11 . FC Zbieranina 10 -62 -4

Przyjaciele Tifosek rozdają karty

08.11.2018 | Autor: Marcin Wiktorowski

Przyjaciele Tofosek zatrzymali Elitę Nowy Dwór, Astech w strefie promowanej awansem, 3M przypieczętowali awans.

SUPERLIGA: Rewelacja sezonu z najwyższej klasy rozgrywkowej po raz drugi nie potrafiła przypieczętować mistrzowskiego tytułu, co dla wielu wydawało się formalnością. Wszystko za sprawą Przyjaciół Tifosek, którzy rozdają karty bo przed nimi mecz z AWL, a teraz już tylko Wojskowi mogą odebrać mistrzostwo Elicie Nowy Dwór. Końcówka sezonu zapowiada się emocjonująco. Bój o utrzymanie w Superlidze w bezpośrednim pojedynku z Rycerzami Ni wygrało Wybrzeże Klatki Schodowej, beniaminek pokonał doświadczony zespół Jacka Gołaczyńskiego, który musi pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Kliknij by rozwinąć ofertę

1 LIGA: W miejsce Rycerzy Ni wejdą Klueh, w miejsce FC Zbieraniny grające wczoraj 3M, zespół Jacka Nosewicza przypieczętował awans wygraną nad Leroy Merlin 6:2. Szansę na ostatnie wolne miejsce w Superlidze ma Astech, który ograł "Drukaży" z KEA FC, aby tak się jednak stało w ostatniej kolejce nie mogą wygrać KPMG Audyt oraz Fulanito jak i mająca jeszcze do rozegrania dwa mecze GOJA Wrocław.
07.11 godz. 19:00, Kuźniki, Sedzia: Kamil Struski
Astech
KEA FC
0 : 3
( 0 : 1 )
Skład: Puchała, Olejnik, Krzyżanowski, Darmochwał, Jakubowski, Fabisz, Piasecki, Oborzyński, Zięcina, Ilnicki, Mazurek, Makowczyński, Kopyś
Skład: Pilarczyk, Olejnik, Węckowski, Ślusarczyk, Wilk, Cichoń, Kędzierski, Pałętka
20' Dawid Fabisz
22' Dawid Fabisz
26' Tomasz Ilnicki
34' Rafał Pilarczyk
Zawodnik meczu: Filip Piasecki (Najbardziej widoczny zawdnik meczu, bramki nie strzelił ale zaliczył asystę i kilka pięknych akcji)

Świetnie spisujący się ostatnio Astech zagra z walczącą o utrzymanie KEA FC. Do tej pory KEA ma jedynie 3 pkt i jeśli przegra dzisiejsze spotkanie, w zasadzie traci szanse na pozostanie w 1 lidze. Sędzia Kamil Struski rozpoczyna mecz.

pierwsza groźna akcja Astechu, Filip Piasecki uderza z 15 metrów, pomylił sie o metr
4' rzut wolny niemal z linii pola karnego wykonywać będzie Łukasz Kopyś, specjalista od stałych fragmentów gry w druzynie Astechu. Ustawia piłkę, mocny strzał ale piłka grzęźnie w murze
5' Dawid Fabisz zablokowany przy próbie strzału z linii pola karnego
7' Łukasz Kopyś dobrze zgasił piłkę w polu karnym ale strzelił bardzo niecelnie
10' pierwsza groxna akcja KEA FC, Rafał PIlarczyk bardzo mocno strzela na bramkę Makowczyńskiego, dobra obrona bramkarza
11' kolejny rzut wolny dla Astechu po faulu na Kopysiu, piłkę ustawił Dawid Fabisz wycofał do Filipa Piaseckiego, który uderza bardzo mocno ale głową ratuje sytuacje jeden z obrońców, musiało boleć...
16' kolejna próba strzału Łukasza Kopysia, jednak znów blokuje obrona KEA
20' (0:1) mamy bramke w ostatniej minucie gry, Kamil Zięcina podaje do Dawida Fabisza, który wreszcie przałamuje niemoc strzelecką Astechu i tuż przed przerwą "niebiescy" prowadzą
22' (0:2) nie minęły jeszcze dwie minuty od rozpoczęcia drugiej połowy a mamy drugą bramkę, Aleksander Darmochwał podaje do Fabisza i Dawid z bliska strzela swoją drugą bramkę tego wieczoru.
23' rzut rożny dla Astechu, piłka wędruje do Filipa Piaseckiego, ten oddaje potężny strzał, ale świetną paradą popisuje się Grzegorz Kędzierski
26' (0:3) kolejny gol dla Astechu, Filip Piasecki bardzo aktywny w tym meczu asystuje przy strzale Tomka Ilnickiego
28' ładną akcję przeprowadził Rafał Pilarczyk, uderzył z 12 metrów, dobra obrona Makowczyńskiego
29' Kamil Zięcina miał przed sobą już tylko pustą bramkę, jednak jego strzał w ostatniej chwili brlokuje obrońca
32' Piasecki kolejny raz próbuje pokonac bramkarza, minimalnie chybił z pierwszej piłki
34' żółta kartka dla Pilarczyka za faul
38' strzał głową nad poprzeczką Tomka Ilnickiego
39' szansę na bramkę miał weteran ligi Piotr Jakubowski zwany "Dzidkiem" jednak nie zdołał opanować podskakującej w polu karnym piłki i chyba wynik już nie ulegnie zmianie

Może nie był to typowy mecz do jednej bramki, jednak zwycięstwo Astechu nie pozostawia wątpliwości, KEA nie miała dziś zbyt wielu atutów, może poza Rafałem Pilarczykiem, który dwoił się i troił na boisku lecz nie przyniosło to efektu bramkowego. Astech po rozgromieniu rywali w Pucharze Ligi zaliczają kolejny świetny występ, i jeśli zostaną na tym poziomie gry to awans jest bardzo realny. Szczerze tej sympatycznej drużynie tego życzę;)

Skład: Pniewski, Kempka, Mańkowski, Kyrychenko, Duś, Tąta, Szura
16' Grzegorz Kiełkowski
20' Grzegorz Kiełkowski
26' Tomasz Bałaga
35' Michał Bembenek
38' Tomasz Bałaga
40' Grzegorz Kiełkowski
11' Bogdan Kyrychenko
39' Mariusz Duś
Zawodnik meczu: Grzegorz Kiełkowski (autor hattricka oraz dwóch asyst, zdecydowany nr jeden tego spotkania)

Ekipa Leroy Merlin walczy o utrzymanie, póki co utrzymuje się tuż nad strefą spadkową, wygrana bardzo by ich do tego celu przybliżyła. 3M jest w zasadzie pewne awansu i nawet porażka nie zmieni tej sytuacji, lecz ta ambitna drużyna na pewno będzie chciała pokazać swoją siłę. Zaczynamy to spotkanie.

5' po okresie badania sie obu zespołów w końcu groźna akcja Leroy Merlin, Boguś Kyrychenko strzela z około 20 metrów, bardzo mocny strzał z problemami broni Radosław Kulka
7' aut na wysokości pola karnego egzekwują "zielono-biali", wrzutka jednak mija wszystkich zawodników i wychodzi na aut bramkowy
11' (1:0) bramka dla Leroy Merlin, strzał Bogdana Kyrychenki z około 15 metrów, piłka na kępce murawy skozłowała tuż przed złożonymi w koszyczek ramionami Radka Kulki i wpada do siatki, bramkarz był bezradny a bramka obciąża.....murawę boiska
12' dobra akcja 3M, ale w boczną siatkę trafia Jacek Dzwonek
15' cudowne uderzenie z dystansu Grzegorza Kiełkowskiego trafia w spojenie słupka z poprzeczką
16' (1:1) bomba z 12 metrów Kiełkowskiego tym razem znajduje drogę do bramki i mamy wyrównanie
18' Kyrychenko w stuprocentowej sytuacji nie zdołał pokonać dobrze wychodzacego z bramki Radka Kulki
20' (1:2) rzut wolny dla 3M, piłkę na 15 metrze ustawił Kiełkowski, technicznym pięknym strzałem w długi róg zaskoczył bramkarza Leroy Merlin
22' rzut rożny dla Leroy Merlin, piłka powędrowała do Jakuba Szury, który oddaje strzał, niestety w boczną siatkę
26' (1:3) kolejny gol dla 3M, tym razem w roli asystenta wystąpił Kiełkowski, który podał piłkę do Tomasza Bałagi a ten strzelił nie do obrony
29'  piękna trójkowa akcja 3M, Jacek Dzwonek podał do Grzegorza Kiełkowskiego, Kiełkowski odegrał do Tomasza Bałagi a ten z dosłownie jednego metra mając przed sobą pustą bramke trafił w poprzeczkę, przeprosił kolegów za tę zmarnowaną sytuację i wracamy do gry
35' (1:4) koncert gry 3M i Grzegorza Kiełkowskiego nie ustaje, tym razem zagrał dokładnie do Michała Bembenka a ten z dość ostrego kąta wpakował piłkę do siatki
38' (1:5) kolejny gol dla 3M, Tomasz Bałaga wykorzystał pomyłkę bramkarza Leroy Merlin, który "wypluł" piłkę przed siebie a Tomek spokojnie wykończył to strzałem
39' (2:5) drugi gol dla Leroy Merlin, Samuel Pniewski zagrywa do Mariusza Dusia a ten wykańcza akcję celnym strzałem
40' (2:6) ostatni akcent meczu i hattrick najlepszego dziś na boisku Grzegorza Kiełkowskiego, który po podaniu Jacka Dzwonka ustala wynik meczu na 6:2 dla 3M!

Wyżej notowana drużyna nie dała szans ekipie Leroy Merlin. Nadzieję na wygran ą "biało-zieloni" mieli tylko chwilę, kiedy to Kyrychenko zdobył pierwszą bramkę, potem do roboty wzięli się gracze 3M i zrobili to na tyle skutecznie, że odebrali rywalom chęć do gry, aplikując im aż 6 bramek. Znakomity mecz rozegrał Grzegorz Kiełkowski, który miał udział niemal we wszystkich bramkach swojej drużyny. 3M umowniło się na drugiej pozycji w tabeli i w przyszłym sezonie zagra w wyższej klasie rozgrywkowej. Gratulacje.

( 1 : 1 )
Skład: Zadorożny, Gołaczyński, Gołaczyński, Żyniewicz, Nowakowski, Topornicki, Skorupa, Kołodziej, Głębicki, Peno
Skład: Kaczmar, Leszczyński, Zawadzki, Krupa, Słomiński, Słomiński, Woźniak, Cieślik, Kobiera
2' Krzysztof Kołodziej
35' Tomasz Skorupa
17' Jan Głębicki (Gol samobójczy)
39' Dawid Woźniak
Zawodnik meczu: Dawid Woźniak (autor rozstrzygającej bezcennej bramki dla Wybrzeża Klatki Schodowej)

To może być pasjonujący mecz, gdyż spotkały się drużyny bezpośrednio sąsiadujące ze sobą w tabeli, jeśli Rycerzom uda pokonać się ekipę Karola Zawadzkiego, zrównają się z nimi punktami i zachowają szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrwkowej. Natomiast wygrana WKS oddali ich na bezpieczny dystans od strefy spadkowej. Zaczynamy ten mecz, miejmy nadzieję, że będzie ciekawie!

2' (0:1) dosłownie od mocnego uderzenia zaczynają Rycerze Ni, potężnym strzałem w samym okienku bramki WKS umieszcza piłkę Krzysztof Kołodziej, który otrzymał podanie od Tomasza Peno
5' Przemek Topornicki strzela na bramkę, blokują ten strzał obrońcy WKS
8' rzut wolny dla Wybrzeża Klatki Schodowej, bardzo mocny strzał lecz obrońca blokuje drogę do siatki, gdyby nie on byłby gol!
10' ładny podkręcony strzał Dominika Kaczmara, niestety strzał przechodzi obok bramki
15' Karol Zawadzki zablokowany przy próbie strzału z dystansu, wysoko gra dziś obrona Rycerzy Ni
17' (1:1) GOL! Samobójcze trafienie Janka Głębickiego, który próbował zablokować uderzenie Karola Zawadzkiego, zrobił to jednak tak niefortunnie, że wbił piłkę do własnej siatki obok zdezorientowanego Tadeusza Zadrożnego
18' groźne choć niecelne uderzenie głową po rzucie rożnym Krzysztofa Kołodzieja
22' strzał z 15 metrów Roberta Cieślika pewnie chwyta Zadrożny, strzał był celny jednak w sam środek bramki
24' dwójkowa akcja WKS, Robert Cieślik zagrał do Dominika Kaczmara a ten uderzył z 5 metrów, nogami broni Zadrożny
25' rzut wolny dla Rycerzy Ni z linii pola karnego, potężna bomba Tomasza Skorupy pada łupem Kuby Słomińskiego
29' uderzenie Grzegorza Krupy dobrze wybronił Tadeusz Zadrożny
33' mecz zaczął sie robić nerwowy, obie druzyny mają wiele do stracenia i do zyskania, to podsyca emocje, studzić je stara się sędzia Kamil Struski
35' żółta kartka dla Tomasza Skorupy za faul od tyłu
36' uderzenie Kamila Kobiery po rykoszecie wychodzi na corner
37' Dawid Wożniak lobem próbował pokonać Zadrożnego, pomylił sie o kilkanaście centymetrów
39' (2:1) GOL! W przedostatniej minucie gry szalę przeważa Dawid Woźniak, który nie miał szczęścia w poprzedniej akcji w tej poprawia sie i prawdopodobnie przesądza losy spotkania!

Tak jak podejrzewałem był to emocjonujący, mający duży ciężar gatunkowy mecz. Przewaga należała do Wybrzeża Klatki Schodowej, lecz bardzo długo żadna z drużyn nie umiała strzelić bramki, która dała by przewagę. Jednak co sie odwlecze to nie uciecze i niemal przed końcem meczu bramke na wagę pozostania w Superlidze strzelił Dawid Woźniak. Sympatyczna drużyna Rycerzy Ni musi się niestety pogodzić z tym, że od przyszłego sezonu zagrają w 1 lidze. Gratulacje dla obu ekip za to spotkanie.

Dawid Woźniak (Wybrzeże Klatki Schodowej)

Legenda:

07.11 godz. 21:20, Kuźniki, Sedzia: Kamil Struski
Elita Nowy Dwór
Przyjaciele Tifosek
1 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Janczura, Barański, Jakubów, Dymitr, Nowakowski, Piłat, Lis, Herbuś, Salamon, Łukasiewicz, Szewczyk, Chojnicki, Luby
Skład: Perucki, Natalli, Parossa, Padiasek, Bojarski, Sycz, Pająk, Traczyk, Rzeszutek
9' Dawid Łukasiewicz
35' Dariusz Nowakowski
29' Radosław Parossa
Zawodnik meczu: Damian Pająk (jego wspaniała postawa w dzisiejszym meczu pozwoliła Przyjaciołom Tifosek na zremisowanie tego meczu i pokrzyżowanie planów kandydatom do mistrzowskiego tytułu)

Bardzo ważny mecz, głownie dla Elity Nowy Dwór, jeśli zdobędą dzisiaj 3 punkty, będą świętować mistrzostwo Wrocbalu. Przeszkodzić im w tym mają Przyjaciele Tifosek, którzy mają już w zasadzie zagraranowane miejsce w Superlidze w przyszłym sezonie. Czy młody zespół z Nowego Dworu zdobędzie 3 punkty i będzie otwierał dzisiaj szampana? Przekonamy sie na około 45 minut.

1' Mateusz Piłat strzela głową, strzał za lekki i dobrze broni Damian Pająk
3' strzał z lewej strony pola karnego Macieja Padiaska, niestety niecelny
5' wrzutka w pole karne do nateusza Piłata, ten zamykając akcję trafia w słupek
8' znowu aktywny dziś Piłat z narożnika pola karnego strzela minimalnie niecelnie
9' zółta kartka dla Dawida Łukasiewicza za zbyt ostry faul
12' Krzysztof Natalii uderza z woleja, nie trafił czysto w piłkę i tym samym w bramkę
16' piłka po zamieszaniu trafia pod nogi Macieja Padiaska, który próbuje lobować bramkarza Elity, lecz strzał jest baaaaardzo niecelny
20' Dawid Łukasiewicz, który po żółtej kartce wrócił już na plac gry próbuje uderzyć z 20 metrów, lecz wysoko grająca obrona Tifosek uniemożliwia mu to
22' próba bezpośredniego uderzenia z rzutu rożnego jednego z zawodników Elity, dobrze broni to bramkarz
24' dobry strzał Dariusza Nowakowskiego minimalnie niecelny przelatuje nad poprzeczką
25' Konrad Chojnacki w sytuacji 1 na 1 z Damianem pająkiem przegrywa pojedynek, wspaniała interwencja bramkarza Tifosek!
26' rzut wolny dla Elity Nowy Dwór, znakomite uderzenie, musi być gol.......z linii bramkowej w ekfilibrystyczny sposób wybija piłkę maciej Padiasek
29' (1:0) sensacyjne prowadzenie Przyjaciół Tifosek, Maciej Padiasek podaje do Radosława Parossy a ten potężnym plasowanym uderzeniem zdobywa prowadzenie dla Tifosek, coraz dalej od zdobycia tytuły są gracze Elity Nowy Dwór
30' do odrabiania straty szybko biorą się zawodnicy Elity, strzał z 10 metrów Adriana Barańskiego minimalnie mija słupek
34' cudowna interwencja Damiana Pająka w sytuacji oko w oko z napastnikiem Elity!
35' (1:1) piękne trafienie z rzutu wolnego, który z narożnika pola karnego wykonywał kapitan Elity Dariusz Nowakowski, wsadził piłke potężnym uderzeniem na długi róg
37' pół metra obok słupka uderza Michał Szewczyk
39' strzał Radosława parossy łapie bramkarz Elity

Nie rzucali słów na wiatr gracze Tifosek, którzy apelowali, żeby schować jeszcze szampany i sprawili niespodziankę remisując z faworyzowaną ekipa z Nowego Dworu. Tym samy otworzyli droge do mistrzostwa utytułowanej drużynie AWL, która w przypadku kiedy wygra wszystkie pozostałe spotkania, sięgnie po tytuł. W Superlidze będzie jeszcze bardzo ciekawie! Nie można tego przegapić. Zapraszamy na mecze przy Sarbinowskiej!