08.11 godz. 21:20, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Wysoczański, Konkel, Szczęsny, Jurkiewicz, Lipiński, Trawka, Boroń, Soroczyński, Pokrywiecki
Skład: Antczak, Duda, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Nowak, Biskup, Szczot
12' Dawid Lipiński
20' Dawid Trawka
33' Andrzej Szczęsny
17' Mariusz Iwańczak
Zawodnik meczu: Dawid Lipiński (Większość akcji ofensywnych Dżentelmenów przechodziła właśnie przez niego. Dawid był aktywny i cały mecz pracował na zwycięstwo swojej drużyny. Udało mu się zdobyć jedną z bramek. Wyróżnić należy także Mirka Konkela.)

Na koniec czwartkowego wieczoru czeka nas jeszcze jeden superligowy pojedynek - i to pojedynek dość ważny. Blitz Wrocław, posiadające na koncie 16 oczek, podejmie Dżentelmenów, których dorobek wynosi aktualnie 13 punktów. Na dobrą sprawę obie z ekip mają jeszcze szanse na medal, nie ma więc co przeciągać - Marcin Niciński łapie za gwizdek i zaczyna to ciekawie zapowiadające się starcie!

2' - Strzał Biskupa broni Pokrywiecki, dobitka Kalety wędruje nad bramką.
4' - Jurkiewicz zza pola karnego, Nowak zbija to na rożny.
8' - Wrzutka Szczota ląduje na poprzeczce.
11' - Strzał Konkela, broni Nowak, dobitkę Tomka Boronia skutecznie blokuje defensywa Blitz.
12' (0:1) Po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisuje się Dawid Lipiński!
13' - Ucierpiał nieco nos Marcina Dudy, a wszystko przez bliskie spotkanie z butem Dawida Lipińskiego.
17' (1:1) Walka o punkty zaczyna się nam od początku - do remisu strzałem zza pola karnego doprowadza Mariusz Iwańczak!
18' - Kaleta posyła piłkę na boczną siatkę.
19' - Strzał Kalety, ofiarnie bronią to cztery litery Trawki.
20' Za faul żółtą kartką napomniany zostaje Dawid Trawka.
21' - Biskup z 17 metrów, nad poprzeczką.
23' - Blitz umieszcza piłkę w siatce, arbiter Niciński z bliżej nieokreślonych powodów tej bramki nie uznaje. Nikt nie ma jednak problemu z decyzją arbitra, więc najwyraźniej była ona słuszna, jeśli obie strony przyjmują ją bez gadania.
27' - Jurkiewicz strzela z 13 metrów, piłkę pewnym chwytem wyłapuje golkiper Blitzu.
30' - Lipiński dobrym podaniem wypuścił Konkela, ten posłał jednak piłkę jedynie obok słupka.
31' - Konkel z główki, nad poprzeczką.
33' (1:2) Uderzenie Mirka Konkela, strzał zostaje obrony, ale dobitka z bliskiej odległości Andrzeja Szczęsnego już nie - piłka wpada do bramki przy samym słupku i na siedem minut przed końcem Dżentelmeni po raz kolejny obejmują prowadzenie!
35' - Akcję Dżentelmenów napędził Lipiński, a kończy się ona groźnym strzałem Andrzeja Szczęsnego. Tym razem górą jednak Paweł Nowak.
36' - Kaleta miał przed sobą tylko Pokrywieckiego, ale zamiast zapytać w który róg posłać piłkę, a następnie dokonać egzekucji fatalnie przestrzelił.
38' - Kąśliwe uderzenie Lipińskiego, dobrym refleksem popisuje się Nowak, który instynktownie wyciąga jedną rękę i przenosi futbolówkę nad bramką.
39' - Blitz trafia w słupek, niewiele brakowałoby żebyśmy mieli remis!

Dość wyrównany pojedynek pomiędzy Blitz Wrocław, a Dżentelmenami kończy się minimalną wygraną zespołu Piotrka Wysoczańskiego. Obie ekipy zrównują się punktami i o tym kto jakie miejsce zajmie w tej kampanii zadecyduje końcówka sezonu. Blitz zakończy jesień meczem z Prezesami, Dżentelmenów czekają jeszcze mecze z AWL i Kuchcikiem Kuźniki.

autor: Marta Toczek