14.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Adrian Miedziński
0 : 6
( 0 : 1 )
Skład: Gołos, Grabowski, Anioł, Kalinowski, Kaban, Przybyszek, Kalinowski, Witkowski
Skład: Kulig, Andrzejewski, Piwowarczyk, Hubisz, Majak, Ossowski, Mosiński, Raś, Stalka
12' Marcin Grabowski
23' Arkadiusz Gołos
24' Marcin Grabowski
28' Krzysztof Kalinowski
29' Arkadiusz Gołos
35' Arkadiusz Gołos
Zawodnik meczu: Marcin Grabowski (Miał ogromny wkład w zwycięstwie nad "Aniołami"! Nie tylko zdobył dwie bardzo ważne bramki, lecz także asystował przy trafieniach kolegów. Na wyróżnienie zasługują rownież Arkadiusz Gołos i Krzysztof Kalinowski.)

"OBA" - zrobi wszystko, żeby sprawić niespodziankę, a grając konsekwentnie mogą ten cel osiągnąć. Łukasz Mosiński w bramce ma trzymać defensywę w cuglach, a duet Michał Trojan - Marcin Majak ma dawać wiele bramek i w efekcie wiele punktów. Z ekipą Kalinowskiego łatwo nie będzie, ale jeżeli chce się walczyć o najwyższe cele - trzeba punktować nawet z ligowymi potentatami. Czy będziemy świadkami sensacji? Czy raczej ujrzymy kolejną rzeź niewiniątek w wykonaniu "Szpilek"?

1' Rozpoczęcie spotkania.
2' Groźny strzał Krzysztofa Kabana kolanem na rzut rożny odbija Tomasz Ossowski.
4' Z ostrego kąta bardzo niecelnie uderza Mariusz Przybyszek.
6' Klarowniejsze sytuacje tworzą sobie gracze "Szpilek", ale świetnie spisuje się defensywa Old Blues Angels.
8' Próbę Marcina Majaka bez problemu broni Rafał Anioł.
10' Po strzale Marcina Grabowskiego piłka trafia w poprzeczkę, po czym chwyta ją Łukasz Mosiński.
11' Po dograniu z rzutu rożnego Tomasza Ossowskiego bardzo niecelnie uderza Piotr Andrzejewski.
12' GOL! Wynik spotkania strzałem w długi róg otwiera Marcin Grabowski.
15' Ostatnie minuty to gra w środku boiska, żadna z drużyn nie potrafi sforsować dobrze grającej defensywy rywala.
17' Bez trudu uderzenie z rzutu wolnego Mariusza Stalki broni Rafał Anioł.
19' Nieudana próba zza pola karnego Michała Piwowarczyka.
20' Koniec pierwszej połowy.
22' Ubiegł teraz niezdecydowanych Anioła i Kabana Piotr Andrzejewski, lecz jego uderzenie okazuje się niecelne.
23' GOL! Z zimną krwią Łukasza Mosińskiego pokonuje Arkadiusz Gołos i Szpilmacherzy wychodzą na dwubramkowe prowadzenie.
24' GOL! Za ciosem idą "Szpilki", którzy za sprawą Marcina Grabowskiego zdobywają trzecie trafienie w tym spotkaniu.
26' Po strzale Marcina Grabowskiego futbolówka zatrzymuje się na słupku!
28' GOL! Strzał Mariusza Przybyszka odbija Łukasz Mosiński, piłka spada pod nogi Krzysztofa Kalinowskiego, a ten pięknym uderzeniem w okienko wpisuje się na listę strzelców.
29' GOL! Dwóch na jednego z bramkarzem wychodzą Grabowski z A.Gołosem i po "zabawieniu" się z goalkeeperem, ten drugi zdobywa gola strzałem "do pustaka".
31' W polu karnym faulowany jest Marcin Grabowski i sędzia wskazuje "na wapno"! Do piłki podchodzi sam poszkodowany i przegrywa starcie z bramkarzem, który nogami odbija ten strzał.
33' Niecelnie z pierwszej piłki uderza Mateusz Witkowski i grę od własnej bramki wznowi Łukasz Mosiński.
35' GOL! Marcin Grabowski zagrywa do Arkadiusza Gołosa, który wykorzystuje wyjście przed pole karne Mosińskiego i sprytnym strzałem zdobywa drugie trafienie w tym spotkaniu.
37' Rozpaczliwymi strzałami z dystansu Rafała Anioła starają się pokonać gracze "OBA", lecz bez większego wysiłku goalkeeper Szpilmacherów wychodzi z tych "opresji".
39' Uderzenie "z dużego" palca Arkadiusza Gołosa z trudem broni goalkeeper "Aniołów".
40' Starcie sam na sam z bramkarzem przegrywa Marcin Grabowski.
40' Koniec spotkania.

Niemal przez całe spotkanie Szpilmacherzy byli lepszym zespołem, który w efekcie zasłużenie zdobył trzy punkty. Po wyrównanej pierwszej połowie, nikt nie spodziewał się, że "Czerwoni" rozgromią swojego rywala... Za sprawą kapitalnej gry tercetu K. Kalinowski- M.Grabowski - A.Gołos udało się rozbić "OBA" i pokazać mistrzowskie aspiracje teamu Pawła Kalinowskiego! Kolejnym rywalem "Szpilek" będzie Geostandard II, natomiast o "zmazanie plamy" za dzisiejszą porażkę Old Blues Angels powalczy z SolidGrowth Finance.

autor: Tomasz Pondel