08.11 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Okoniewski, Maziak, Trawiński, Gruca, Płatek, Zubik, Kleszcz, Kajor
Skład: Biel, Chabier, Gudra, Gudra, Bocian, Kowalczyk, Materniak, Dzwonik
6' Jan Gruca
35' Waldemar Zubik
11' Miłosz Materniak
15' Marcel Dzwonik
32' Marcel Dzwonik
Zawodnik meczu: Marcel Dzwonik (Zdobywca dwóch ważnych bramek, dodatkowo wykazał się szybkością. Wszędzie było go pełno. Na wyróżnienie zasługuje Jan Gruca (Żar Tropików).)

Ciekawe spotkanie będzie miało dzisiaj miejsce na znanej i lubianej Skwierzyńskiej. Brat Albert podejmie Żar Tropików, między sobą mają tylko jeden punkt różnicy. Ci pierwsi aktualnie zajmują 8 miejsce w tabeli, a „Palmy” zaś 9, które jest pechowe ponieważ zaznaczone kolorem czerwony oznaczającym strefę spadkową. Drużyna Grzegorza Maziaka musi tylko, albo i aż wygrać to spotkanie, aby role z Bratem Albertem się odwróciły… Z kolei ekipa Macieja Gudry gdy wygra to spotkanie, ma już pewny byt w zapleczu Ekstraklasy.

2’ Wywiązuje się ładna akcja - Waldemar Zubik do Pawła Kleszcza a ten nabija Anne Bocian, która dzisiaj strzeże bramki Brata Alberta. Wznowienie z rożnego niestety prosto pada w jej ręce.
3’ Mariusz Płatek mimo próby zatrzymania przez obrońców wychodzi z tego pojedynku cało i oddaje celny strzał prosto do Bocian.
5’ Groźnie zrobiło się w polu karnym Brata Alberta. Płatek wbiega w nie i podaje krótkim podaniem do Jana Gruca, który ładuje prosto w ręce Bocian.
6’ (0-1) Jan Gruca teraz wykorzystuje drugą sytuacje i sprzed pola karnego ładuje petardę w  sam środek bramki.
11’ (1-1) W końcu widać, że Brat Albert zaczyna brać się do roboty. Łada prostopadłe podanie Marcela Dzwonika skierowane do Miłosza Materniaka a ten daje Bratu Albertowi wyrównanie!
12’ Indywidualny rajd Mariusza Płatka, który tyle ile miał sił w nogach przebiega całe boisko i uderza w stronę bramki, gdzie bezbłędnie radzi sobie Anna Bocian.
15’ (2-1) Dobrze rozklepana akcja, cóż za zrozumienie! Mateusz Gudra wyczekał Marcela Dzwonika wcześniej obiegającego obrońce Tropików, podanko i cyk brameczka!
18’ Waldemar Zubik na sprincie chciał szybko odrobić wcześniejszą stratę Tropików. Niestety uległ Annie Bocian w pojedynku sam na sam.
22’ Żart Tropików wymienia dużo podań między sobą. Może chcą podkręcić statystyki?
23’ Mariusz Płatek decyduje się na uderzenie w okno, to była zdecydowanie trudna piłka do wyciągnięcia, ale jej się udało!
25’ Płatek po raz kolejny tym razem miał kolegów do dyspozycji, wybrał opcję „sam na sam” i tym samym zmarnował dogodną sytuację, do strzelenia bramki.
28’ Paweł Kleszcz przesuwa piłkę do przodu, widzi w polu karnym już Jana Gruce. Decyduje się na podanie, ale sytuacje pod kontrolą ma Anna Bocian, która wyciąga piłkę tuż spod nogi Grucy.
32’ (3-1) Artur Kowalczyk kiwnął sobie szybko jednego obrońce, potem podał Marcelowi Dzwonikowi, a ten bez żadnego zawahania wpakował ją do bramki!
35’ (3-2) Żar Tropików wziął się za nadrabianie wyniki. Jan Gruza wrzuca w pole karne prosto na głowę Waldemara Żubika, a ten zdobywa kontaktową bramkę!
37’ Gruza jeszcze raz chcę powtórzyć wrzutkę sprzed kilku minut, ale trafia do Gudry, który ślę ją na aut.
39’ Leci podanie od Anny Bocian prosto do Mateusza Gudry, który zabiera się szybko z piłką. Chciał oddać mocny strzał, ale ostatecznie nie trafił piłkę.

Brat Albert po tym spotkaniu może czuć się pewniej, że na wiosnę wystąpi ponownie w 1 lidze, ale musi w dwóch najbliższych meczach zdobyć conajmniej jeden punkt, aby to stało się pewnym faktem. Bo gdzieś z tyłu głowy należy pamiętać, że AWL Kadra i Impel mają także dwa spotkania do rozegrania, a gdy je wygrają można byłoby się potem zdziwić. Z kolei Żar Tropików jest już jedną nogą w 2 lidze. Chyba, że wygra następne spotkanie, a Asplex FC przegra dwa kolejne, to będzie trudne.

autor: Patryk Obara