08.11 godz. 20:35, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Lesiuk, Krajewski, Słomiński, Sztandur, Porczak, Urbański, Kiełpikowski, Smoliński, Matfiejczyk, Gabryszak, Szypulski, Kupczak
Skład: Paukszt, Czajkowski, Wyszumirski, Smok, Hajdamowicz, Szachniewicz, Doszczeczko, Marek
6' Maciej Smoliński
24' Kacper Kupczak
32' Grzegorz Słomiński
37' Maciej Smoliński
35' Konrad Hajdamowicz
Zawodnik meczu: Maciej Smoliński (Jak zwykle pokazał klasę. Szybki, zwinny, silny, aktywny. Prawdziwy dzik. Dwa gole i jedna asysta. MVP pełną gębą.)

Zarówno Prezesi jak i Akademia Wojsk Lądowych liczą się w tym sezonie w walce o medale. Ba, dzięki temu, że Elita ND zremisowała swoje dwa ostatnie pojedynki, AWL ma szansę nawet na najcenniejsze trofeum. Ekipa Adama Ozgi żeby sięgnąć po mistrzostwo musi pokonać dzisiaj Prezesów, a później wygrać jeszcze z Dżentelmenami i Przyjaciółmi Tifosek. Prezesów, czekać będzie jeszcze mecz z Blitz na koniec. Na razie team Smoka i zespół Ozgi mają na koncie po 16 punktów, a więc o sześć mniej od wicelidera - CSWiCH. Standardowo Wojskowi na mecz ściągnęli pół armii. Prezesi dzisiaj będą natomiast dysponować zaledwie jednym zmiennikiem. Sędzia Niciński kończy już fajkę i łapie już za gwizdek, a to sygnał, że możemy zaczynać ten hitowy pojedynek!

3' - Uderzenie z dystansu w wykonaniu Kacpra Kupczaka, rykoszet, a później rożny dla AWL - ten strzał skutecznie zatrzymał Daniel Marek, jeden z miliona golkiperów zakontraktowanych przez Grzesia Paukszta na Facebooku.
6' (0:1) Kupczak dobrze wypatrzył kompletnie niekrytego Smolińskiego i przerzucił piłkę na lewą stronę, a że Smoliński gra ostatnio jak prawdziwy dzik to nikt nie powinien być zdziwiony, że chwilę później po mocnym strzale gracza AWL futbolówka wylądowała w siatce.
10' - Kolejny mocny strzał Smolińskiego, tym razem skutecznie blokuje to Wyszumirski (to jak w końcu Piotrek będzie z tą emeryturą?).
10' - Znów Smoliński, tym razem minimalnie nad poprzeczką.
11' - Dwa strzały Grzegorza Słomińskiego, oba z głowy - po pierwszym piłka trafia w poprzeczkę, po drugim ląduje w rękawicach bramkarza Prezesów.
16' - Na meczu zjawili się obserwatorzy z ramienia Elity ND. Witamy Piłaciku!
17' - Dominik Porczak decyduje się na strzał z dystansu, piłka poszła jeszcze po bramkarzu, a następnie przeszorowała po poprzeczce!
19' - Kupczak nad bramką.
24' (0:2) Smoliński z autu podaje do Kupczaka, a ten idealnie dokłada nogę w polu karnym i podwyższa na 2:0!
26' - Hajdamowicz nad poprzeczką.
27' - Znów Hajdi na tapecie, był plan walnąć lobika z połowy, ale nie udało się zrealizować tej ciekawej wizji.
29' - Hajdamowicz z wolnego, obok słupka.
32' (0:3) Grzegorz Paukszt i jego koledzy z defensywy byli akurat zajęci przygotowywaniem kontraktu dla nowego zawodnika (którym według doniesień lokalnej prasy ma być urokliwy buldog angielski, którego właścicielem jest Piotrek Wyszumirski), a z tego wszystkiego nikt nie przypilnował Grzegorza Słomińskiego. Ten wesoło pośmigał sobie na przedpolu, po czym jak gdyby nigdy nic załadował piłkę do siatki przy samym słupku, podwyższając prowadzenie AWL do trzech goli!
34' - Dwie próby Matfiejczyka w ciągu minuty - próba numer jeden idzie w bramkarza, próba numer dwa w kosmos.
35' (1:3) Karol Smok podaje do Konrada Hajdamowicza, a ten delikatnym i precyzyjnym strzałem zaskakuje Wiktora Kiełpikowskiego!
36' - Łukasz-AleUrwał-Lesiuk z woleja, prosto w piłkołap.
37' (1:4) Indywidualna akcja Maćka Smolińskiego, strzał zza pola karnego i dziękuję do widzenia - chyba mamy już po meczu! "Jak zrobić zawodnika meczu trzeci raz pod rząd" - komentuje tego gola wrocbalowy Pazdan - Sztandur.
40' - Lesiuk z 12 metrów, Daniel Marek ręką wybija to na rzut rożny.

Akademia Wojsk Lądowych zasłużenie pokonuje drużynę Prezesów. Staropolskim obyczajem najwięcej do tego zwycięstwa wniósł będący w znakomitej formie Maciek Smoliński. Dzięki temu AWL wskakuje na trzecie miejsce i nadal ma szansę na kolejny tytuł mistrzowski i kolejne trofeum do gabloty. Prezesi ostatni mecz w tym sezonie rozegrają z Blitz Wrocław. AWL ma na rozkładzie jeszcze Dżentelmenów i Tifoski.

autor: Marta Toczek