22.11 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
6 : 4
( 3 : 2 )
Skład: Sojka, Siwko, Warowy, Wróblewski, Lewandowski, Skolimowski, Pelwecki, Szymański
Skład: Ciota, Matuszyk, Rejmer, Haras, Żuk, Kaczmarek, Galuś, Rosiński, Pałasz
3' Paweł Lewandowski
19' Łukasz Skolimowski (Rzut karny)
24' Jakub Pelwecki
35' Dariusz Sojka
9' Krzysztof Kaczmarek (Rzut karny)
11' Piotr Galuś
19' Piotr Galuś
20' Przemysław Matuszyk
22' Przemysław Matuszyk
30' Piotr Galuś
38' Piotr Galuś
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Kuba co prawda gola nie strzelił, ale gdyby nie jego świetne zagrania to wygranej z Wolves mogłoby nie być. Rejmer często zagrażał bramce przeciwników i miał udział przy 5 z 6 goli swojej drużyny. Wywalczył rzut karny i zanotował 4 asysty.)

Trzeci czwartkowy mecz ma spory ciężar gatunkowy. Na pozór wygląda na starcie jednostronne, bowiem Baumit zajmuje trzecie miejsce, a Wolves znajduje się w strefie spadkowej, ale obie drużyny będą chciały zwyciężyć. Dawnemu Specowi da to tytuł wicemistrza, zaś "Wilkom" zapewni utrzymanie na kolejny sezon, bez oglądania się na poniedziałkowy mecz Realu Compensacion. Kto tutaj zatem po końcowym gwizdku Tomasza Pondla będzie mógł unieść ręce w geście triumfu? A może będziemy świadkami remisu?

4' Jakub Rejmer uderza sprzed pola karnego i piłka po jego próbie przelatuje minimalnie obok słupka.
5' (0:1) - Łukasz Wróblewski z prawej strony zagrywa piłkę na przedpole do nadbiegającego Pawła Lewandowskiego, a ten oddaje nieczysty strzał, który okazuje się czymś zaskakującym. Piłka zamiast polecieć w lewą stronę bramki, zostaje scentrowana w jej prawą stronę. Tym samym Dawid Pałasz zostaje zaskoczony i mamy otwarcie wyniku!
7' Krzysztof Szymański z rzutu rożnego centruje piłkę przed pole karne w kierunku Jakuba Pelweckiego, który strzela z pierwszej piłki - obok słupka.
8' Rejmer z piłką w pole karne i zostaje powalony przez Andrzeja Warowego i mamy rzut karny.
9' (1:1) - Do rzutu karnego podchodzi Krzysztof Kaczmarek i oddaje strzał przy słupku. Intencje strzelca wyczuł co prawda Przemysław Siwko, ale futbolówka po jego rękach wpada do siatki!
11' (2:1) - Rejmer "ze ściany" zgrywa piłkę do nadbiegającego Piotra Galusia, który strzałem przy słupku zaskakuje Siwko!
12' Szybko rozegrany rzut rożny przez Baumit. Piłkę w pole karne dostaje Rejmer i strzela bez przyjęcia - nad poprzeczką.
13' Łukasz Skolimowski dostaje piłkę do swojego imiennika - Wróblewskiego. Wchodzi z nią w pole karne i strzela wprost w dobrze ustawionego Pałasza!
14' Rejmer mimo asysty Warowego oddaje strzał z pola karnego, po którym instynktownie interweniuje Siwko, zbijając futbolówkę do boku.
15' Rzut wolny dla "Wilków". Do jego wykonania podchodzi Skolimowski i oddaje strzał, po którym piłka odbija się od jednego z obrońców i może zaskoczyć Pałasza. Ten jednak jest na posterunku i zbija piłkę w boczny sektor.
16' Dariusz Sojka z prawej strony zagrywa przed pole karne do Skolimowskiego, który kończy całą akcję strzałem w słupek!
17' Lewandowskiego strzał z dystansu świetnie broni Pałasz, zbijając piłkę do boku!
18' Skolimowski staje oko w oko z Pałaszem, ale górą w tym pojedynku bramkarz Baumitu, który udanie wygarnia piłkę spod nóg snajperowi Wolves.
18' Po chwili jeden Skolimowskiego w polu karnym fauluje jeden z zawodników "czerwonych" i sędzia Tomasz Pondel wskazuje na rzut karny!
19' - Z decyzji sędziego nie jest zadowolony Galuś, który mocno wyraża swoje niezadowolenie i tym samym zostaje ukarany żółtą kartką.
19' (2:2) - Do karnego podchodzi Skolimowski i pewnym strzałem przy słupku doprowadza do wyrównania!
20' (3:2) - Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem 2:2. Nic bardziej mylnego. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Baumit wychodzi na prowadzenie. Rejmer zagrywa w pole karne do Przemysława Matuszyka, a ten na wślizgu, między nogami bramkarza, pakuje piłkę do siatki!
21' Rejmer w tempo zagrywa do Matuszyka, a ten strzela z linii pola karnego - nieznacznie obok słupka.
22' (4:2) - Rejmer prostopadle podaje piłkę w kierunku Matuszyka po raz kolejny i po chwili może cieszyć się z kolejnej asysty, bo zawodnik z numerem "7" udanie lobuje Siwko i dawny FC Spec prowadzi już dwoma golami.
24' (4:3) - Świetne podanie Sojki w kierunku Pelweckiego, który ma przed sobą tylko i wyłącznie Pałasza i sprytnie posyła piłkę obok niego! Wolves przegrywa już tylko jednym golem.
25' Rejmer w pole karne do Galusia, a tego drugiego w porę dobrym wyjściem z bramki uprzedza Siwko.
26' Skolimowski w tempo zagrywa w "szesnastkę" do Sojki, a ten strzela wprost w twarz ofiarnie interweniującego Pałasza.
30' (5:3) - Wydawało się, że "Wataha" doprowadzi do wyrównania, a tymczasem to Baumit podwyższa swoje prowadzenie. Kontratak. Rejmer zagrywa w kierunku Galusia. Piłki po drodze nie sięgnął Warowy, ale sięgnął ją zawodnik z numerem "20", który sprytnie mija bramkarza i kieruje piłkę do "pustaka"!
33' Rzut wolny dla Wolves. Skolimowski wystawia piłkę na strzał Pelweckiemu, a ten strzela w mur złożony z zawodników drużyny przeciwnej.
33' Wrzutka w pole karne Baumitu, gdzie do strzału z główki dochodzi Skolimowski. Posyła jednak piłkę tuż obok bramki.
34' Pelwecki wychodzi w sytuacji sam na sam z Pałaszem i przegrywa ten pojedynek!
35' (5:4) - Skolimowski do Szymańskiego w pole karne. Ten zgrywa piłkę jeszcze do Sojki, który na wślizgu umieszcza ją w bramce!
36' Lob Rejmera i poprzeczka ratuje Siwko od utraty szóstego gola!
37' Szarża Galusia zakończona zostaje strzałem obok słupka.
38' (6:4) - Galuś staje oko w oko z Siwko, mija go i pewnym strzałem do pustej bramki kompletuje hattricka!
39' Sojka strzela sprzed pola karnego - nad poprzeczką bramki Pałasza.
40' Pelwecki z lewej strony strzela, ale zbyt mało precyzyjnie i dobrą interwencją popisuje się bramkarz Baumitu.
40' Pelwecki sprytnie z rzutu rożnego zagrywa przed pole karne do Skolimowskiego, a ten oddaje techniczny strzał - minimalnie obok słupka.

Wolves Wrocław postawiło się Baumitowi, ale ostatecznie nie dało rady ugrać choćby jednego punktu. O wstydzie w ich przypadku nie może być mowy, ale co ważniejsze, utrzymanie w Ekstraklasie nie jest jeszcze sprawą oczywistą. "Wilki" muszą liczyć na to, że Tomtex nie przegra w poniedziałek z Realem Compensacion. Co do ekipy Grzegorza Kędzierskiego to poradziła sobie z presją i dzięki wygranej zakończyła sezon na drugim miejscu!

autor: Michał Pondel