11.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Skiba, Grubiak, Pilarczyk, Przydryga, Szymański, Pawłowski, Leśniak, Krzyżanowski
Skład: Kopeć, Słowiński, Gruszka, Semotyuk, Mackiewicz, Janikowski, Kohut, Binkowski, Strzelczyk, Baros
15' Grzegorz Skiba
21' Rafał Pilarczyk
36' Wojciech Pawłowski
5' Marcin Mackiewicz
31' Marcin Mackiewicz
Zawodnik meczu: Piotr Leśniak (Gdyby nie świetne, ale też szczęśliwe interwencje Piotrka - wynik brzmiałby zupełnie inaczej. Leśniak zanotował wiele udanych interwencji i co najważniejsze obronił rzut karny w 37 minucie! )

Po pierwszej kolejce dość niespodziewanie w ligowej tabeli lideruje Tomtex, który w premierowym meczu sezonu rozbił Geostandard - 9:0. Żeby pokazać, że nie była to tylko przysłowiowa "jedna jaskółka", teraz drużyna Michała Pondla będzie chciała zdobyć kolejne punkty. W poniedziałek zmierzy się z beniaminkiem SolidGrowth Finance. "Czerwoni" będą teoretycznie faworytem tego starcia, bowiem Rafał Pilarczyk i spółka w debiutanckim meczu w pierwszej lidze - przegrali 1:5 z innym beniaminkiem - Victorią Wrocław i ich morale nie sa najwyższe. Teraz "Złotówy" będą chciały za wszelką cenę się zrewanżować, a posiadają w swoich szeregach zawodników, którzy mogą dać wygraną. Wcześniej wspominany Pilarczyk czy też Norbert Curlej mogą znaleźć sposób na każdego bramkarza w lidze, ale czy uda im się zaskoczyć Tomasza Słowińskiego? Czas pokaże!

Relacja z meczu :

3' Uderzenie Grzegorza Skiby z powietrza, sprzed pola karnego ląduje tylko i wyłącznie na poprzeczce bramki strzeżonej przez Tomasza Słowińskiego.
5' (1:0) - Marcin Mackiewicz pociągnął z pilką kilkanaście metrów i będąc w polu karnym oddaje płaski strzał, który wpada do siatki tuż przy słupku.
7' Wojciech Pawłowski dostaje piłkę w pole karne, obraca się w nim i uderza w słupek!
9' Płaskie uderzenie Michała Barosa z dystansu na rzut rożny z trudem zbija Piotr Leśniak.
10' Mocny strzał Szymona Kopcia sprzed pola karnego - przed siebie odbija Leśniak.
13' Próba Mackiewicza z dalszej odległości zostaje pewnie wyłapana przez golkipera SolidGrowth Finance.
15' (1:1) - Szybka kontra "gości". Rafał Pilarczyk wbiega w pole karne i odgrywa jeszcze do lepiej ustawionego Skiby, który strzał z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. Mamy remis!
17' Potężne uderzenie Przemysława Binowskiego z rzutu wolnego instynktownie broni Leśniak.
19' Artur Strzelczyk oddaje strzał z prawej strony, który po rykoszecie ląduje tylko i wyłącznie na górnej siatce.
20' Andrzej Semotyuk sprzed pola karnego strzela - Leśniak odbija piłkę do boku. Po chwili tą akcje strzałem kończy Mackiewicz, lecz przenosi futbolówkę obok bramki.
21' (1:2) - Pilarczyk dostaje piłkę na wolne pole i oddaje mocny strzał przy krótszym słupku, który wpada do siatki obok interweniującego Słowińskiego.
22' Radosław Kohut wbiega w pole karne, lecz przegrywa pojedynek z dobrze wychodzącym do niego Leśniakiem.
23' Szybka kontra SolidGrowth. Szymański mija Ireneusza Gruszkę wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale odgrywa jeszcze do nadbiegającego Tomasza Przydrygi, który mając przed sobą pustą bramkę ,przenosi futbolówkę wysoko nad poprzeczką.
24' Uderzenie Skiby z dystansu przelatuje obok bramki.
26' Baros w kontrze uderza tylko i wyłącznie w słupek!
31' (2:2) - Kopeć prostopadle zagrywa do Mackiewicza, który mając przed sobą tylko bramkarza, płaskim strzałem przy słupku go pokonuje.
34' Strzał Kopcia po ziemi nogami broni Leśniak.
36' (2:3) - Strata Andrzeja Janikowskiego przed własnym polem karnym. Do piłki dopada Pawłowski i strzałem przy słupku zaskakuje Słowińskiego.
37' Obrońca SolidGrowth zagrywa w polu karnym ręką i sędzia Niciński zmuszony jest podyktować rzut karny. Do niego podchodzi Baros i nie trafia do siatki, bowiem świetną interwencją popisuje się Leśniak.
39' Ostatnia szansa dla Tomtexu. W pole karne rywala powędrował Słowiński. Golkiper dostaje piłkę do Barosa i strzela na bramkę, ale tą zmierzającą w światło bramki w ostatniej chwili blokuje w sposób pechowy...Kohut!
40'  - Koniec spotkania.

SolidGrowth zagrało świetnie pod względem taktycznym i zainkasowało pierwsze trzy punkty w pierwszej lidze. "Złotówy" pokazały, że można stworzyć sobie tylko kilka sytuacji w meczu, ale je wykorzystać i w efekcie zwyciężyć. Tomtex zagrał zbyt anemicznie, popełnił wiele błędów w defensywie i w efekcie przegrał, będąc na przekroju całego spotkania drużyną, która wypracowała sobie więcej sytuacji strzeleckich. Już w najbliższy czwartek obie drużyny zagrają swoje drugie spotkanie w tym tygodniu. "Połączeni Piłką" zmierzą się z Cloud FC, zaś ekipa Rafała Pilarczyka podejmie Budowlankę.