz Markowski i pewnie interweniuje Kędzierski.
22' GOL! (3-2) - Na prowadzenie "Żółtych" wyprowadza Przemysław Matuszyk, który uderzeniem z lewej strony znajduje sposób na Macieja Sierakowskiego.
23' GOL! (4-2) - Będą w polu karnym Przemysław Matuszyk odnajduje lepiej ustawionego Jakuba Rejmera, a ten wślizgiem pakuje piłkę do siatki.
24' GOL! (5-2) - Prowadzenie swojej ekipy podwyższa Piotr Galuś!
26' Będąc sam na sam z bramkarzem obok słupka uderza Jakub Rejmer.
26' Próba z rzutu wolnego Adama Smarzyńskiego ociera się o słupek i wychodzi na aut bramkowy.
27' GOL! (6-2) - Kapitalna akcja Specy zakończona strzałem Piotra Galusia, który po przyjęciu futbolówki klatką piersiową, a następnie uderzeniem między nogami Sierakowskiego wpisuje się na listę strzelców.
29' GOL! (7-2) - Po dograniu Jakuba Rejmera hattricka kompletuje Piotr Galuś.
31'  Zółta kartka dla Piotra Galusia za zagranie piłki ręką po faulu, ale przed odgwizdaniem przez sędziego rzutu wolnego dla Speca. Gdyby nie "zachowanie" Galusia mielibyśmy rzut wolny w dogodnej dla "Żółych" pozycji.
33' Nad bramką przelatuje strzał sprzed pola karnego Przemysława Matuszyka.
35' Bardzo mocny, lecz niecelny strzał Tomasza Nakielskiego.
37' W starciu z Kędzierskim wyższość goalkeepera uznać musi Jakub Fornal.
40' GOL! (8-2) - Zabawił się teraz z bramkarzem Jakub Rejmer i mamy hattricka grającego z numerem "15" zawodnika.
40' Koniec spotkania.

Po wyrównanej pierwszej połowie nikt nie spodziewał się, że po zmianie stron FC Spec rozgromi rywala! Jakub Rejmer i spółka w drugiej odsłonie sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie i po końcowym gwizdku mogli cieszyć się ze zwcięstwa aż sześcioma trafieniami! W ekipie WNu widać było brak Andrzeja Jaskowskiego, który leczy uraz kostki oraz Grzegorza Koreckiego, który na meczu poprostu się nie pojawił. Zwycięstwo teamu Grzegorza Kędzierskiego sprawiło, że pratycznie znamy srebrnego medalistę III edycji WLB, lecz "póki piłka w grze, wszystko się może zdarzyć". W następnej kolejce podrażnona blamażem Wielka Niewiadoma zmierzy się z FC Budowlanką, natomiast "Żółych" czeka pojedynek z Geostandardem II.

autor: Tomasz Pondel