9 . RTV Euro AGD 11 -1 12
10 . Boty 11 -4 11
11 . KS Znajomi Sędziego 11 -8 9
12 . Czerwone Diabły 11 -24 3

WROCBAL to amatorska liga piłkarskich siódemek, która w sezonach wiosna - jesień rozgrywa swoje mecze na boiskach ze sztuczną trawą w Leśnicy oraz na wrocławskich Kuźnikach. W okresie zimowym organizujemy ligę futsalu, mecze rozgrywane są w Centrum Basenowo-Sportowym Redeco we Wrocławiu.

Sebastian Jamny show !

30.03.2013 | Autor: Marcin Wiktorowski

Bardzo udany debiut w lidze Wrocbal zaliczył zespół KS Znajomi Sędziego oraz ich snajper, Sebastian Jamny.

2 LIGA : Czwartek był dniem koeljnych debiutów w lidze Wrocbal. Elektrotim uległ Prosiakom 0:4 a KS Znajomi Sędziego rozgromili ekipę Fulanito 10:0 !!! Aż sześć bramek w tym meczu zdobył Sebastian Jamny.

28.03 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
Prosiaki
Elektrotim
0 : 4
( 0 : 1 )
Skład: Kroma, Łagożny, Szczygieł, Szatkiewicz, Mróz, Mróz, Żuk, Dąbrowski, Błasiak
Skład: Kępka, Diakun, Diakun, Wnuk, Bątkiewicz, Boczar, Pelwecki, Cieśla, Ostrowski, Mazurkiewicz
13' Łukasz Błasiak
24' Jacek Żuk
29' Jacek Żuk
33' Paweł Szatkiewicz
Zawodnik meczu: Paweł Szatkiewicz (Rewelacyjna gra w obronie, zaliczył też jedną asystę i zdobył przepiękną bramkę z dystansu.)
Spadkowicz z 1 ligi w swoim inauguracyjnym meczu X edycji rozgrywek Wrocbal, zmierzył się z debiutantem. Elektrotim to nowicjusz w świecie amatorskiej piłki więc wytypowanie faworyta było niemożliwe.

Od pierwszych minut spotkania byliśmy świadkami piłkarskich szachów, dopiero w 8 minucie odnotowaliśmy pierwszą, groźną akcję. Strzałem z ostrego kąta, Tomasza Kromę próbował zaskoczyć Jędrzej Diakun ale bramkarz Prosiaków okazał się lepszy.

Pięć minut później wielkiego pecha miał bramkarz Elektrotim-u. Chcąc wprowadzić piłkę do gry, Jakub Kępka nastrzelił stojącego przed nim Łukasza Błasika i zdobywając tak kuriozalną bramkę, Prosiaki wyszły na prowadzenie

Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to nieustanne ataki Prosiaków. Żadnemu z zawodników nie udało się jednak podwyższyć prowadzenia i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 1:0 dla ekipy Dawida Mroza.

Dopiero cztery minuty po zmianie stron, spadkowicz mógł cieszyć się z drugiego trafienia. Paweł Szatkiewicz zagrał długą, prostopadłą piłkę w pole karne rywali, w polu karnym przyjął ją Jacek Żuk i po minięciu bramkarza Elektrotim-u wpakował futbolówkę do siatki. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 29 minucie strzelając w środek bramki po indywidualnej akcji.

Najładniejszym trafieniem popisał się jednak Paweł Szatkiewicz. Obrońca Prosiaków w 33 minucie oddał atomowy strzał z dystansu po indywidualnej akcji środkiem boiska. Kępka nie miał najmniejszych szans na dobrą interwencję.

Na dwie minuty przed końcem spotkania, Elektrotim mógł zdobyć bramkę honorową. Umiejętności bramkarskie zaprezentował jednak bramkarz Prosiaków, który najpierw sparował na rzut rożny groźny strzał Jędrzeja Diakuna a później w ekwilibrystyczny sposób wybronił strzał z metra, Łukasza Wnuka.

Prosiaki wygrały zasłużenie i bardzo pewnie. W drugiej kolejce ich rywalem będzie kolejny debiutant, FC Silesian. Elektrotim po tej porażce o pierwsze ligowe punkty powalczy więc z Troskliwymi Misiami.

Fotogaleria z meczu

28.03 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
KS Znajomi Sędziego
Fulanito
0 : 10
( 0 : 6 )
Skład: Demski, Targoni, Zarzycki, Lisiecki, Jędrzejak, Cielecki, Iwach, Cielecki, Miśkiewicz, Misiak, Jamny
Skład: Rumin, Jała, Fiuk, Kozłowski, Śliżewski, Mackiewicz, Tomasik, Zakrzewski, Adamczyk
2' Sebastian Jamny
8' Sebastian Jamny
10' Sebastian Jamny
11' Sebastian Jamny
15' Sebastian Jamny
19' Sebastian Jamny
23' Krystian Iwach
29' Marcin Cielecki
33' Marcin Cielecki
36' Marek Cielecki
Zawodnik meczu: Sebastian Jamny (Strzelał z każdeko miejsca na boisku, obrońcy Fulanito nie mieli najmniejszych szans ze snajperem debiutantów.)
Pierwszym rywalem spadkowicza z 1 ligi, ekipy Fulanito był beniaminek KS Znajomi Sędziego. Faworyta wskazać nie było więc łatwo ale "Szachownice" bez Marka Zająca w składzie musiały liczyć się z drudem tego meczu.

Znajomi Sędziego sprawiali wrażenie jakby grali ze sobą wiele lat a boisko przy ul. Sarbinowskiej 10 znali jak własną kieszeń. Już w 1 minucie spotkania strzał w kierunku bramki Fulanito oddał Marek Zarzycki ale trafił tylko w słupek, strzał był jednak tak mocny, że bramka trzęsie się do tej pory.

Nie minęła 2 minuta gry a bramkrz Fulanito musiał wyjmować piłkę z siatki po tym, jak strzałem z "dużego palca" pokonał go Sebastian Jamny. Ten sam zawodnik sześć minut później, strzałe z linii pola karnego podwyższył na 2:0.

W 10 minucie meczu Jamny skompletował już hattricka co zniechęciło zawodników Fulanito do dalszej gry i z każdą kolejną minutą oddawali napastnikowi Znajomych Sędziego coraz więcej pola do gry. Minutę później Krystian Zakrzewski nie był już zdziwiony gdy okazało się, że strzelcem czwartego gola dla debiutanta jest... Sebastian Jamny.

W minucie trzynastej, lista strzelców z tego meczu mogła wzbogacić się o innego zawodnika niż Jamny, bliski szczęścia był bowiem Adam Miśkiewicz ale piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki Zakrzewskiego.

Gdy na zegarze mijał kwadrans gry, Jamny zdobył swoją piątą bramkę w lidze Wrocbal ! Jego atomowy trzał przełamał dłoń bramkarza Fulanito i piłka zatrzepotała w siatce. Dwie minuty później minimalnie niecelnym strzałem popisał się Krzysztof Targoni.

Na boisku wciąż szalał jeden aktor tego spektaklu, w 18 minucie Sebastian Jamny uderzył mocno niemal z połowy ale piłka śmignęła obok prawego słupka bramki Fulanito. minutę później po błędzie i stracie piłki przez Kozłowskiego, Sebastian wyszedł sam na sam z Zakrzewskim ale nie trafił w bramkę.

Dopiero po zmianie stron przekonaliśmy się, że w ekipie KS Znajomi Sędziego są jeszcze inni zawodnicy, którzy potrafią strzelać. W 23 minucie Marek Cielecki wyłożył piłkę na "pustaka" Krystianowi Iwachowi, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce. Sześć minut później celny strzał po długim rogu, po rękawicy bramkarza oddał Marcin Cielecki.

W 33 minucie Marcin Cielecki popisał się pięknym strzałem od poprzeczki i zrobiło się 9:0 !!! Po kolejnych, trzech minutach gry wynik spotkania ustalił Marek Cielecki, który otrzymał podanie od Michała Misiaka i strzelił do pustej już bramki Fulanito.

KS Znajomi Sędziego rozgromili doświadczony zespół Fulanito, udany debiut w lidze Wrocbal zaliczył Sebastian Jamny, który zdobył aż sześć bramek. Już na kolejnym meczu przeciwko Inss-Pol'owi spodziewamy się tłumu rozgrzanych fanek nowego idola nastolatek. Fulanito będzie próbowało zmazać plamę z honoru już w meczu z Old Blue Angels.