10 . Real Compensación 4 -23 0

OFS: Wystartowała nowa liga w Ślęzie

09.01.2019 | Autor: Marcin Wiktorowski

Baumit rozgromił Ninja Football, Termo Team minimalnie lepszy od Napromieniowanych, Veritas uległ Victorii.

OFC ŚLĘZA: W poniedziałek zadebiutowała najmłodsza z naszych lig, OFC Ślęza, w której startuje zaledwie sześć zespołów, rozgrywających mecze w systemie mecz i rewanż. W inauguracyjnej kolejce inauguracyjnego sezonu Termo Team po zaciętej walce pokonał Napromieniowanych 5:4. Później na boisku pojawili się mistrzowie rozgrywek OFC ze stadionu olimpijskiego i już w swoim pierwszym meczu pokazali moc gromiąc Ninja Football 12:4. W ostatnim meczu dnia, dowodzona przez Krystiana Lamberskiego Victoria USK pokonała Veritas 7:3.

( 1 : 2 )
Skład: Andrunyk, Wilkołaski, Tobiasz, Kural, Hanczarek, Nowaczyński, Pukalski, Węcławski
Skład: Doliński, Gabrych, Baran, Denkiewicz, Wąsala, Milewski, Podliski, Paduraru, Cynk, Adamczyk, Misiak, Jaworski, Cichy
8' Michał Hanczarek
12' Łukasz Wilkołaski
38' Karol Pukalski
40' Karol Węcławski
16' Jakub Cichy
27' Paweł Milewski
32' Krzysztof Denkiewicz
34' Krzysztof Denkiewicz
36' Nikodem Podliski
Zawodnik meczu: Jakub Cichy (Mimo że był przez większość spotkania niewidoczy to dzięki jego kontaktowej bramce i dwóm asystom drużyna Termo Team zgarnęła komplet oczek. Na wyróżnienie zasługuje również Aleksander Nowaczyński.)

Spotkaniem inaugurującym I edycję ligi Wrocbal OFC Ślęza, będzie starcie nieznanych nam drużyn Termo Team oraz Napromieniowanych. Kto wygra starcie ciężko jest przewidzeić wiemy, że w obu drużynach występują pojedyncze jednostki które już miały styczność z naszą ligą.

1' Kadrowo lepiej wygląda Termo które przybyło w trzynastoosobowym składzie, rywale z dwiema zmianami.
4' Jedna z nieliczych akcji druzyny Napromieniowanych, w słupek trafia Pukalski
8' GOL! (0-1) - Mocne udrzenie z dystansu Hanczarka, piłka wpada obok zaskoczonego bramkarza.
9' Mocne lecz nieprecyzyjny strzał z rzutu wolnego Podliskiego, w sumie to mogło się podobać !
10' Nad bramką przelatuje piłka po strzale Podliskiego, to drugie zagrożenie spowodowane przez tego zawodnika. Na chwilę obecną wynik bez zmian.
12' GOL! (0-2) - Bardzo szybko i precyzyjnie rozegrany rzut rożny, wynik podwyższa Łukasz WilkoŁaski.
14' Efektowana parada bramkarska w wykonaniu Andrunyka, skutecznie obronił strzał Pukalskiego.
16' GOL! (1-2) - Koszmarny błąd defensywy Napromieniowanych, Jakub Cichy umieszcza piłkę tuż przy słupku. Mamy bramkę kontaktową.
18' Bardzo bliski doprowadzenie do remisu był Bieganowski, niestety jego intencje strzelecki wyczuł golkiper rywali.
21' Zmiana w bramce Termo Team: w miejsce Adamczyka wchodzi Jaworski.
24' Kontra Napromieniowanych, Nowaczyński podaje na pustą bramkę do Wilkołaskiego, Łukasz pownien to trafić lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i rozpaczliwie powracający obrońcy zdołali zapobiec utracie gola.
27' GOL! (2-2) -Mamy wyrównanie, w zamieszaniu w polu karnym rywali najprzytomniej zachował się Milewski, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.
28' Misza Andrynuk stanął na wysokości zadanie i skutecznie obronił strzał z bliskej odległości Jakuba Cichego.
32' GOL! (3-2) - Błąd defensywy Napromieniowanych wykorzystuje Cichy, odzyskał piłkę i zagrał do niepilnowanego Denkiewicza, Krzysztof dopełnił tylko formalności.
34' GOL! (4-2) - Kopia bramki z 34 minuty, Denkiewicz wykorzystuje prezent od Jakuba Cichego.
36' GOL! (5-2) - Błąd Andrunyka który wyszedł z bramki i nie zdołał skutecznie złapać piłki, jego błąd z zimną krwią wykorzystał Nikodem Podliski.
38' GOL! (5-3) - Jeszcze dystans do rywala zmniejsza Pukalski po asyście Nowaczyńskiego.
40' GOL! (5-4) - W ostatniej akcji meczu z rzutu wolnego skutecznie uderzył Węcławski Karol.

Mecz bardzo wyrównany, wydawało się, że Napromieniowani dobrze zaczynąc to spotkanie będą skutecznie punktować rywala, tak się nie stało, losy meczu odwróciły się w drugiej połowie i z boiska w lepszych humorach schodzili zawodnicy Termo Team. W następnym spotkaniu Termo Team podejmie Baumit, Napromieniowani zagrają z Victoria USK.

Skład: Pałasz, Kędzierski, Brzęczek, Nakielski, Matuszyk, Żuk, Rejmer
Skład: Pokrywiecki, Misiewicz, Dychus, Zdanowski, Kyrychenko, Stankowski, Dychus, Pokrywiecki, Gul
3' Jakub Rejmer
5' Jakub Rejmer
10' Przemysław Matuszyk
12' Piotr Brzęczek
16' Jakub Rejmer
18' Tomasz Nakielski
23' Przemysław Matuszyk
25' Jakub Rejmer
30' Przemysław Matuszyk
32' Piotr Brzęczek
34' Piotr Brzęczek
39' Jakub Rejmer
6' Michał Zdanowski
14' Alojzy Dychus
19' Michał Zdanowski
37' Bogdan Kyrychenko
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Wybór był ciężki, Rejmer i Matuszyk zagrali bardzo dobre zawody, Tytuł wędruje do Kuby za większą ilość strzelonych bramek.)

Drużynę Baumit nikomu nie trzeba przedstawiać, gladiator ligi Wrocbal podejmuje kolejne wyzwanie, tym razem ekipa Kędzierskiego będzia chciała zdominować rozgrywki OFC Ślęza. Na przeciwko stanie Ninja, nazwa zoobowiązuje a jak się powiedzie zobaczymy za kilkanaście minut.

2' Rzut wolny dla Baumit, Rejmer trafia prosto w mur.
3' GOL! (0-1) - Autorem premierowej bramki w tym spotkaniu nie kto inny jak Jakub Rejmer ! Trafia po długim rogu, asystę notuje Matuszyk.
5' GOL! (0-2)- Ponownie Rejmer i ponownie Matuszyk ! Czyżby ten duet dziś był zmorą rywala ?!
6' GOL! (1-2)- Jest odpowiedź Ninja, Michał Zdanowski trafia do bramki po dobrze rozegranym rzucie rożnym przez Pawła Pokrywkieckiego.
8' Błąd obrońców Ninja, Rejmer nie trafia będą w doskonałej okazji !
10' GOL! (1-3) - Matuszyk pewnie uderza w długi róg, piłka po drodze odbija się jeszcze od słupka.
11' Kędzierski pewnie chwyta piłkę po strzale z dystansu, próbował Kyrychenko.
12' GOL! (1-4) - Rejmer zagrywa do Brzęczka, popularny "Bzyku" wiedział już co z piłką zrobić.
14' GOL! (2-4) - Fatalny w skutkach błąd Kędzierskiego, odbił przed siebie piłkę po strzale Gula, z prezentu skorzystał Alojzy Dychus.
16' GOL! (2-5) - Nakielski zagrywa do Rejmera, ten obraca się z obrońcą na plecach i robi to co najlepiej potrafi. Ręce same skladają się do oklasków.
18' GOL! (2-6) - Rejmer odwdzięcza się Nakielskiemu, Tomek uderzył z woleja, piłka po drodze odbija się jeszcze od słupka i wpada do bramki. Fantastyczna bramka obrońcy Baumit.
14' GOL! (3-6) - Dystans do rywala zminiejsza Zdanowski po dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Stankowskiego.
21' Efektowna parada Kędzierskiego, golkiper próbuje odkupić swoje winy, tym razem powstrzymał Pokrywieckiego.
23' GOL! (3-7) -Baumit gra swoje, kilka podań i mamy kolejną bramkę autorstwa Matuszyka.
25' GOL! (3-8) -Rejmer wychodzi sam na sam i przerzuca piłkę nad bramkarzem rywali.
28' Dwie niewykorzystane okazje Rejmera, w obydwu przypadkach Kuba mógł zachować się lepiej.
30' GOL! (3-9) -Brzęczek podaje po Matuszyka a ten trafia w krótki róg bramkarza.
32' GOL! (3-10) - Matuszyk odwdzięcza się Brzęczkowi, Piotrek trafia do pustej bramki.
34' GOL! (3-11) - Mocne uderzenie z dystansu Matuszyka, bramkarz wybija piłkę prosto pod Nogi Brzęczka, Piotrek już wiedział co z tą piłką zrobić. Dominacja Baumit trwa dalej.
37' GOL! (4-11) - Kędzierski jest bezradny po strzale Kyrychenki, umieścił mu piłkę w krótki róg.
39' GOL! (4-12) -W końcówce spotkania znowu dał o sobie znać Rejmer.

Baumit pewnie wygrywa to spotkanie będąc drużyną lepszą zdecydowanie lepszą. Główny faworyt do wygrania ligi potwierdza swoją siłę. W kolejnym spotkaniu zmierzą się z Termo Team. Ninja płaci frycowe, kolejne starcie z Veritas powinno być już bardziej wyrównanie.

Skład: Woźniak, Lamberski, Surdel, Zarycki, Perszke, Gurański, Inglot, Różański
Skład: Szczerbak, Żyniewicz, Błaszczyk, Bula, Nowakowski, Topornicki, Głębicki, Walas, Bielak
4' Filip Inglot
14' Filip Inglot
25' Wojciech Różański
36' Michał Perszke
39' Michał Perszke
40' Michał Perszke
8' Przemysław Topornicki
16' Przemysław Topornicki
27' Przemysław Topornicki
Zawodnik meczu: Michał Perszke (Bardzo aktywny przez całe spotkanie, w końcówce dzięki zdobyciu trzech bramek poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Na wyróżnienie zasługuje również Filip Perszke i Przemysław Topornicki.)

Bardzo ciekawie zapowiadające się starcie, Veritas jest nam bardzo dobrze znaną drużyną, większość zawodników reprezentuje barwy Rycerzy Ni w naszych rozgrywkach trawiastych, przeciwnik USK w której kapitanem jest Krystian Lamberski (były zawodnik Kuchcik Kuźniki) na pewno zbudował team który będzie walczył o czołowe lokaty w obecnej edycji.

4' GOL! (0-1) - Filip Inglot zdobywa swoją pierwszą bramkę w naszych rozgrywkach, precyzyjnie uderzył w środek bramki. Golkiper mógł zachować się zdecydowanie lepiej przy tym strzale.
5' Gurański był bardzo bliski podwyższenia prowadzenia, niestety jego strzał z główki poszybował nad poprzeczką.
8' GOL! (1-1) - Do remisu doprowadza Topornicki, wykorzystuje okazje sam na sam.
11' Topornicki trafia w słupek !!!
14' GOL! (1-2) - Płaski strzał po ziemi Inglota, USK wychodzi na prowadzenie.
15' Atomowy strzał z dystansu Zaryckiego, bramkarz z wielkim trudem broni to uderzenie.
16' GOL! (2-2) - Ponownie Topornicki poprowadza na wyrównania.
17' Michał Perszke nie wykorzystuje okazji sam na sam, przegrywa pojedynek z bramkarzem.
18' Żyniewicz stanął przed szansą zdobycia bramki, zabrakło niewiele.
19' Spojenie słupka z poprzeczką ratuje USK, niepocieszony jest Topornicki, hat-trik na koncie był na wyciagnięcie ręki.
20' Sporo szczęścia miał teraz Szczerbak, z głowy uderzył i trafił w poprzeczkę własnej bramki. Zapachniało samobójem.
21' Z rzutu wolnego uderzał teraz Inglot, kąśliwy strzał, piłka przeleciała obok bramki.
23' Próba z dystansu Lamberskiego, bez komentarza !
25' GOL! (2-3) - Różański trafia z bocznego sektora boiska po długim rogu.
27' GOL! (3-3) - Topornicki z rzutu wolnego, nic dodać nic ująć bramka prima sort !!!!
30' Indywidualna akcja Inglota, pomknął lewą flanką uderzył po długim rogu ale piłka przeleciała obok słupka.
32' Różański strzela zza pola karnego, piłkę skutecznie odbija bramkarz
36' GOL! (3-4) - Uderzenie zza pola karnego, Perszke znajduje sposób na pokonanie bramarza rywali.
37' Bardzo dobra interwencja bramkarza USK, z wielkim trudem obronił uderzenie zza pola karnego Patryka Bielaka.
39' GOL! (3-5) - Fatalne wybicie piłki z autu przez Veritas, Lamberski zagrywa do Perszke a ten nie marnuje okaji.
40' GOL! (3-6) -W końcówce spotkania hat-trika kompletuje Perszke.

Bardzo wyrównane spotkanie, jedni i drudzy bardzo mocno walczyli o zdobycie trzech oczek. Zabójcza końcówka USK sprawia, że to oni cieszą się z trzech oczek. W następnym spotkaniu ekipa Lamberskiego zagra z drużyną Napromieniowani, Veritas podejmie Ninja Football.