10.05 godz. 20:25, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
3 : 4
( 2 : 0 )
Skład: Gołos, Sapa, Fuławka, Szewczyk, Gołos, Grabowski, Masztalerz, Kalinowski, Kaban, Przybyszek, Sokołowski
Skład: Skiba, Grubiak, Pilarczyk, Gromko, Szymański, Pawłowski, Leśniak, Krzyżanowski
23' Marcin Grabowski
25' Piotr Szewczyk
25' Marcin Grabowski
31' Paweł Kalinowski
7' Grzegorz Skiba
17' Grzegorz Skiba
36' Tomasz Gromko
Zawodnik meczu: Piotr Szewczyk (Piotrek był niezwykle aktywny przez całe spotkanie. Kreował grę, ale również sam często zagrażał bramce przeciwników. Szewczyk strzelił bramkę i zanotował asystę. Wyróżnić należy również Marcina Grabowskiego i Grzegorza Skibę. )

Utrzymanie już dawno zapewnili sobie Szpilmacherzy, ale to nie jest przecież ich cel. Zespół ten chce odzyskać tytuł mistrzowski, który minionej jesienii odebrał im FC Spec. Na chwilę obecną "Szpilki" ze swojego zadania wywiązują się wyśmienicie. Sześć rozegranych spotkań - komplet - 18 punktów - 28 bramek strzelonych i tylko 5 straconych. To musi robić wrażenie, zwłaszcza nad ekipą z dolnej połówki tabeli - SolidGrowth Finance. Ta ostatnio zawodzi i mało realne jest, żeby jako pierwsza w tym sezonie zabrała punkty liderowi. Co prawda "Złotówy" posiadają ogromny potencjał, ale ich sytuacja kadrowa często nie jest najlepsza. Nie zawsze mogą zagrać w najmocniejszym składzie, a wielokrotnie radzić muszą sobie bez nominalnego bramkarza. Jeżeli zjawią się przy Skwierzyńskiej w najmocniejszym składzie, to mogą postarszyć potentata. W przeciwnym wypadku - Paweł Kalinowski i jego koledzy będą mogli dopisać sobie kolejne trzy oczka do swojego okazałego już dorobku!

1' Rozpoczęcie spotkania.
1' Szybka akcja Szpilmacherów zakończona płaskim strzałem przez Marcina Grabowskiego. Niestety takim, że Piotr Leśniak bez żadnych problemów wchwyta piłkę.
3' Arkadiusz Grubiak zagrywa na wolne pole do Tomasza Gromko, a ten oddaje mocny strzał z woleja, który Jakub Masztalerz dobrze broni.
4' Strzał Grabowskiego zamienia się w podanie do Krzysztofa Kabana, jednakże gracz z numerem "2" mając przed sobą tylko bramkarza - uderza nieczysto - obok bramki.
7' (1:0) - Składna akcja SolidGrowth Finance. Wojciech Pawłowski prostopadle, w tempo zagrywa do Grzegorza Skiby, a ten strzałem obok wychodzącego do niego golkipera, umieszcza futbolówkę w siatce. Mamy wynik sensacyjny, ale z przebiegu gry - zasłużony.
8' Techniczna próba Rafała Pilarczyka sprzed pola karnego, ale piłka przelatuje nieznacznie obok bramki.
9' Pawłowski w tempo podaje do Pilarczyka, a ten z bliskiej odległości trafia wprost w dobrze wychodzącego z bramki Masztalerza.
13' Rzut wolny dla SolidGrowth. Pilarczyk podchodzi do jego wykonania, ale trafia tylko i wyłącznie w mur!
14' Strzał Grabowskiego z powietrza przelatuje nieznacznie nad poprzeczką bramki przeciwników.
15' Płaski strzał Grabowskiego z dystansu i na raty interweniuje Leśniak.
17' (2:0) - Skiba mija obrońcę i nieatakowany przed polem karnym oddaje precyzyjny strzał, który wpada do siatki tuż przy słupku obok starającego się interweniować Masztalerza. "Szpilki" są w szoku, bowiem nic im narazie tego wtorkowego wieczoru nie wychodzi.
18' Mocno po ziemi strzela Piotr Szewczyk, ale jego uderzenie nogami broni Leśniak.
19' Gromko z dystansu strzela i dobrze Masztalerz odbija piłkę do boku.
20' Szybka kontra Szpilmacherów i w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej po strzale Rafała Fuławki wybija Grubiak!
20' Kolejna próba Grabowskiego i kolejna, która mija bramkę przeciwników.
20' Koniec pierwszej połowy.
21' Krótko rozegrany rzut rożny i strzał Pawła Kalinowskiego, który przelatuje minimalnie nad poprzeczką.
23' (2:1) - Grabowski dostaje piłkę w pole karne i strzałem z lewej strony przy dalszym słupku - pokonuje Leśniaka!
24' Szewczyk w kontrze zagrywa do Grabowskiego, który oddaje strzał z woleja, a ten trafia w słupek!
25' Kalinowski zagrywa idealnie do Grabowskiego, a ten z bliska trafia wprost w bramkarza.
25' (2:2) - Napór Szpilmacherów trwa i się opłaca! Kalinowski uderza z dość ostrego kąta, piłka po interwencji bramkarza - wraca wprost pod nogi kapitana tej drużyny. Ten widzi niekrytego na przedpolu Szewczyka, zagrywa mu futbolówkę, a gracz z "0" na plecach - pewnym strzałem do pustej bramki - doprowadza do remisu!
25' (2:3) - Szewczyk w tempo podaje do Grabowskiego, a ten strzałem przy słupku pokonuje Leśniaka. "Szpilki" już prowadzą!
29' Uderzenie Skiby z prawej strony ląduje tylko i wyłącznie na bocznej siatce bramki przeciwników.
31' (2:4) - Kalinowski decyduje się na strzał z dystansu i piłka wpada do siatki obok starającego się interweniować Leśniaka.
36' (3:4) - Szarża Gromko, który po drodze mija dwóch obronców rywali, wbiega w pole karne i strzałem obok wychodzącego do niego Masztalerza - umieszcza piłkę w bramce. Mamy gola kontaktowego, a co za tym idzie - będą emocje!
37' Uderzenie Pawła Szymańskiego z prawej strony - na raty broni Masztalerz.
38' Kąśliwy strzał Pawłowskiego sprzed pola karnego - z trudem na rzut rożny zbija Masztalerz.
40' Szewczyk na lewą stronę zagrywa do Grabowskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza - trafia wprost w niego!
40' Koniec spotkania.

Niezwykle zaciete spotkanie, w którym losy tego kto zapunktuje toczyły się do ostatniego gwizdka sędziego. "Szpilki" goniły wynik i udało im się odwrócić losy spotkania. Musieli się jednak sporo natrudzć i ostatecznie dowieźli zwycięstwo do końca, które pozwoliło pozostać na fotelu niepokonanego lidera. Team Rafała Pilarczyka przegrywajac nieco komplikuje sobie sytuacje w kwestii walki o utrzymanie i musi w kolejnych spotkaniach zacząć punktować, aby się w elicie utrzymać. W przyszłym tygodniu SolidGrowth Finance "skrzyżuje rękawice" z Realem Compensacion, zaś Szpilmacherzy już za dwa dni podejmą Cloud FC.

autor: Michał Pondel