06.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
5 : 3
( 2 : 0 )
Skład: Szczurek, Szczurek, Król, Iwaszkiewicz, Głodek, Gradowski, Dębowski, Szczurek, Ponikowski
Skład: Nowotarski, Jakubowski, Pawlak, Tymieniecki, Wróblewski, Pichlak, Grygowski
21' Wojciech Gradowski
25' Piotr Szczurek
39' Mateusz Pawlak (Gol samobójczy)
9' Sebastian Pichlak
13' Krzysztof Jakubowski
22' Krzysztof Jakubowski
34' Michał Wróblewski
40' Sebastian Pichlak
Zawodnik meczu: Krzysztof Jakubowski (Krzyśka wszędzie było na boisku pełno. Pracował mocno w ofensywie, jak i defensywie. Zawodnik ten strzelił dwie bramki, zanotował asystę i wywalczył rzut karny, którego ostatecznie nie wykorzystał Nowotarski. Wyróżnić trzeba poza tym Wróblewskiego. )

Geostandard II Wrocław nie zaliczy obecnego sezonu do udanych. Tak samo jak w lidze na Kuźnikach, tak i w tej na Skwierzyńskiej zespół braci Szczurków walczy o utrzymanie w lidze. Niestety ciężko będzie takowe uzyskać, ponieważ konkurencja również gra z nożem na gardle i nie będzie odpuszczać do ostatniej kolejki. W dobrej formie jest beniaminek Victoria Wrocław, który w razie ewentualnego zwycięstwa wskoczy na piąte miejsce w tabeli i praktycznie będzie pewna pozostania w lidze. W ostatnich czterech meczach "niebiescy" zanotowali aż trzy wygrane i będą chcieli pokonać także zespół "czarnych". Tutaj nikt nogi odstawiać nie będzie, a każdy powalczy o ligowe skalpy do ostatniej kropli potu. Victoria zagra dzisiaj bez ani jednej zmiany, z kolei ich rywale - nie mogą skorzystać z usług nominalnego bramkarza. Tego między słupkami zastępować ma Mariusz Szczurek!

1' Rozpoczęcie spotkania.
6' Hubert Nowotarski obraca się z obrońcą na plecach i oddaje uderzenie z woleja, które przelatuje minimalnie nad poprzeczką.
9' (1:0) - Nowotarski prostopadle zagrywa do Sebastiana Pichlaka, który wpada z piłką w pole karne, mija bramkarza i pakuje ją do pustej bramki.
13' (2:0) - Michał Wróblewski z prawej płasko zagrywa w pole karne. Tam odnajduje się Krzysztof Jakubowski, który precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku pokonuje Mariusza Szczurka.
14' Kontra Geostandardu zakończona strzałem przez Piotra Szczurka wprost w Miłosza Grygowskiego.
14' P.Szczurek z autu centruje piłkę w pole karne. Tam jest Wojciech Gradowski, który kończy akcje strzałem z główki - wprost w koszyczek bramkarzowi.
15' Wróblewski mija obrońcę przed polem karnym i natychmiast uderza na bramkę, tak, że futbolówkę nogami przed siebie odbija M.Szczurek!
20' Nowotarski centruje piłkę w pole karne z lewej strony wprost na głowę Jakubowskiego, który uderza wprost w dobrze ustawionego bramkarza.
20' Koniec pierwszej połowy.
21' (2:1) - Krzysztof Szczurek idealnie podaje do Gradowskiego, a ten oddaje strzał z pola karnego, który po interwencji bramkarza wpada do siatki.
22' (3:1) - Natychmiastowa odpowiedź Victorii. Wróblewski prostopadle do Jakubowskiego, a ten uderzeniem obok wychodzącego z bramki Szczurka - podwyższa prowadzenie "niebieskich".
25' (3:2) - Fatalny błąd w rozegraniu w defensywie Victorii. Do piłki na przedpolu dopada P.Szczurek i precyzyjnym, płaskim uderzeniem przy słupku zaskakuje Grygowskiego!
27' Jakubowski wpada w pole karne i oddaje strzał, który świetnie nogami broni Szczurek.
27' Wróblewski płasko uderza na bramkę i kolejny raz udanie nogami interewniuje Szczurek!
28' To powinien być remis! P.Szczurek dostaje futbolówkę w pole karne i oddaje strzał, który minimalnie przelatuje obok bramki Victorii!
32' Rajd Marcina Dębowskiego zostaje zakończony płaskim strzałem, który zostaje pewnie wyłapany przez Grygowskiego.
34' Uderzenie Jakubowskiego z dużego palca nogami broni Szczurek.
34' (4:2) - Wróblewski oddaje precyzyjne uderzenie sprzed pola karnego, które wpada do siatki tuż przy słupku, obok zbyt statycznie interweniującego Szczurka!
35' Gradowski w tempo podaje do P.Szczurka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza stara się przelobować bramkarza, ale niestety czyni to w sposób nieudolny, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.
38' Nowotarski w pole karne zagrywa do Jakubowskiego, a ten zostaje "wycięty" w nim przez K.Szczurka.
38' Do tego stałego fragmentu podchodzi Nowotarski, decyduje się na uderzenie siłowe w środek bramki, które nad poprzeczkę przenosi M.Szczurek!
39' (4:3) - Pawlak chcąc wybić piłkę daleko za bramkę, robi to na tyle niefortunnie, że pięknym lobem zaskakuje Grygowskiego.
40' (5:3) - Rozmontowana defensywa Geostandardu i po podaniu Jakubowskiego do siatki z najbliższej odległości futbolówkę pakuje Pichlak!
40' Koniec spotkania.

Na koniec poniedziałkowego matchday'u kibice zobaczyli niezwykle wyrównane i zacięte widowisko, które było istotne w kwestii walki o zapewnienie sobie utrzymania. W nim do końca warzyły się losy tego, kto zwycięży, ale lepszą skuteczność zachował beniaminek i to on wygrywając jest już praktycznie pewny pozostania w elicie na kolejny sezon. Z tą praktycznie pożegnać się może zespół Łukasza Króla, którego losy nie leżą już w jego własnych nogach. Następne pary meczowe to Victoria Wrocław-Tomtex oraz FC Spec - Geostnadard II Wrocław.

autor: Michał Pondel